Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az angolok többsége...

Igaz, hogy az angolok többsége man stand can szót nem e betűvel ejtik, mint ahogy általában mindenki hanem á-val ez saját tapatsztalat, de nem tudom, hogy helyes e man-t mánnak ejteni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az angol nem egységes nyelv. Ahány kulturális terület van, annyiféle egyedi nyelvjárás is létezik. Még az Egyesült Királyságon belül is a tagországokban vagy egyes területein, nem beszélve a többi országról ahol az angol (legalább az egyik) hivatalos nyelv.


Természetesen helyes, mert milliók beszélik és fogadják el, értik meg. Elég ha megnézel pár angol sorozatot. A különbség csak annyi hogy nem a tipikus Oxford English amit az iskolában tanítanak külföldön, így nálunk is.


https://www.youtube.com/watch?v=u5Y7L7BzBks


(Amúgy a nagyon á-zós beszéd inkább a jamaikai akcentusra jellemző, főleg a man - "mán")

https://www.youtube.com/watch?v=kqPRuCnr7Bg

2017. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
'Helyes'? Marmint ki szerint? Az angolok szerint igen, az amerikaiak/kanadaiak szerint nem. Es egyebkent mindketto elfogadott, azaz altalaban megertik mit akarsz mondani.
2017. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta egy angol,hogy helyes a man csak ő men-nek ejti,de pl Jessie J zenéjében is halottam,meg Tinie Tempah is általában á-val beszél és azért ők Angliában élnek.De amikor énekelnek nem úgy ejtik,hogy dansz a Dance-et,hanem mint mindenki más meg a can't-ot kentnek,mikor az a britteknél mindenképpen kant
2017. máj. 31. 20:11
 4/4 anonim válasza:
Helyes. Kulonbozo orszagokban maskepp ejtik. amerikaban pl e-vel mondjak. a brittek meg a-van. Helyes mindenkepp :)
2017. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!