Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak az én gyerekeim nem...

Csak az én gyerekeim nem mennek ilyen-olyan táborba a nyáron? 3 gyermekem van; 8,10,13 évesek. Nem mennek táborba, mert 3 gyereknek ez rengeteg pénz. Ma panaszkodtak, hogy miért nem, mert az osztálytársaik mennek. Mit lehet ilyenkor mondani nekik?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 14:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
Akik annyira hajtják ezt a "33ezer/ gyerek 3 gyereknél az adókedvezmény" dolgot, tisztában vannak vele, hogy ahhoz kell is akkora kereset, hogy érvényesíteni lehessen? Különben ha nincs meg, akkor csak a százalék annyi, és mindjárt nincs meg ekkora összeg... De olyan jó, hogy megint azok tudják jobban, akik nincsenek benne...
2019. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

A táborok nem olcsóak, de vannak ingyenes vagy nagyon kevés pénzért táborok.

Èn is azt gondolom, hogy azért ha egy szülö jól körbe néz talál valamit amit megengedhet magának.


Szerintem a kérdezö csak lusta arra, hogy körbe nézze, hogy az ö pénztárcájának mi felel meg, ami meg szembe jön vele nagyon drága...

2019. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit sportolnak? Az egyesület sem szervez valami sporttábort?

3 gyerekünk van, és hiába vagyok júliustol augusztus közepéig itthon, mégis engedem őket táborba. 2,6,11 évesek, és úgy gondoljuk, legalább 1-2 táborba érdemes őket elengedni. Nálunk a nagy 2 ottalvósba megy, (az egyik Erzsébet tábor, Zánka, ami nálunk a buszkoltseg miatt 10ezer, de még mindig rendkívül olcsó), a másik a focitábor. A középső tornazik, így ő tornatáborba megy, de ez csak 8.00-16.00-ig tart naponta. Ezentúl van az úszótanfolyam neki, és egy kézműves tábor mindkettőnek.

Nézz szét, mi kisvárosban élünk, de itt is remek lehetőséget biztosít az önkormányzat a rászorulóknak.

2019. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
11 oké de abban is van valami hogy ahol a gatya kívan, ott nem szabad bevállalni a sokadik gyereket. Mi rengeteget törtük a fejünket a második előtt is (7 év lett végül a tesók közt), a harmadikat pedig biztos háttérrel és nagyon jó apai keresettel vállaltuk. Ha nincs jó fizunk, tuti nem szülök pár évente egyet.
2019. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

Most nem azért 11-es, de csak akkor nem tudják igénybevenni a teljes összeget, ha minimálbér alatt keresnek (2 minimálbérből összesen 95360 érvényesíthető a 99-ből).

Aki annyit se keres, annak minek 3?

2019. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

" tisztában vannak vele, hogy ahhoz kell is akkora kereset, hogy érvényesíteni lehessen?"


Igen, tisztában vagyok vele.

2 minimálbérből már megvan a maximális kedvezmény. Ahol nincs meg a 2 minimálbér, de van 3 gyerek, ott igencsak baj van, és nem a táboron kell gondolkozni, hanem a holnapi ebéden...

2019. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Azzal egyetértek, hogy gyerek(ek)et lehetőleg csak megfelelő anyagi háttérrel vállaljunk, de pl egy becsúszott babát azért vetessen el valaki, mert majd nem telik táborra?

Én itt Budapesten még nem láttam normáis tábort 30 ezer/hét/ gyerek alatt, de a tematikus táborok 40 ezer felett vannak. Egy- egy táborba mennek, de őszintén szólva szerintem nem érnek ennyi pénzt

2019. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

#11 vagyok.

Elég egyedi helyzetben vagyunk, tehát nem is magunkból indulok ki, de azért azt megjegyzem, hogy nekem a másodikkal GYED alatt szűnt meg a munkaviszonyom, tehát passzív GYED-et kaptam, mikor a harmadikkal terhes lettem, így rá alapból csak GYES jár.

A párom jövedelme meg szintén nem mérvadó, mert nem adóköteles (köpködést megelőzvén nem feketén dolgozik), így mi pl semmit nem látunk az adókedvezményből. Nem ez befolyásol nyilván, csak már volt, aki idevágta, hogy "de jó nektek a 99ezer adókedvezmény, mert 3 gyerek van".... De jó, hogy jobban tudja, nekem mi jön a számlámra.

Ja, mit keresek itt?

A legnagyobb gyerekem iskolás.

Tavaly volt táborban, idén nem megy, ennek több oka is van.


De... Sokan vannak bejelentve minimálbérrel, hogy nem annyit kapnak, és nem a munkavállaló kívánságára...


A #11 válaszom lényege az volt, hogy ne turkáljunk már egymás számláján, ha nem ez a kérdés (amit most én is megválaszoltam amúgy.)

2019. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

"De... Sokan vannak bejelentve minimálbérrel, hogy nem annyit kapnak, és nem a munkavállaló kívánságára..."


Őket nehogy már sajnáljuk, amikor adómentesen kapnak zsebbe.

Titeket se kell. Ha nem adózol, már jobb helyzetben vagy, mint aki igen.

2019. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
Ezért is írtam direkt, hogy nem magunkra értem. De azokat igenis sajnálom, akik így vannak, hiába megy zsebbe a többi, ha pl emiatt nem tud felvenni egy hitelt. Vagy igaz, nem gyerekvállalással kapcsolatos, de épp pár éve van a nyugdíjig. Sokra megy a zsebbe ment pénzével, ha a nyugdíját majd a papir alapján számolják. (Anyósom pl... És rendes hivatalos helyen van, mégsincs normálisan bejelentve.)
2019. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!