Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elnézést az ékezetek hiánya...

Diusgabi kérdése:

Elnézést az ékezetek hiánya miatt-Mit tegyek ha 4. es fiam /10éves lesz/szuper érzékeny mindenen sír és abszolut gyerekes-nem gondolkodik, nem gondoskodik a saját dolgai korul, ugy ahogy ezt már az o korosztája java csinálja?

Figyelt kérdés
Pici korátol sírással intézett el mindent, /akkor is ha ezzel nem ért el semmit/gyakran felkapja a vizet-már a toronyépítés idejében 1-2 évesen azt felborítva és sírva ment tovább, majd késobb ugyanígy minden uj dolgot sírással kezelt kivéve az ovit-azt szerette, . Nagyon bolondos, gyerekes vicces kisfiu, ami viszont így 10évesen a nagyszáju csajok-osztálytársak számára már kezd ciki lenni, mert bizony ehhez még nagyfoku sokszori értetlenség is csatolodik, gyakran leszolják, kineveteik, kihagyják lekiabálják. Stb. Nehezebben fog fel, ért meg dolgokat, és konnyen felejt. Ehhez hisztis síros, és persze otthon meg nagyszáju. Szinte napi szinten probálok vele beszélni, megértetni, hogy hogyan miként kéne mindig picit jobban onállosodnia a saját dolgait intézni-pl. fuzeteket konyveket észben tartani, tanárokat kérdezni dolgokrol, elintézni egy szakkort . Stb. és azt is, hogy a sírás még 2éves korban aranyos és megsajnálják, de 10évesen max kirekezstik és senki nem fog vele akarni beszélni vagy játszani. Még sincs semmi haszna, gyakran kiabálok, hisz az ember turelme is véges, és mikor reggel 7-kor azért kell visszafordulni, mert a nagy vihar után láthatoan nedves kornyezetben borult idoben a drága fiad szandált vett fel zoknival 10 évesen, elég kiakaszto. És mikor még rámondja, hogy mert én nem mondtam. Amit nem mondok, csinálok intézek tolok, huzok az nincs. 0 energiát fektet a tanulásba rakodásba, és néha az életébe is. Elvan magának a maga kis világában, a maga tempojában a fura viselkedésével-megorjít. Reméltem azért így a 10éves kora felé haladva elhagyja a sírást, de tévedtem. Azt hisszem jon huzzá a pubertás is, hiszen konkrétan ha egy kérdést nem ugy teszek fel ahogy tetszik, vagy kínos téma jon elo már sír . Hiába magyarázok, modnok meg sokszor játsza hogy nem érti vagy tényleg nem érti, hisz mint mondtam valamiért lassubb a felfogása, ehhez persze jona nagyfoku le se futyuli az egész dolgot cakkompakk ahogy van . Mit kezdjek velle,? De komolyan? Legnagyobb félelmem, hogy elnyomott, kirekesztett lesz, aki nélkulem semmit, szinte látom magam elott 30éves oreglegényként a kanapénkon ulve munka nélkul. De tényleg, pedig Isten látja lelkem probálom ugy probálom beletuszkolni az onálloságot, hogy picit karakánabb legyen, talpraesetebb, hogy nem lesz elég a vicc a bolondság a két szép szeme meg a joszívu naivsága, eltiporják, hisz milyen világ van kint. És semmi.

#probléma #síros nagyfiu #érzékeny fiugyerek #nem onállosodik a gyerek
2019. szept. 9. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Minek ez az oldalnyi litánia és panaszkodás, mikor te rontottadcel a nevelést? El se opvastam, az első pár mondatból lehet tudni, hogy ezt bizony elbaszarintottad.
2019. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Ah en gyerekem 16 eves lesz, de simán elmegy papucsban azg iskolába télen, elfelejti hogy mit kell vinnie és xarik a tanulásra. Bumm. Majd rájön, hoyg ez így nem jo
2019. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Ideje lenne szakember segítségét kérni
2019. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Mivel egy szó sem esett apuciról, így gondolom egyedül neveled apakép nélkül. Mivel a cuki kisfiadra mindent ráhagysz és nincs sem retorzió sem semmiféle következmény a sírós hiszti után így kialakult benne hogy anyát simán lehet zsarolni pár könnycseppel.

Egyébként igen, a nevelése zsákutca, nincs apakép, és nincs retorzió.

Én is szakember segítségét kérném a helyedben.

2019. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Rászokott arra,hogy sirással mindent meg lehet oldani.Ezt rohadtúl elcseszted.
2019. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

4-es, bár nem írta a kérdező, hogy van-e apa vagy nincs, nekem sem volt apaképem és mégis teljesen normális gyerek voltam és felnőtt lettem.

Rengeteg gyereknek nincs apja, mert szülők elválnak vagy apuka már a elég korán lelép, na és persze ott vannak, azok a családok, ahol bár együtt vannak a szülők, az apa kb. hasznavehetetlen, szóval ez elég gyenge érv volna önmagában.


Kérdező, én a helyedben mindneképp szakemberhez fordulnék. Nem biztos, hogy a fiaddal van baj, lehet a nevelés csúszott el valahol, ezt nem tudhatjuk. Egy jó szakember ezeket át fogja látni és neked is tud majd tanácsokat adni. Aztán ha mégis a fiaddal van valami, legalább tudod, és azt is tudni fogod, hogy pontosan mi az és hogyan lehet kezelni. Mert az nyilvánvaló, hogy a jelenlegi "nevelés" ilyen formában nem működik.


Lehet azért sír, mert tényleg elér vele bármit, de lehet, van valami lelki baj nála, esetleg agyi. Itt nem hinném, hogy bárki képes lenne átlátni, mi pontosan a probléma.

2019. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem, addig csesztetted a gyereket, amíg annyi feszültség lett benne, hogy a legapróbb dologtól is elsírja magát. Nem kellene azzal csesztetni, hogy mennyi hibája van. Még csak 10 éves, teljesen normális, hogy elfelejt dolgokat vagy nem veszi annyira komolyan. Nem lesz belőle olyan, mint amilyet szeretnél, mert ő egy ember. Saját személyiséggel, saját gondolatokkal. Nem a te kicsinyített másod, nem egy gyurma, amit úgy formákat, ahogy kedved tartja.
2019. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
* formálsz, elírtam
2019. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
A gyerek nevelését elcseszted, akkor is ha te mindent megtettél, amit tudtál. Mindent, de nem eleget, vagy eleget, de nem a megfelelőt. Egy ilyen ilyen fiúnak nagyon nagy bajai lesznek, ha nem lesz sokkal "férfiasabb" és keményebb. Sürgősen kérd gyerekpszichológus közreműködését!
2019. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó lenne,ha akár az iskola-pszichológus tudna abban segíteni,hogy milyen szakemberhez fordulhatsz.

Jõl látod,a sírós korszaknak már le kellett volna zajlani,valamint egy 10 éves gyereknek már illene maga körül némi rendet tartani.

A legfőbb ok pedig az,hogy alapvető feladatokat nem ért meg,számomra /valami betegséget jelez/.

Remélem nem egyszeri szuszra sorolod fel neki a feladatokat?

Rákérdeznék,amikor iskolakezdénél megvizsgálták az iskolaérettségét,akkor mit mondtak? Az eltelt időben ahhoz viszonyítva mennyit romlott vagy javult?

Volt olyan betegsége melyben huzamosabb ideig gyógyszert szedett? Vannak olyan gyógyszerek amelyek a szellemi fejlődést akadályozzák illetve leépítik.

Kérlek,amikor elmondod mit szeretnél tőle várd meg amíg megcsinálja még akkor is ha időbe telik, figyeld meg,hogy a mozgásában voltak változások?..

2019. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!