Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire képes a másodikas...

Mennyire képes a másodikas gyereked a pár hónapja tanult dolgokat vissza mondani?

Figyelt kérdés

Kicsit elvagyok keseredve. A lányom nagyon jó tanuló, szereti a rendet körülötte, és mindig gyakorol is mert akarja.

Minden háziját sokszor az óra után a földön az iskolába csinálja, hogy már haza se kelljen hozni, minden házija hibátlan és gyorsan késszen van.


DE itt nálunk a dolgozatok úgy állnak össze, hogy minden dolgozatban az egész évben addig tanultak vannak benne.


Pl elsö nyelvtan dolgozatban benne volt a szövegértés és a fönevek. A második dolgozatban a szövegértés, fönevek+ige...

Matek ugyan ez. Elsözör csak összeadás, kivonás, majd szorzás és most mindenböl a benfoglalással együtt.


Ès itt jön a baj. Az elözö dolgozataiban 1-4 hibák voltak. Most viszont hiába gyakrolunk a kivonás és az összeadást mintha totál elfelejetette volna. A szorzás föképp a benfoglalás iszonyat jól megy neki, de a kivonás mintha az elsös lányom gondolkodna rajta...


De magyarból is ez volt az elözö dolgozatnál, azt sem tudta megállapítani melyik a fönév, csak a mellékneveket és igéket, mert azt tanulták az utobbi hetekben...


A házi feladatokat szerintem pont ezért végzi el iszonyat gyorsan, mert amíg emlékszik a tanárnéni szavaira addig mindent tud....


2019. jún. 4. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem átlagos 8évesem van, de olyat is képes visszamondani, amit az oviban hallott évekkel ezelőtt (pl meséltem neki, amikoris mondani kezdte előre, hogy most mi jön, ki mikor mit mond, mit csinál, én meg csak lestem, hogy mi van?).


Nem akar, nem hajlandó tanulni, utálja. Viszont 1-2x elolvas valamit és simán elmondja. Hangos olvasásnál pont akad is belőle probléma, mert emlékezetből mondja olvasás helyett és hát azért nem megy betűről betűre.

Általában már órán megtanulja az aznapi anyagot, napköziben már unatkozik.

2019. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
A környezet tankönyvben volt valami állat, kapásból mondta, hogy ő erről már olvasott (vagyis én neki olvastam -de ki emlékszik már arra? :D) és előhalászott a polcról egy könyvet, amit kb 1 éve nem vettünk kézbe és még azt is tudta, hogy ha kinyitja, akkor az oldalnak a felső egyharmadában lesz arról az állatról szó. hihetetlen agya van :o Ha nekem fele ilyen lett volna, azt hiszem, most nem egy irodában ülnék az adminisztratív munkám mellett...
2019. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináljunk hetente minden eddig volt dolgot átnézünk mindenből. A komplex anyagból írnak dolgozatokat kell tanulni sajna :(
2019. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1 és 2-es nem erre voltam kivácsi.

Ilyet a 6 évesem de még szerintem 4 éves korukban is simán megcsináltak. Ez nem egy tananyag, hanem egy általuk kedvelt dolog.

2019. jún. 4. 17:02
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nos, el kell keseritsel3k: a gyereked egyáltalán nem jó tanuló. Magol a drága, azért nem képes vissza emlékezni a korábbi dolgokra. Nem érdekli a tananyag és nem tanul, mert ha érdekelné és tanulna, akkor emlékezne is rá.
2019. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

"1 és 2-es nem erre voltam kivácsi."

de, pont erre voltál kíváncsi: hogy mennyire képes arra emlékezni, amiről a pedagógus beszélt neki, amit órán csináltak, olvastak, hallottak.


8 éves a fiam, másodikos, egyáltalán nem okoz gondot neki, hogy visszaemlékezzen a korábban hallottakra.

2019. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mert tesztelni nem szoktam de az év vegi temazáróban minden benne van az évből.

Mindenre emlékezik (itthon kb semennyit se tanul ott megcsinalja ahogy a gyereked, szunetben).

Viszont kiemelnem hogy folyamatosan ismételnek, nagyon nagyon elmélyítik az anyagot, újra es újra visszatérnek rá.

Sztem a ti sulitokban ezzel lehet gond, hogy csak gyorsan ledarálják es nincs kellően elmélyítve az anyag.

Hozza kell sztem

2019. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én értem, mire gondolsz.

Az én fiam harmadikas és az előbb nem talált a szövegben igekötős igét, nem tudta egyszerűen, mi az. Év végi nyelvtan dolgozatra gyakoroltunk, de a mellékneveket tanulták utoljára.

De!

Ő megkapta a "tanulási nehézséggel küzdő" státuszt. Elvittem a Ped.Szakszolgálathoz, de semmi konkrétat nem találtak, semmi "disz". Fejlesztést írtak elő,amit meg az iskola nem tud biztosítani, de írtak hozzá "kezelési utasítást" :) pl.neki fel kell olvasni a dolgozatnál, hogy mi feladat,stb..

Én a helyedben már nem foglalkoznék vele,de szeptemberben kérnék egy vizsgálatot. Az iskolán keresztül kell kérni, de tőlük független.

2019. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Bocsi, de ha ilyen alapvető dolgokra sem tud visszaemlékezni, hogy mi a főnév (pedig ezt biztosan sokat gyakorolták), vagy nehezen megy a kivonás mert azt korábban tanulták, akkor én sem nevezném jó tanulónak. Maximum a jegyei jók, az nem teljesen ugyanaz. Én keresnék valami megoldást, mert így egyre nehezebb lesz, ahogy halad előre a suliban, egyre több mindent kell megjegyezni.

És ugye egy csomó tantárgyból minden a korábban tanult dolgokra épül, ha elfelejti az alapokat, nem tud továbbhaladni.

És mi lesz a nyári szünet után? Semmire nem fog emlékezni? Azért ez így nem oké, ha jövőre is így folytatódik, én tanácsot kérnék szakembertől.

2019. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt a gyakorlatot szokták javasolni, amikor egy kétszavas mondattal kezdve,mindig egy szóval kiegészítve, egyre hosszabb mondatokat kell elismételnie.
2019. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!