Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elnézést az ékezetek hiánya...

Diusgabi kérdése:

Elnézést az ékezetek hiánya miatt-Mit tegyek ha 4. es fiam /10éves lesz/szuper érzékeny mindenen sír és abszolut gyerekes-nem gondolkodik, nem gondoskodik a saját dolgai korul, ugy ahogy ezt már az o korosztája java csinálja?

Figyelt kérdés
Pici korátol sírással intézett el mindent, /akkor is ha ezzel nem ért el semmit/gyakran felkapja a vizet-már a toronyépítés idejében 1-2 évesen azt felborítva és sírva ment tovább, majd késobb ugyanígy minden uj dolgot sírással kezelt kivéve az ovit-azt szerette, . Nagyon bolondos, gyerekes vicces kisfiu, ami viszont így 10évesen a nagyszáju csajok-osztálytársak számára már kezd ciki lenni, mert bizony ehhez még nagyfoku sokszori értetlenség is csatolodik, gyakran leszolják, kineveteik, kihagyják lekiabálják. Stb. Nehezebben fog fel, ért meg dolgokat, és konnyen felejt. Ehhez hisztis síros, és persze otthon meg nagyszáju. Szinte napi szinten probálok vele beszélni, megértetni, hogy hogyan miként kéne mindig picit jobban onállosodnia a saját dolgait intézni-pl. fuzeteket konyveket észben tartani, tanárokat kérdezni dolgokrol, elintézni egy szakkort . Stb. és azt is, hogy a sírás még 2éves korban aranyos és megsajnálják, de 10évesen max kirekezstik és senki nem fog vele akarni beszélni vagy játszani. Még sincs semmi haszna, gyakran kiabálok, hisz az ember turelme is véges, és mikor reggel 7-kor azért kell visszafordulni, mert a nagy vihar után láthatoan nedves kornyezetben borult idoben a drága fiad szandált vett fel zoknival 10 évesen, elég kiakaszto. És mikor még rámondja, hogy mert én nem mondtam. Amit nem mondok, csinálok intézek tolok, huzok az nincs. 0 energiát fektet a tanulásba rakodásba, és néha az életébe is. Elvan magának a maga kis világában, a maga tempojában a fura viselkedésével-megorjít. Reméltem azért így a 10éves kora felé haladva elhagyja a sírást, de tévedtem. Azt hisszem jon huzzá a pubertás is, hiszen konkrétan ha egy kérdést nem ugy teszek fel ahogy tetszik, vagy kínos téma jon elo már sír . Hiába magyarázok, modnok meg sokszor játsza hogy nem érti vagy tényleg nem érti, hisz mint mondtam valamiért lassubb a felfogása, ehhez persze jona nagyfoku le se futyuli az egész dolgot cakkompakk ahogy van . Mit kezdjek velle,? De komolyan? Legnagyobb félelmem, hogy elnyomott, kirekesztett lesz, aki nélkulem semmit, szinte látom magam elott 30éves oreglegényként a kanapénkon ulve munka nélkul. De tényleg, pedig Isten látja lelkem probálom ugy probálom beletuszkolni az onálloságot, hogy picit karakánabb legyen, talpraesetebb, hogy nem lesz elég a vicc a bolondság a két szép szeme meg a joszívu naivsága, eltiporják, hisz milyen világ van kint. És semmi.

#probléma #síros nagyfiu #érzékeny fiugyerek #nem onállosodik a gyerek
2019. szept. 9. 09:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj kérdezô, de a kérdésedbôl egy idegbeteg anya képe jön le nekem. Ok, az embernek sokszor nincs türelme, de nem lehet, hogy a gyereked csak visszatükrözi a sírással a sok feszültséget, amit felé küldesz? A szétszórtság, hogy lefütyüli amit mondasz, már csak egy dac reakció. Ez egy ördögi kör, mert ôt nem érdekli mit mondasz, te ezt stresszel reagálod le, ô pedig erre elsírja magát. Szerintem gyermekpszichológus fog segíteni ebben a köztetek való kommunikációban.
2019. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem hibáztatnám a kérdezőt. Könnyű ítélkezni tipikus magyar szokás...

Mindenképpen kérj segítséget,először az iskola pszichológusával beszélj. Lehet dühkezelési gondja,vagy figyelemzavara van.Fontos a pozitív visszajelzés,ezt folyamatosan add meg neki és beszélj szakemberrel.

2019. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Nincs apuka?


Amikor jó kedve van, akkor beszélgess vele sokat, mondd neki sokszor, hogy a fiúk és lányok között vannak különbségek, a sírós fiúkat kinevetik a lányok és lenézik a fiúk. Ha probléma van, vagy baj, a megoldást keresse, ne egyből sírásba meneküljön. Az életben a sírás nem oldja meg a dolgokat, ezt kell vele megértetned, részben úgy, hogy megfelelően reagálsz, nem hagyod, hogy sírással érje el nálad, amit akar.

Ha nem lesz előrelépés, én keresnék egy gyerekpszichológust, hogy segítsen.

2019. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg nem a nevelés hibája, ez viselkedészavar, ADHD, lehet, az biztos, hogy minimum BTM, de inkább SNI kategória, irány a nevelési tanácsadó/pedagógiai szakszolgálat, ők felállítják a diagnózist, és segítséget kap. Nézz, kérdezz utána!
2019. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Kedves Gabi, a saját gyerekedről, hogy lehet így írni? 10 éves, nem 30, s a sírós írásodból ítélve bőven volt akitől örökölje/eltanulja a hisztit. Miért nem próbálod elfogadni olyannak amilyen, akkor is a tied ha buta mint a föld, akkor is ha fura, akkor is ha észlény, hiperérzékeny, akármilyen...kiabálás helyett pl segíthetnéd, én is kiabálok néha, meg is bánom egyből, elnézést is kérek érte (te szoktál?), rajtad/rajtatok keresztül tanul a gyermek, azért vagy az anyja, hogy megtaníts neki dolgokat, nem hogy lenézd s kioktasd, elbizonytalanítsd. Nézd a jó oldalát, legalább húzott zoknit az a szegény gyermek! Tudom én, hogy néha nehéz, de próbáld meg jobban értékelni, ha a hozzáállásod változik talán megbátrodik ő is.
2019. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvitted te egyszer is gyerekpszichológushoz, vagy csak oltogatod a háta mögött szerencsétlent?
2019. szept. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Először is rossz kategóriában van kérdésed itt csak le Csesznek téged ,inkább gyerek témakörökhöz tartozik.


Valószínűleg figyelemzavaros a gyereked + lusta is.

Nekem sírást leszámítva egy hasonló de már 17 éves fiam van figyelemzavaros amiről papírja van és lusta is .viszont jó eszű gyerek és kiborito tud lenni az mindent elfelejt félig jegyez meg elhagy ,és nem tud úgy viselkedni mint a korabeli gyerekek.

2019. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz, a leírás alapján én is arra tippelnék, hogy figyelemzavaros a kisfiú, plusz esetleg hiperérzékeny. Akinek „átlagos” gyereke van, plusz csekély mértékű empátiával bír, nem fogja ezt megérteni (lásd számos előző hozzászólót).

A fiam hasonló, bár neki villámgyors a felfogása, szuper a logikája, csak a „munkamemóriája” gyatra, és ő csak itthon fakad sírva mindenen, egyébként szociálisan nincsenek problémái. Azt viszont nagyon átérzem, milyen egy figyelemzavaros gyerekkel az élet, az ember egy kápónak érzi magát mellette, hogy folyton minden feladatot ismételgetni kell, mert annyira szétszórt, hogy magától télen is simán elmenne suliba rövid gatyában.

Valóban érdemes lenne megnézetned szakemberrel, ha még nem tetted, már az is sokat segít az embernek, ha megtudja, miből adódnak a gyerek problémái. Plusz adhatnak tippeket, hogyan tudsz neki segíteni (lehet, hülyén hangzik, de kiírjátok egy lapra a szobájában, milyen rendszeres feladatai vannak este és reggel, ilyesmi, és akkor csak arra kell felhívni a figyelmét, hogy azt kövesse). Azért is jó lenne, ha felméretnéd, mert lehet, hogy az derülne ki, hogy bizonyos terüteken jóval átlag feletti az intelligenciája, és így éreznéd, hogy nem „lassú felfogású”, csak a gyengeségei gátolják a kibontakozását…

2019. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

Te szülőnek nem való barom. 1 Egy kiba..tt gyerekről van szó,mikor legyen gyerekes ha nem most?!!

2 vidd már el egy ki... szakemberhez..

2019. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
22%

El sem olvastam az összes kommentet, de nem is értem, ide minek írsz? Ismerhetnéd már az itteni embereket. Pár sorból látatlanban kb. mindenki leszűri, hogy elrontottad a nevelését. Kiváncsi vagyok, az ilyen kommentelők hány évesek, és van-e saját gyerekük. Általában, akinek nincs gyereke, az tud a legjobban gyereket nevelni.

Ez bármitől lehet. Az meg, hogy idegbeteg az anyuka, lehet a gyerektől, nem biztos, hogy anyuka okozta a gyereknél, lehet pont fordítva.

Nekem adhd-s a fiam. Rémálom csecsemő volt. Igazi 2 emberes, 3 éves koráig nem volt egy átaludt éjszakánk. 5 különböző gyerekpszichiáter látta, van diagnózisunk, mégis a 8 elemit végzett anyukáktól az oviban rendszeresen megkaptam, hogy hogyan is kéne nevelni, hogy miért nem beszélgetek vele stb. Ja, mert nekik van egy tökéletes gyerekük, akkor azt hiszik, aki nem az, az csakis nevelési hiba lehet.

Általában nem az. Ismerek tényleg gázos családokat, teljesen normálisak a gyerekeik.

Rám is mondták, hogy idegbeteg anyuka vagyok, de pl. fél éves koráig napi 2-3 órákat aludtam. Tervezett gyerek volt, jó anyagi körülmények közt, teljes családban él. Viszont teljesen kiborít. Ma pl. 3 órát sírt, mert leckét kell írni.

És ha rászólok a gyerekre bármiért, sírva fakad. Az iskolában is szokott sírni, ha nem tudja megoldani a feladatot, amit ad neki a tanítónő. Járunk évek óta pszichológushoz, bár én már nem hiszek benne, mert többet ártottak eddig, mint használtak.

Szóval szerintem ne itt kérdezz, mert itt csak leoltanak. Modortalan, tuskó emberek, még ha azt is hiszi valaki, hogy nevelési hiba, nem kéne így egy mondatban senkinek a képébe vágni, ráadásul gondolom itt senki nem gyerekpszichológus, de még ők is több órás vizsgálat után adnak diagnózist. Aki itt ilyet leír, na, annak lett elrontva a nevelése.

2019. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!