Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák, titeket...

Kedves Anyukák, titeket irritálnak bizonyos nevek?

Figyelt kérdés

Miért zavar valakit, ha nem a ő gyereke?

Szinte nincs olyan kérdés, ahol ne lenne valaki, aki osztja az észt, vagy leszólja a kérdező által említett neveket, vagy a szóba sem kerülőket, csak példaként felhozza, mennyire szörnyű már szerinte.

Szóval tényleg ennyire fontos ez, hogy más gyerekének mi a neve, vagy hányezer van belőle a városban?


2016. jún. 9. 18:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Neked nincs olyan, amit soha semmilyen körülmények között a világ minden pénzéért sem adnál a gyerekednek?
2016. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De van, ezért mem is az lett a neve, többezer másikkal együtt. Számtalan ilyen van, mégsem érzem úgy, hogy mindenkinek az kell tetsszen, ami nekem. Te úgy érzed?
2016. jún. 9. 18:42
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont az egyik kérdésre érkező már második bunkó beszólás vetette fel bennem ezt a kérdést...

Tanácsot adni és véleményt formálni lehet, de hogy gusztustalan lekezelő stílusban miért kell ócsárolni a másnak tetsző neveket, mintha az ízlés nem szubjektív dolog lenne, hanem valami objektív egyetemes érvényű szabály...

És ezek a válaszolók valószínűleg anyák, ha már ebben a kategóriában válaszolgatnak. Hát csodálatos jövőképet fest, hogy ilyen hozzáállású szülők nevelik a jövő generációját, miszerint csak az ő ízlésüknek megfelelő nevek és dolgok jók, a többiek ássák el magukat.

2016. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Alapból szerintem a legtöbb név szép, de egykettőt egyszerűen nem értek, pl Napsugár, vagy a nagyon fonetikus külföldi nevek pl Dzsesszika, ezekkel úgy vagyok hogy az életben nem fogják komolyan venni vele szegény gyereket, a legtöbb tényleg oké, lehet nem tetszik de nem gázak.
2016. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem az álláspontodat kérdező,nagy átlagban én is így gondolkozok,viszont van olyan,ami nálam is kiveri a biztosítékot és ha még csak tervben van,akkor én is szoktam mondani az anyukának,hogy azért ezt mégse kéne.

Magyar példát most nem akarok mondani,mert nem akarok senkit megsérteni,de kb az olyan kaliberű nevekre kell gondolni,mint pl a Ciánra(egy amerikai anyukának kattant ez a név be).

Tehát egy átlagos névnél én se szoktam semmit szólni,viszont amikor anyuka azon van,hogy minél "különlegesebb" legyen a szó rossz értelmében ott igen,mert a gyere látja később kárát,főleg ha valamilyen komoly hivatást választ(pl ügyvéd).

2016. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
1-es vagyok 2#-re válaszom : Nem érdekel mások véleménye. Nem is írtam ki kérdést róla sosem. De aki ide ír, hogy "Szerintetek a Leonídaszka szép név? Adnátok?" az valószínűleg azért kérdezi, mert érdekli és fontos számára mások véleménye. Akkor pedig had írjam le a véleményem, ha már egyszer ez volt a kérés. Aki egy ilyen kérdést kiír, az vállalja, hogy lesz olyan válaszoló, aki nem ért egyet vele. HA csak tapsikoló válaszokat vár, akkor meg ne írjon ki kérdést, ha már úgyis eldöntötte, hogy neki az a név kell.
2016. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Igen, vannak számomra vállalhatatlan nevek, de szerintem azt is meg lehet mondani normálisan a kérdezőnek. De itt az élő példa, szó sem volt konkrét nevekről, de csak megjelentek a válaszokban elrettentő példaként. :) Na ez az, vajon miért nem álljuk meg? Valakinek pont az tetszik, van ilyen.

Ha extrém névadásról van szó, az sokszor kamu, vagy a kérdező nem ezen a bolygón él, általában kár is a gőzért.

2016. jún. 9. 18:59
 8/29 anonim ***** válasza:
32%
Elég sok szokatlan nevű embert ismerek magas beosztásban. Azon kívül, hogy bemutatkozásnál esetleg visszakérdeznek, nem látom, hogy hátrányuk lenne belőle.
2016. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem arrol van itt szo, hogyha valami nem tetszik, akkor nem nyilvanithatod ki a velemenyed vagy a nem tetszesed, hanem a lekezelo stilusrol es eszosztasrol van szo.

Ha a kerdezo feltesz, egy kerdest, hogy "melyik nevet adnatok? hanna, Barbara, Britniszpirsz vagy Kamilla?", akkor odairom a nekem legszimpatikusabbat, a tobbivel meg nem torodok.

Ha pl az a kerdes, hogy "ti adnatok a gyereketeknek azt a nevet, hogy Britniszpirsz?" Akkor ha nekem nem tetszik, akkor odairom, hogy "nem, en szemely szerint ezt nem adnam".

Ha az a kerdes, hogy "adnatok a gyereketeknek azt a nevet, hogy Britniszpirsz? Ha nem, miert nem?" Akkor azt irom pl, hogy "nem, en nem adnam, mert kicsit komolytalan a nev, es felnottkoraban lehet, hogy nem tud egy komoly szakban ervenyesulni, es gyerekkent nagy valoszinuseggel csufolni fogak".

A kerdezo ebben a kerdesben szerintem arra gondolt, hogy mondjuk erre a kerdesre, hogy "hanna, barbara, britniszpirsz vagy kamilla" azt irja valaki, hogy "uristen, neked elmentek otthonrol?mi az h britniszpirsz teged ki rangatott ki a fenekebol te uristen ilyen minek szul gyereket? Tegyel meg egy szivesseget a vilagnak, es lodd fejbe magad"



Na remelem segitettem ertelmezni a kerdest mindenkinek, remelem kerdezo erre gondoltam, mert par valaszban itt mellebeszelnek :D

2016. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Igen, vannak számomra vállalhatatlan nevek, de szerintem azt is meg lehet mondani normálisan a kérdezőnek. De itt az élő példa, szó sem volt konkrét nevekről, de csak megjelentek a válaszokban elrettentő példaként. :) Na ez az, vajon miért nem álljuk meg? Valakinek pont az tetszik, van ilyen.

Ha extrém névadásról van szó, az sokszor kamu, vagy a kérdező nem ezen a bolygón él, általában kár is a gőzért.

2016. jún. 9. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!