Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a fiamat,...

Hogyan vegyem rá a fiamat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

18 éves, és a téli időszakban kicsit meghízott. De abszolút nem vészes mértékben, még csak túlsúlyosnak se mondtam volna. Nőtt egy nagyon pici, a mozgalmas életmódja miatt kb. 3 hét alatt teljesen eltűnt pocakja. Azóta viszont olyan mértékben tagadja meg magától az ételt, ami már elérte az aggasztó szintet szerintem.

Ma pl. elmentem reggel dolgozni. Tudom, hogy nem evett reggel, mert jóval korábban keltem nála. És mire hazajöttem, egészen pontosan ugyanúgy van minden a hűtőben a kaja, ahogy hagytam. Kenyér, zöldség, gyümölcs sem fogyott semmi.

Azóta sem evett egy falatot sem.

És ez egyre gyakoribb. A családi étkezéseket is rendre kihagyja, vagy ha nem is hagyja ki, de vagy semmit nem eszik vagy egy bolhának is kevés lenne annyi.

És már tényleg kezdek aggódni.

És nem mutatja semmi jelét, hogy bármi baj lenne. Ugyanolyan harsány, cinikus és szarkasztikus, mint mindig, ugyanúgy sportol, mint eddig. Minden ugyanaz, mindenben a létező legnormálisabb fiatal, csak karácsony óta egyre kevesebbet eszik.


2019. júl. 31. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Máshol eszik, mást eszik
2019. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Már a barátai is kérdezték tőlem, hogy mi van vele.
2019. júl. 31. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Nagykorú felnőtt. Ne kezeld gyerekként.
2019. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Remélhetőleg csak az alakjára vigyáz. Kérdezz rá, milyen diétát folytat és hogyan főzz neki. Szerintem akármilyen marhaságot mond, tégy a kedvére, ne kritizáld, különben csak még harapósabb lesz, ha jól gondolom.

De a barátai az étkezése miatt aggódnak vagy más miatt? Lehet, hogy van valami lelki ok, amit nem mond el neked.

Legyél kedves, éreztetsd, hogy rád számíthat.

Ha tovàbb fajul a helyzet, ajánlj neki dietetikust vagy pszichológust, attól függ, szerinted melyik kellhet. De tényleg próbáld felnőttként kezelni.

2019. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Beszéld meg vele, magyarázd el neki az nem fogyókúra hanem eszik. Egyen csak sok zöldséget, húst, ami nem hizlal! Vagy járjon el gyúrni!
2019. aug. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Honnan tudod, hogy nem eszik útközben vagy hazafelé?
2019. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A barátai két dolog miatt aggódnak:

Egyrészt az étkezése miatt, mert nem eszik velük sem, a másik az elhatalmasodó önpusztítása (kávé, cigi).

Meg vannak ilyen kis elszólásai, mikor kérdezem, hogy miért nem eszik. "Nem ehetek.", "Nem szabad." és hasonlók. Tényleg kegyetlenül aggódom.

2019. aug. 1. 13:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgyse bírja sokáig. Pláne, ha sportol is közben =D Hagyd, a saját kárán tanul. Éhenhalni nem fog.
2019. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de ez anorexia nervosa is lehet. Tény, hogy fiúknál ritkábban fordul elő, mint lányoknál, azonban megvan rá az esély. Egyet ne feledj: a legtöbb esetben sosem a fogyás a cél, a fogyás maga az eszköz. A legtöbb anorexiás úgy érzi, az élete minden területén elvesztette a kontrollt, így hát mi mást is irányíthatna, mint a saját testét? Ezért amikor látja, hogy eredményesen fogy, tovább folytatja ezt az "életmódot", mert jelenleg ez az egyetlen forrása a sikereinek. Ajánlom, hogy beszéld rá arra, menjen el pszichológushoz, nem is főképp az anorexia miatt, inkább az amögött zajló kóros lelki folyamatok feltárása és kezelése végett (bár az anorexia nervosa betegségként van számon tartva, számomra inkább az egyik fő tünete annak, ha valakinek nincs minden rendben a lelkével.)

Jobbulást a fiadnak, és kitartást!

2019. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azóta bekerült kórházba, mert a szíve nagyon rosszul van, mivelhogy nem evett és nagyon legyengült. Mint megtudtam, mikor kórházba került, akkor már 4 napja egy falatot se evett.

Észre kellett volna vennem, hogy baj van. És nem malmoznom kellett volna, hanem berángatni a kocsiba és elvinni szakemberhez.

Ma reggel délelőtt lett rosszul. Kijött hozzánk kávézni. Ő szokás szerint nem evett/ivott semmit, csak egy pohár ásványvizet. És amikor állt fel, hogy visszamegy a szobájába, akkor összeesett.

Mindig nagyon vékony testalkatú volt, nem tűnt fel, hogy sokat fogyott volna. AZ orvosa próbálja megértetni velem, hogy nem hibáztam. De akkor is az anyja vagyok, észre kellett volna vennem, hogy valami baj van.

2019. aug. 4. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!