Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elvárod a jó jegyeket kisiskol...

Elvárod a jó jegyeket kisiskolás gyerekedtől?

Figyelt kérdés

Harmadikos a fiam. Okos gyerek, de nagyon lusta, mindig noszogatni kell, ha rajta múlna, házi feladatot sem csinálna.

Megmondtam neki, hogy kötelező a jó bizonyítvány, mert okos és nem fogom hagyni, hogy elkallódjon. Ezt elmondta a tanárnak, aki szerint én stresszelem a gyerekem és ezzel rosszat teszek, nem mindegy, milyen jegyet kap?

Erre úgy kiakadtam, ez kb. olyan, hogy nem kell biztatni a gyereket a jó tanulásra, lesz amilyen lesz. Nem fenyegetem, nem szidom le a hármasért sem, csak nem értem, mióta hiba az, ha egy szülő hajtja a gyerekét a jobb jegyért, mert tudja, hogy képes rá? Miért kéne mindent egy kisgyerekre ráhagyni? Persze a tanárnő gyerekei kitűnő tanulók, hiperszuper gyerekek, elsőre felveszik a gimibe, minden versenyt megnyernek... Szóval akkor mégsem mindegy neki sem, hogy tanulnak, nyilván ő is terelgette a gyerekeit a helyes útra.

Olyan érzésem volt ez után a beszélgetés után, hogy nem kell ennyi jó tanuló gyerek, felesleges.


2019. jún. 6. 12:44
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen, leülünk tanulni, gyakorolni hétvégén, de nem terheljük túl. Fél óra helyesírás, aztán játék, később egy kis matek, szóval ha annak idején velem így foglalkoztak volna és ennyire odafigyeltek volna rám, boldog lettem volna. Nyilván nem zseni a fiam, hiszen kell a több foglalkozás, tanulás itthon is, de úgy gondoljuk, hogy szorgalommal ki lehet hozni belőle a legjobbat, akkor miért ne?
2019. jún. 7. 13:28
 22/22 anonim ***** válasza:
90%
Tanító vagyok, ezzel kezdem. Az én szuper okos kicsi fiam elsős korában bekerült egy nagyon erős osztályba. A fél osztály kitűnő volt. A fiam távolról sem. Lassú volt, figyelmetlen, szétszórt, persze a szememben még mindig szuper okos. Csak akkor gyakoroltam vele, mikor valami nagyon nem ment. Nem volt kötelező a jó bizonyítvány. Megdicsértük a jó jegyért, biztattuk, ha nem olyan jót kapott. Most nyolcadikos. Iskolával kapcsolatban egyáltalán nem stresszel. Soha nem volt kitűnő, viszont a kitűnő osztálytársainál sokkal jobb felvételit írt. A szóbelin konkrétan maximális pontszámot kapott. Szerintem pont azért, mert nem stresszeli magát.
2019. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!