Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyereknek mit...

Első osztályos gyereknek mit ajánlanátok kötelező olvasmányként nyárra?

Figyelt kérdés
Lányom most volt elsős. Szabadon választható könyvből kell olvasó naplót készíteni szeptemberre. Azt mondta a tanító néni, hogy nem kell túl hosszú könyvnek lennie. Mit ajánlanátok?
2019. júl. 9. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

Plusz egy szavazat a kezdő olvasós sorozatokra, Pöttyös Pannira, Pom pom-ra, Mazsolára.

Még eszembe jutottak:

Janikovszky Éva könyvei

Beatrix Pottertől a Nyúl Péter ill. a többi meséi. Dániel András Kuflijai (már ha vevő a tanító néni ilyesmire)

Pettson és Findusz sorozat

Ezekben viszonylag több a kép, kevesebb a betű, nem túl hosszúak.


Én lánykám is elsős volt, hiába olvas jól és szépen, egy teljes meseregénnyel még nehezen boldogul. Geronimo/Tea Stilton meg a sok különböző betűtípus miatt nehézkesebb, azt is inkább én olvasom fel, vagy közösen felváltva.


Nekik nem egy könyvet, hanem 10 db tetszőleges mesét kell elolvasniuk, és "olvasónaplót" készíteni (ez annyit jelent, hogy a mese címét és a főbb szereplőket kell leírni és egy rajzot készíteni).


Elsőnek a Szeretek olvasni sorozatból a Barbarella morcos került a naplóba (4 fejezet összesen).


Ebből lesz a második mese:

[link]

rövid, nagybetűs mesék, nem túl vastag az egész könyv.


Közben minden nap olvas magától is valamit, csak az írásért és a rajzolásért nem lelkesedik annyira.

2019. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron, első után Csukás Istvántól a Mirr-Murr volt a lányom kedvence, többször kiolvasta a sorozatot. Az osztállyal A téli tücsök meséit olvasták.
2019. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Andi80018 ***** válasza:
Nekünk a Mazsolát kellett megcsinálni olvasónaplóba, nálunk úgy volt, hogy egy oldalt én olvastam, egyet ő, és napi egy fejezet. Illetve még a Mazsola és Tádét kell elolvasni, de ezt csak ismerni kell, mire megy suliba, nem kell írni semmit belőle.
2019. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%

Hagy kérdezzem mar meg, hogy akiknek ilyen komoly feladat van nyárra, azoknak a gyerkőc milyen iskolába jár? Ezek menő, hajtós versenyistállók?

Nálunk nincs csak ajánlott olvasmány, semmi írásos feladat, de nem is hiszem, hogy az atlag gyerek annyira jól tudna olvasni első osztály végere, hogy Mazsolat olvasson. Nehéz szöveg, sok apró betűvel, messze nem a kezdő olvasóknak való.

És on: nalunk Bogyó Babócát, Márti sorozatot ajánlották. A postán vettem szuper kis szövegértéses gyakorlósat, kis szöveg és hozzá kapcsolódóan feladatok, irás-rajzolás. Ebből szokott megoldani, pont elég. Van, aki szerint ezzel is minek nyúzom nyáron.

2019. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Andi80018 ***** válasza:
Igen, nálunk van követelmény, viszont én nem bántam, hogy a Mazsolát el kellett olvasni, illetve olvasónaplót kellett írni, mert a gyerekek 80%-ának, legalábbis a mi osztályunkban, elég gyenge a szövegértése. Egyáltalán nem volt megterhelő, mivel egy nap egy fejezetet olvastunk el, azt is úgy, hogy egy oldalt én, egyet a gyerek. Egyébként is gyakorolni fogjuk a szövegértést, mert nagyon fontos. Már amúgy rég megcsináltuk. Nem volt egy nagy dolog. Minél többet olvas, annál könnyebben megy majd neki, ha megy, akkor szívesebben is olvas magától is. Szóval nem gondolom, hogy megerőltető lett volna.
2019. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Bálint Ágnes: Tündér a vonaton


Berg Judit: Lengemesék 1. - Tavasz a Nádtengeren


Beck Andrea: Titoktündér

2019. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ja, meg még a Két kis dinó Budapesten is nagyon jó, szerettem ennyi idősen. Az is Berg Judit.


Meg ahogy már páran írták, Janikovszky Éva is jó választás lehet.


Ha pedig szereti az állatokat, akkor az "Ó, azok a csodálatos állatok!"-sorozat köteteit is ajánlom.


(#16-os voltam)

2019. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kisfiam nem versenyistállóba jár mégis 4 könyvet kapott a nyárra kötelezőnek és 4 ajánlotatt. Idáig nem is volt ilyen, most megy ötödikes lesz.

Szerencsére szeret olvasni de mégis rengeteg amit elvárnak tőlük

2019. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%
Elsősöknek kötelező olvasmány..? Nekünk nem is volt.
2019. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Fiaméknak első osztály nyarán a Mazsolát kellett elolvasniuk, az szerintem nem hosszú, bár az én gyerekem nem annyira szerette, ovis korában élvezte volna, hétévesen már nem kötötte le.

Második osztály elején viszont magától elolvasta a Szeleburdi családot, azt imádta, jó szívvel ajánlom, bár az azért nem olyan nagyon rövid, de olyan kis egyszerű a szövege, és rövid kis bejegyzésekből álló napló, egy leendő másodikosnak már simán jó lehet.

Amit még szeretett a fiam, az A hörcsögöm egy zseni, az tényleg nem hosszú, de azért van benne pár fejezet, kimondottan kezdő olvasóknak való, szerintem jópofa történet.

2019. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!