Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a 21 hónapos...

Nori26 kérdése:

Hogyan vegyem rá a 21 hónapos fiamat hogy egyen darabos ételt?

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó evő ilyen volt már egész kicsi kora óta.

A májkrémes kenyeret,burgonyás párnát, burgonyás pogit kakaós csigát,bundás kenyeret azt úgy ahogy megeszi de abból is csak pár falatot ha van hozzá kedve, ugyan így van a gyümölcsökkel is. A főtt ételt egyáltalán nem eszi meg darabosan elkezd ökrendezni és arra is volt példa hogy meghányatta magát, le kell neki turmixolnom de még akkor is csak úgy eszi meg ha közben valamivel elterelem a figyelmét,már nagyon kétségbe vagyok esve. Mit tegyek hogy egyen darabosat?


2016. márc. 15. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyen veletek, engedd h a tányérodbol szemezgessen.
2016. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már úgy is próbáltuk megetetni de semmi nem hajlandó enni. Pedig amikor mi eszünk állandóan ott van velünk az asztalnál és próbáljuk kínálgatni.
2016. márc. 18. 14:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Más nehézsége nincsen? Csak az evés?
2016. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én Aszperger-es vagyok és 3 éves kotomig csak turmixolt ételt voltam hajlandó megenni


Lehet ez can a te fiadnál is

2016. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szoptatod még?

Nekem feltűnt, hogy amiket szeret, mind lisztes ételek. Ez szerintem azt jelzi, hogy túlzottan elszaporodtak a bélrendszerében a szénhidrátkedvelő baktériumok, esetleg gombák. Akinél ez a helyzet, nagyon kívánja a lisztes, cukros, keményítős ételeket, mivel a bacik és gombák (pl. Candida) is ezeket szeretik.

Én kezdésnek fokozatosan kivonnám az ilyenféle (főleg bolti) ételeket és a tejtermékeket (ha már kap) az étrendjéből, és helyette főtt vagy puha gyümölcsökkel, puha sütőtökdarabkákkal, tojásételekkel, zöldségből és húsból készült pürékkel, majd falatokkal kínálnám. Inni csak cukormentes innivalót adnék neki (ha anyatejes, az anyuka se egyen sok lisztes, cukros, tejes ételt).

A nyelési, rágási nehézséget, ételtől való fuldoklást valóban okozhatja a rágóizmok gyengesége, ami sokszor jellemző autista gyerekekre is. Figyeld a továbbiakban, nincs-e más, autizmusra utaló tünete, pl. szemkontaktus hiánya, hosszas hisztik, nem lehet ölbe venni, megérinteni stb.

Fontos, hogy olyankor kínáld szilárd étellel, amikor megfelelően éhesnek látod. Engedd, hogy megfogja az ételt, maszatoljon, játsszon vele, hiszen még kicsi, és fontos neki, hogy a kezével is megtapasztalja az ételek állagát. Ha jön a foga, inkább pürékkel etesd (lehetőleg ne bébiételekkel, mivel azok is tele vannak keményítővel). Az se baj, ha a zöldségpürébe banánt vagy más gyümölcsöt is teszel, ez csak nekünk fura, sok kisgyerek így szívesebben elfogadja a nemszeretem zöldségeket is.

Még valami: egyik gyerekem sem szerette a főzelékszerű ételeket, azaz amikor pürében voltak ételdarabok. Ettől sok gyerek kezd fuldokolni, mert nem számít rá, hogy rágni is kéne. Vagy legyen homogén püré, vagy feldarabolt puha étel, amit meg lehet fogni és szét lehet dobálni :)

2016. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Az én lányom is elég rossz evő. Ő is sokszor öklendezett az ételtől, most 27 hónapos és most van, hogy még a szájába sem adom és elkezd öklendezni és ő mondja hogy "bokákolok"....És nevet. Szóval direkt csinálja, ha valamit nem akar megenni!!
2016. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A rágóizmaival nincsen baj mert akkor a kenyérféléket meg az ilyeneket nem tudná megrágni csak a melegételt nem eszi meg darabosan. A beleinek semmi baja már nagyon sokszor néztek neki székletet de mindig rendben volt. A gyerekorvosunk javaslatára elég sűrűn szoktam neki adni protexint,linexet váltogatva eleinte még használt is egy kicsit jobb volt az étvágya de most már az sem segít. Vérvétele is volt többször minden eredménye tökéletes. Tejterméket nem fogyaszt mert tejérzékeny születésétől kezdve.Én sem igazán örülök hogy ennyi lisztes egézségtelen dolgot eszik de mást nem hajlandó ugyhogy sajnos ennek is örülnöm kell.Sajnos így is elég vékony mindig hallgatok a védőnőtől hogy keveset hízik pont most voltunk a 21ho méretkőzésen 81cm volt 9kg
2016. márc. 23. 16:23
 8/13 A kérdező kommentje:

Sokszor én is ugy érzem hogy direkt csinálja hogy nem eszik.

Elég aktív gyerek egy percre nem ül meg egész nap mozgásban van. Nálunk is van olyan étel amit nem fog meg mert össze keni a kezét és azt ki nem állhatja valósággal undor fogja el.

2016. márc. 23. 16:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen megmutatnám a Korai Fejlesztőben, mert ez a típusú evészavar eredhet fejlődési eltérésből is. 21 hónaposnál egy esetleges autizmust nem mindig veszi észre a laikus szülő.

Nem azt mondom ezzel, hogy neki az van, de érdemes átnézni néhány sarkalatos pontot a fejlődésével kapcsolatban.

2016. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de egy evészavarnak mi köze az autizmushoz lehet hogy én vagyok tudatlan de a kisfiam nagyon okos, értelmes a bölcsiben is megmondták hogy a kortársaihoz képest sokkal ügyesebb semmi ilyen problémája nincs. Úgy gondolom ha baj lenne vele akkor a bölcsiben mondták volna. Szerintem nála ez az evészavar inkább pszichés de a gyermekorvosunk azt mondta hogy ne aggódjak az ő fia 4 éves koráig csak bébiételt evett és mégis felnőtt.
2016. márc. 23. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!