Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Családi problémák. Valaki...

Családi problémák. Valaki legalább megért engem?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és van egy öcsém aki tönkre teszi az egész család életét. Ő 6 éves, és szinte mindent megtehet. Megütheti anyámat, rondán beszélhet vele, a földhöz vághatja a cuccait, volt rá példa, hogy azt mondta anyámnak, hogy megöllek. És a legfelháborítóbb, hogy a szegény kis pici kedvencke, egy pofont sem kap ezért, de még anya rá se szól, mintha ez teljesen természetes lenne egy 6 éves fiútól. Közben meg mindenki azt gondolja, hogy egy angyalka, de amikor 2-esben hagynak minket, én vigyázok rá, akkor velem is ezt műveli. Kitépi a hajamat, össze-vissza ver. De hogyha meg én ütöm meg, vagy rászólok akkor szalad anyához, hogy így meg úgy, ő nem is csinált semmit, én meg pofon vágtam. Van amikor még ennél is bunkóbb, és azt mondja, hogy nekivágtam az ágy sarkának, vagy mindenki előtt elszínészkedi, hogy ellököm. Mindez ellenére ő anya pici kis kedvenc fiacskája, akivel rengeteget beszélget, meg dédelgeti. Anya napját az teszi ki, hogy elviseli a hisztiit, vagy játszik vele, vagy beszélget vele. Amikor meg én szólok hozzá, akkor vagy fáradt, vagy sok a dolga, vagy "hagyjál már békén ezekkel a hülye tini hülyeségeiddel". A tesómmal már próbáltam beszélni, de nem lehet. Amikor meg szóváteszek valamit, vagy szimplán nem játszok vele, akkor is játsza a sértődött jó kisfiút, akit mindenki bánt. Ha anyának teszem szóvá, nem csúnyán, csak mondjuk: Miért nincs egy perced rám is?

Akkor azt mondja, hogy bántja a lelkiismeret, hogy szegény kistesómmal, olyan nagyon keveset foglalkozik, meg hgy az öcsikémnek lelki problémái vannak, meg minden.

Más is elismerte már, hogy olyan, mintha én nem is anyám gyereke lennék.

Van apukám, de ő meg nem hajlandó beleszólni, azt mondja, hogy ez a mi harcunk és kész.

Nincsenek barátaim sem, mert egy feketebárány voltam a suliban. Mondjuk jövőre új suliba megyek.

És végül az apám. Ez szerintem nagyon szomorú: Ő az egyetlen a családból, aki még úgy ahogy megért. De van vele egy nagy baj. Ő (és anya is) fiút szerettek volna helyettem, ezt mondták, és érzem, hogy apukám valahogy a bűnömnek tartja azt, hogy lány lettem. Amikor kisebb voltam, fiús lány voltam, mert ő úgy nevelt. Kérhettem tőle babát, vagy rózsaszín pillangós blúzt, ezért mindig haragudott rám. És most is ezt csinálja, csak már nagyobb vagyok. Elvárja, hogy segítsek megszerelni az elektromos áramköreit, vagy miket, és hogy megtanuljam a szerszámok, meg a vezetékek nevét, meg ott áljak a flex, meg aköszörű mellett, amitől baba korom óta rettegek, a múltkor is megszólalt, hogy fejezzem már be ezt a lányos gondolkodást.

Köszi mindenkinek, aki végigolvasta. 13/L


2010. júl. 14. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Megértelek, nekem hasonló gyermekorom volt. Nem normális a családod.
2010. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzeted,azt hiszem,ezt mindenki beláthatja.Mindenhol van egy kis testvérféltékenység,de azért ez már nemcsak féltékenységből áll.Szerintem mondd meg apudnak egyszerűen,hogy nincs kedved megtanulni a flexek nevét,meg a vezetékek nevét,meg nincs kedved szerelni,mert te lány vagy,neked máshoz van kedved,és nem a te bűnöd az,hogy lány lettél!Mondd csak el,ne szégyeld!Ezek az érzéseid,mint ahogy leírtad!Az érzéseinket nem szabad szégyelnünk.

Mondd apudnak,hogy ott van a fia,szereljen azzal,annak biztos van kedve szerelni!ha meg annak sincs kedve szerelni,akkor vessen magára apád,rosszul nevelte a kicsike fiát!Másrészt mondd meg anyudnak,hogy nem akarsz vigyázni többet az ő kicsike fiára,ha annyira szereti,akkor vigyázzon rá ő,mert te amíg ilyen lesz ez a fiú,addig nem fogsz rá vigyázni.Nevelje ki belőle a lányos hisztérikát!És mondd meg,hogy a fiából ne neveljenek lányt,és a lányból meg fiút!

A szüleidnek megkellene érteni téged,és nem elutasítónak lenni veled szemben...

2010. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Apukámnak próbáltam moagyarázni, szinte szó szerint, ahogy a második válaszoló írta, de erre ő mindig azt mondja "NNNem érdekel, a te jövődet alapozom meg."
2010. júl. 14. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Apád normális?
2010. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nemmondom róla, hogy nem normális.

Igazából szeretem mindhárom családtagomat, csak szeretném, ha nem lennének ilyenek

2010. júl. 14. 14:35
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Amint megteheted, menekülj. Öcséd egy elkényeztetett kis pöts lesz ilyen tempóban, anyádék csak az ő seggéd fogják nyalni, csak magadra számíthatsz. Ezt így előre megmondom.
2010. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a kérdést, mintha Édesanyád valami lelki problémákról beszélne az öcséd területén, meg lelkiismeretfurdalásról, meg ilyen különös dolgokról. Lehet, hogy titokban gyerekpszichológushoz is járatja? Ha így van, akkor mi lenne, ha Te is elmennél ugyanahhoz a gyerekpszichológushoz, elmondanád neki mindezt. Mert lehet, hogy őrá már hallgatni fog a családod, szóval lesz aki szót emel Melletted.


Ha meg nincs ilyen, hogy mamád és öcséd titokban gyerekszichológushoz járnának, akkor meg esetleg meg lehetne próbálni úgy fordítani a dolgokat, hogy mégis valahogy gyerekpszichológus kezébe kerüljön az ügy (felvetni valahogy). Mert ha összejön, akkor majd esetleg ő úgyis Melléd áll.

2010. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi segíteni nem tudok neked 14 éves vagyok,de elolvastam a kérdésed és nagyon sajnálom.

Talán milenne ha "kitűnnél a képből" egy időse úgy,hogy neis lássanak..mondjuk legyél a szobádban vagy bármi vagy menj el valahova (egész nap) és ha megkérdeznék,hogy "hol voltál?" erre-arra, mit csináltál? "semmi különös,de megyek pihenni" vagy hasonló legyél "titokzatos" és ezzel hátha eléred majd,hogy érdekeld őket lehet ,hogy ez hosszabb idő lesz,de lehet,hogy nem (:


Jobb ötletem sajnos nincs,bocsi,hogy nem tudtam segíteni.

Hova valósi vagy?? (elég megyét mondanod)

2010. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szegenykem :-(

talan van ingyenes pszichologus az uj sulidban? jarj utana, osztalyfonokot vagy iskoladoktort keresd meg...


apukad hulye dolgait meg forditsd a javadra! semmi nem hatrany,amit megtanul az ember, ha eppen aramkor javitast vagy hegesztest,akkor azt :-) sose tudhatod,mikor jon jol. emelett lehetsz majd egy orjitoen csajos tini, szerintem laza ha mellette pl fel tudsz furni egy polcot vagY mit tudom en :-D Ettol egy picit kilogsz majd a sorbol ami nem is baj.


uj baratok jonnek majd az uj suliban ahol tiszta lappal kezdhetsz!!


en imadok noiesen oltozkodni, noies lenni, emellett fegyvervizsgam van de szeretek barkacsolni is :-))


28/L

2010. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid esetleg nem tudnának segíteni?
2010. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!