Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyereknek mit...

Első osztályos gyereknek mit ajánlanátok kötelező olvasmányként nyárra?

Figyelt kérdés
Lányom most volt elsős. Szabadon választható könyvből kell olvasó naplót készíteni szeptemberre. Azt mondta a tanító néni, hogy nem kell túl hosszú könyvnek lennie. Mit ajánlanátok?
2019. júl. 9. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ludas Matyi pl.
2019. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%

Jézusom... Semmit!!! Egy elsős általában nem tud még olyan gyorsan olvasni, hogy az élvezetet okozzon számára. A nagylányom ennyi idősen még félt a könyvektől. Képregényekkel kezdte. Most negyedikes volt, és Ropi naplóját, meg ehhez hasonló vékony regényeket hajlandó elolvasni. De csak megmutattam neki az első Harry Potter kötetet és leverte a víz... :D

Ha nagyon muszáj, keressetek valami megúszós könyvet a könyvtárban, amiben alig van szöveg, vagy pl a Geronimo Stilton sorozat olyan, hogy tele van mindenféle betűmérettel, és engem ugyan emiatt idegesít, de kicsi gyereknek szórakoztató.

2019. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Rumini és Szeleburdi család. Fiam imádja mindkettőt, magától olvassa :)
2019. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

[link]


[link]


Ezt a kettőt én is szerettem gyerekként, és a lányom is.


Egyik se túl hosszú, de minden napra jut egy kicsi belőle a szünet végéig. Segíthetsz neki beosztani.

2019. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%

Ezt én is túlzásnak találom a tanárnénitöl. Eleve szünetre nem is lenne szabad házit adjon. A legnagyobb dolog, hogy írjon egy képeslapot az osztálynak vagy a barátainak...


Egyébként elsösöknek az Olvasó LEo és hasonló kiskönyvek vannak. Ennél hosszabb dolgot max te tudsz elolvasni és te tudsz belöle naplot írni.

2019. júl. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Elsőben nem is volt ilyen lányomnak most másodikban van kötelező olvasmány .
2019. júl. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Rosszcsont Peti könyvek, Egy ropi naplója
2019. júl. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
A lányomnak elsőbem a Mazsola volt a kötelező olvasmány
2019. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Semmit!

Annyit, hogy olvasson, bármennyit, bármit. Akár hirdetőtáblát, vagy utcaneveket, bármit.

Nálunk a Pál utcai fiúk lesz az első kötelező majd 5-ben, de az is közösen olvasós.


Ha olvasnia kellene és mindegy mit, akkor ezeket javasolnám:

Geronimo/Tea Stilton

Csodakunyhó

Rosszcsont Peti

Már tudok olvasni sorozatból bármi (Hó napló, Balettcipőben Tokióig, Riki-Tiki-Tévi, szóval bármi)

Lesz nekem egy szigetem

Bat Pat

Kis kukac könyv (na, ez kb 10 perc alatt kiolvasható, de a bármibe belefér)

A sehány éves kislány

Mazsola

Vackor

Sün Balázs

Hűrom nyúl

Nyúlanyó húsvétja

Öreg néne őzikéje/Őzanyó

Pöttyös Panni

vmelyik füzetes kiadású Heidi, Marika

Pom-pom vmelyik meséje (Festéktüsszető Hapcibenő, Radírpók, akármelyik)


végtelenségig lehetne sorolni keress valamit, amiben sok kép van, 20-50 oldal közötti hosszúságú.

2019. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Ami még eszembe jutott és jól olvasható:

Tesz-vesz város

Kisvakond

Dolli a dacoló kisdelfin/Kacsa Karcsi vacsorája/Berci mackó barátkozik/Joci a jegesmaci -ezek vesres mesék

Babar

Tücsök Tóbiás naplója

2019. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!