Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 13 éves...

Ti megengednétek a 13 éves lányotoknak, hogy 15 éves barátja legyen?

Figyelt kérdés
A lányom pár napja össze jött egy 15 éves fiúval. Nagyon sokat találkoznak. Amikor elmondta otthon eléggé meglepődtem, én 13 évesen még nem pasiztam. Ha vele egy idős fiúval járna akkor nem zavarna, de így kicsit aggaszt ez a dolog. Egy 15 éves fiú már többre vágyik egy ölelésnél és egy puszinál, ezért is tartok ettől. A lányom érett testileg, de még nem való ez neki, én így gondolom. A lányom mondta, hogy csak csókolóztak, semmi több. De félek tőle, hogy majd komolyabbra fordul a dolog. Nagyon boldog, hogy neki már pasija van, napok óta nem fér a bőrébe. Nincs szívem megtiltani neki, de mégis aggódok, hogy baj lesz. Mit tegyek?

2019. okt. 19. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Bízz meg benne. Ilyen idősek voltunk pont az első párommal és 2év után történt meg. Soha nem tiltott az anyám és így volt jó. Ne aggódj. Beszélgess vele sokat.
2019. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Igaz nem vagyok szülő, de az unokahúgom januárban lesz 14 éves és már több, mint féléve van barátja, aki 2 ével idősebb nála. Az egész család ismeri a fiút, rendes gyerek és hát az első szerelem akkor is jön, ha a szülőknek nehéz megemészteni. Nekem is 14 évesen volt először barátom, de csak a 17.szülinapom után feküdtem le az akkorival, pedig nem tiltottak semmit a szüleim.
2019. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Persze, épp ideje elkezdeni. Okos, értelmes kislány, hagy szexeljen minél többet, élvezze az életet.
2019. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
A szüzesség elvesztése nem baj. Az a fontos, hogy olyan fiúval történjen meg, akivel kölcsönösen szerelmesek egymásba, aki odafigyel a lányra, türelmes, és véresen komolyan veszi a védekezést. Beszélgess sokat a lányoddal, szedd ki belőle, mit tud a saját testéről, ciklusáról, védekezésről. Egyáltalán mit gondol a szexualitásról általában. Mindenképp említsd meg, hogy akár a férfi akár a nő mondhat nemet. És azt a másiknak el kell fogadnia. Érdemes lenne kitalálni valami rendszert, hogy mikor találkoznak a fiatalok. Csodálatos dolog az első szerelem, de meg kell tanulni egyensúlyba hozni a felhők felett lebegést és a kötelességeket. A csalódás szinte borítékolható, de ez is hozzá tartozik az élethez, nem tudod és nem is kell megóvni tőle a lányodat. Az mindenesetre szuper, hogy elmondta neked, hogy van barátja. Becsüld meg ezt a bizalmat.
2019. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Jézusom.. Ezek a mai gyerekek nem tudnak a seggukon megulni. Én 15 évesen nem egy 13 éves kislánnyal kezdenek. Meg gyerek.......
2019. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
13, és 15 éves egyáltalán nem baj szerintem. A 15 éves is még csak egy gyerek, 99% hogy szűz, és ugyanolyan szinten lehet, mint a lányod. A lányok hamarabb is érnek. Ne aggódj, ha 13 lenne a barátja, és úgy nem zavarna, akkor ez sem érdekes egyáltalán.
2019. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Ez pont az a kor, amikor a lányok gyorsabban érnek, a fiúk lassabban.

A fiam 15 éves, egy 13 éves lánnyal jött össze tavasszal. Még félénkebb volt, mint a kislány. Tini szerelem, nem tartott sokáig, még a nyáron szakítottak. Egy csóknál nem jutottak tovább.

Ha tiltod, csak rosszabb lesz.

2019. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tiltanám, de beszélnék vele mindenről. Ha tiltod annak nem lesz jó vége, de legalább legyen jól informált. Én 14 évesen egyébként egy 18 éves fiúval jártam, aki folyton arról beszélt, ha majd szexelünk mi csuda jó lesz. Nem tetszett a dolog, szakítottam vele. Utána bevallom őszintén volt 1-2 rövid kalandom, aztán 15 évesen összejöttem egy sráccal akivel 4 évig jártam. 16 évesen vesztettem el a szüzességemet, senki sem siettetett, jó élményként maradt meg. Volt egy lány az osztályban aki 13 évesen vesztette el, egy másik 14 évesen, de nem voltak emiatt népszerűek inkább csámcsogott rajtuk a többi lány.

Most itt vagyok 28 évesen, szinte csak komoly kapcsolataim voltak. Szerintem nem kell félteni, bár nem ismerem a lányod.

2019. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ja, meg amúgyis a saját kis élete, hagyd, ha ok nélkül beleavatkozol, mert mondjuk tényleg teljesen normális a fiú, elég sokat veszthetsz a bizalmából. Legközelebb lehet el se mondja hogy van barátja, és esetleg a szüzességét is elveszíti valakivel. (Ami igaz hogy nem egy tragédia 14 éves kortól, csak az lenne rossz ha megbánná és rossz élmény lenne neki, esetleg baja lenne belőle)
2019. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz mindenkinek. A fiú a lányommal egy iskolába jár, és hallottam már róla ezt-azt. Az előző iskolájából kirúgták, mert megverte 2 osztálytársát, meg néhány lopás ügye is volt már. Nem szimpatikus, egyáltalán. Féltem a lányomat, igen. De úgy érzem, nem tilthatom meg neki, hogy járjon vele mert utána lehet, hogy majd titokban találkoznak. Sok mindent tényleg nem tehetek, talán csak annyit, hogy beszélek vele mindenről.
2019. okt. 19. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!