Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elvárod a jó jegyeket kisiskol...

Elvárod a jó jegyeket kisiskolás gyerekedtől?

Figyelt kérdés

Harmadikos a fiam. Okos gyerek, de nagyon lusta, mindig noszogatni kell, ha rajta múlna, házi feladatot sem csinálna.

Megmondtam neki, hogy kötelező a jó bizonyítvány, mert okos és nem fogom hagyni, hogy elkallódjon. Ezt elmondta a tanárnak, aki szerint én stresszelem a gyerekem és ezzel rosszat teszek, nem mindegy, milyen jegyet kap?

Erre úgy kiakadtam, ez kb. olyan, hogy nem kell biztatni a gyereket a jó tanulásra, lesz amilyen lesz. Nem fenyegetem, nem szidom le a hármasért sem, csak nem értem, mióta hiba az, ha egy szülő hajtja a gyerekét a jobb jegyért, mert tudja, hogy képes rá? Miért kéne mindent egy kisgyerekre ráhagyni? Persze a tanárnő gyerekei kitűnő tanulók, hiperszuper gyerekek, elsőre felveszik a gimibe, minden versenyt megnyernek... Szóval akkor mégsem mindegy neki sem, hogy tanulnak, nyilván ő is terelgette a gyerekeit a helyes útra.

Olyan érzésem volt ez után a beszélgetés után, hogy nem kell ennyi jó tanuló gyerek, felesleges.


2019. jún. 6. 12:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

A kötelsség teljesítése és a felelősségvállalás szerintem is rendkívül fontos, nincs olyna, hogy nem készít házifeladatot a gyerke, sőt, olyan sincs, hogy otthon felejti a füzetét, stb. Az is tűrhetetlen, ha őt nem érdekli valami, és ezért bárkit , avgy magát az óra menetét zavarja. SOha nem maradna következmények nélkül ilyesmi, ha a gyerekm ezt csinálná.


De szerintme ezekt a fentieket ne keverjük össze a kötelező jó/kitűnő bizonyítvánnyal. Az előbbi dolgok az életben való helytállásra nevelnek, a kötelesésgtudatra, felelősségvállalásra, ezek nélkül nem lehet helyesen élni. Mindenből jó jegyet elvárni viszont szerintem ennél sokkal több és más jellegű nyomás a gyereken.

2019. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%

Én is elvárom a kitűnő bizonyítványt, mert kell a 6 osztályos gimihez.

Ha kell bizony vasárnap reggel 7:30ra megyünk angolra, szombat este matekra magyar épp miből írnak.

Ha most nem fogod meg a gyereket, nem szokja meg hogy tanulnia kell akkor mikor nagyobb lesz semmi nem fog hatni rá.

Ha a gyereked okos, ne hagyd elveszni, állj ki a tanulás mellett.

2019. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

"Ha a gyereked okos, ne hagyd elveszni, állj ki a tanulás mellett."

Maximálisan egyetértek az előttem válaszolóval.


A férjem egy okos, éles eszű ember, csak lusta volt persze tanulni. Azt mondja fel sem fogta igazán ennek a súlyát. Az anyja lesz*rta magasról, hogy tanul-e vagy nem. Mindig azt mondja, hogy bárcsak biztatta volna valaki, hogy igenis többre képes, akkor most nem fizikai munkát végezne.


Kérdező!

Szerintem ne hagyd rá a gyerekre! Nyilván ne rabszolgatartásként élje meg, de bizonyos szinten márpedig konrollálni kell.

2019. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 12-es, ha a hatodikos vagy még fiatalabb gyerekednek olyan nehezen megy a tanulás, hogy szinte minden tantárgyból korrepetálásra van szüksége a kitűnő bizihez, akkor mi a fenének akarod beerőszakolni egy hatéves gimibe, ahol még komolyabban a követelmények?


Kérdező, a jó bizonyítványt elvárni csak akkor lehet, ha minden segítséget megkap hozzá tőletek. Leülsz vele tanulni? Van türelmed elmagyarázni valamit akár századszorra is, ha nem érti? Van megfelelő, nyugodt környezetet a pihenésre, tanulásra? Ti is jó példát mutattok neki?

2019. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Enyém is 3-os. Elvárom hogy a tőle telhető legjobbat adja. Ő is lusta és sok időmet elveszi a noszogatás, a vele ülés kecke, tanulás közben stb.. de ha nem csinálnám sokkal rodszabbak lennének az eredményei mert lusta! De nem hülye!
2019. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%
Egyet értek 12-es! Bár nullásra lepontoztak de van aki úgy gondolja mint te! A gyerek sikere részben a szülő eredménye is!
2019. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Normális gimi a tudást nézi. Mondjuk eszembe nem jutna 6 osztályosba vinni a gyerekem. Engem az érdekel, hogy boldog legyen és legyenek barátai és amit kell azt tudja. Mondjuk nálunk nem is stresszelik alsóba a kicsiket jegyekkel.
2019. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
én igen-és bár biztos nem csinálom jól, de azt mondtam, hogy amit tud, azt elvárom tőle. (bármilyen módszerrel,de el fogom érni,hogy azt megcsinálja amire képes- és rajta múlik, hogy ez milyen könnyen, gyorsan megy, vagy akár szankciók bevezetésével
2019. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
24%

Azért nem mindegy milyen iskolából, milyen gyerekek közül kerül ki a gyerekem az életbe.

Attól, hogy 6 osztályos gimnáziumba készülünk még van gyerekkora, játékai barátai, szabadidő is, én gonosz rossz anyaként még netes játékokat is engedek neki játszani. De első az iskola, a tanulás. Ha nem ért valamit, akkor bizony kell segítség.

2019. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lányom jól tanul nem kell vele tanulnom 2.osztályos ,kitünö tanuló , kisebbik fiam kitünö tanuló ,de ő pl nem itthon készül a dolgozatra hanem haza felé az úton és oda figyel az órán , legidősebb fiam jó eszü gyerek 8.osztályig jól tanult most gimiben viszont hullámzó teljesítménye nagyon lusta így én mikor rossz jegyet hoz haza 3nál rosszabbat akkor bizony fejmosás következik mert nem fogom és soha nem türtem el hogy képességeihez képest rosszabbul teljesítsen ,mindig le ülönk vagy le ültünk vele tanulni ha nem ment egy anyag rész.
2019. jún. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!