Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat manapság így beszélni a fiatalok körében? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Idézet az egyik itteni kérdésből: "én cejetem, olyan kisz cukika:P egyyszer ugy lekapnám hogy aszt sze tuná fiju e vagy jááány:D :P"

Miért kell így beszélni? Mi ebben a jó? Ráadásul itt pont nincs, de amúgy meg a rengeteg emotikont szintén nem értem mi a haszna.


2010. júl. 14. 17:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Nameg a v betű helyett w mindenhova... Komolyan, nem értem mi ebben a jó.
2010. júl. 14. 17:48
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
mert most ettől "menők". szerencsére nem jellemző az egész fiatalságra, csak egy bizonyos rétegre, az idiótákra...
2010. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Mi a az emotikon?


mikor gyerek voltam mindenre azt mondtam tök csövi, akkor nagyapám ezen nevetett állandóan. az jobb volt?

2010. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Például a >33333 vagy <3333 nemtudom. Meg a :D, XD, ésatöbbi,
2010. júl. 14. 18:06
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Anya mindig azt szokta mondani(amiben szerintem teljesen igaza van),hogy lassan visszamászunk a fára,mert márt nem bírunk egy mondatot rendesen leírni és állandóan csak rövidítünk.
2010. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

19:02-esnek van igaza. Vissza a fára, pontosan.

De én is úgy gondolom, hogy divat, és ráadásul egymást is majmolják. Ez ugyanolyan, mint hogy minden második tini kezében energiaitalt látok (Mármint amíg volt iskola, addig láttam.) reggelente. Döbbenetes.

Rég voltam kamasz, úgy látszik, de nagyon nem értek egyet a mai gyerekmintákkal.

2010. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

hát én pont benne vagyok a korban:D 13 vagyok.

én max a <3-t szoktam használni és ennyi.meg néhány angol szlenget.

ettől a cejetlek meg c ija rosszul vagyok.

smileyt meg maximum a :D-t használom.meg néha ezt: :) vagy ezt :"D

egyébként meg semmi ilyesmit.

amúgy ez a cija meg a pl. wárj vagy ezek ezek a kis pics.k nak a nyelvjárása.:D

13/L

2010. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Tényleg, jó, hogy írod. A sok legtöbbször szarul leírt angol szöveg, pl 'plázabiccs', vagy éppen, hogy véletlenül leírja helyesen, hogy mutassa, hogy tud angolul.
2010. júl. 15. 08:07
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

14 vagyok és akkor:

<3 ez szívet jelent a <a szára a 3 meg a teteje és ezt azért írják,hogy szeretik egymást,mint barát ((álltalában)

A :D smileyk pedig csak ilyen vicces dolgok után szokás írni,vagyis a kamaszok körében álltalában mindig ott lifeg a mondat végén.

Az xD manapság meg mindig ott van,mert már aztse tudják,hogy igazából mit is jelent,de mivel mindenki ezt írja hát őkis..((az XD az valami marhasság után 'szokás' írni,hülyeségek után..az X a szeme a D meg a nagy mosoly.)

Energiaital: hát gondoltam már arra is,hogy azért mivel,hogy bejött az a törvény (azt hiszem törvény),hogy 18 éven aluliaknak nem adhatnak ki és akkor ezért menőnek számít az,hogy akkor ő most nagyember,mert energiaitalt iszik.

A monster van most nagyon divatban (mivel drága).

Néha napján ha összegyűlik a csapat akkor énis iszok ,de csak ha megkívánom.



Én ezeket a szlegeken főképpen az msn miatt tudom hibáztatni,volt egy idő mikor énis sokat használtam ezeket főként a dupla i-t (pl: sziia,ciica stb..)

És ezeknek MIND-MIND meglett a kára hisz ez borzalmasan kihat az iskola évekre,fogalmazásokra és az anyannyelvi helyesírásra,ezért se tudnak a fiatalok 1 értelmes hosszú mondatott összállitani és a fogalmazásról nemis beszélve,mert mikor már 5-nél több egy húzamban lévő mondatot kéne összetenni nem megy,mert az msnen ott a ...meg a sok rövidités amit ügyebár megfog szokni az ember egy idő után.


Amit bemásoltál mondat (valjuk be) a ritkábbik eset és már kezdik 'leoltani' őket,hogy ne nyávogjon már itt,de nemcsak itt a gyk hanem bárhol máshol is,mert hál istennek kiment a ""divatból"" (ha lehet annak nevezzni) úgy gondolom régen is voltak ilyen szlengek amiket használtak (és amitől az akkor felnőttek/idősek tudtak volna a fára mászni tőle) bár nem ennyi,mint most.

Én főként a netet tudom okolni miatta meg a médiát.

2010. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
héj ember, igazad van... ebbol nem élunk meg
2010. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!