Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak engem irritálnak a...

Csak engem irritálnak a nyomulós szülők?

Figyelt kérdés
Szülőként kérdezem.
2019. jún. 4. 14:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdezö, inkább legyen akkor ilyen nyomulos az anya mint a másik fele, hogy ne foglalkozzzon a gyerekkel.


ÈS fentebb írtam, hogy én tartok varrószakört a gyerekeknek. Èn azt látom, hogy a szülök többsége nem foglalkozik a gyerekkel, vagy nagyon keveset. Ès erösen nyomulos, helikopter szülökböl van sokkal kevesebb...


Mikor nagylányom elért az elsö negyedévig megkérdeztem a tanárnöt, hogy szeretném tudni a gyereknek kell-e otthon segítenem valamiben. Erre a tanárnö szó szerint azt mondta, hogy nagyon örül, ha egy szülö érdeklödik a gyerek iránt, mert sajnos nagyon kevés szülöt érdekli a gyerekek...


Mondjuk én külöflödön élek, itt a gyerekek egyedül mennek iskolába, vagy max a parkolóba kiteszem öket, így a tanárokkal nem is találkozunk.(én csak a szakkör napján, mert egy szinten van a lányom terme is)

2019. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen. Azért nem csak ez a két vêglet van, hogy túlbuzgó meg egyáltalán nem foglalkozó. Lehet úgy is valaki aktív, hogy tekintettel van másokra.
2019. jún. 5. 13:01
 13/14 anonim ***** válasza:

Aki aktív, akár kicsit is, azt mibdig kibeszélik a szajhúzogató anyukák, akik a suli / osztály érdekében egy mikuláscsokit nem képesek bevinni.

Szoval bár nem csak végletek vannak, de annak látják egymást kérdező. Olyanok az anyukák, mint az éretlen iskolások: ha valaki kicsit is segíteni akar, már sutyorog a lustábbik fele, hogy "na a stréber".

Undorító, de ez van.

Részemről ezerszer is az aktívkodó anyukák legyenek többsegben, mint a csendben háttérben pusmogó mindenkit kibeszélő savanyúcukrok.

2019. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg a szemedben nyomulós szülő lennék. Köszi, jól megvagyok magammal :D

Figyelemzavaros gyerekem van, így nálunk létkérdés (nemcsak nekem, hanem a gyereknek is), hogy milyen a tanítóval a kapcsolat.

Pl hiába mond el valamit a tanító, neke du külön meg kell tőle kérdeznem, mert a gyerek nem tudja elmondani, ha olyan témát érintett, ami őt nem érdekelt. Tehát pl egy túra esetén tudja, hogy ránk fog sötétedni és kell zseblámpa (ezt megjegyzi, mert jó buli), de azt már nem, hogy honnan és hány órakor indulunk.


A jó tanító meg tudja osztani a figyelmét és el tudja dönteni szülőtől függetlenül, hogy melyik gyereknek mennyire van szüksége. Van olyan gyerek, akinek az anyját eddig 1x látta, már elsőben egyedül jött-ment, de családi háttere miatt mégis extra figyelmet kap.


"Hogy ez engem miért zavar? Mert ezzel úgy érzem, hogy a tanító figyelme túlzottan arra a gyerekre összpontosul."

és ezáltal zavar, hogy nem a te gyerekedre? vagy ez miért gond? Ha a tiednek is szüksége van rá, hát jelezd a tanító felé!

2019. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!