Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok korombeli kamasz miért...

Sok korombeli kamasz miért nézi le a kiskamaszokat, ha szerelmesek, meg úgy igazából alapból is?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy ha látnak mondjuk két 11-12 évest, akik fogják egymás kezét, akkor rögtön elkezdenek rajtuk nevetni, de ilyen gúnyosan, lenézően, meg kibeszélik őket, hogy "Én ennyi idősen még legóztam/barbiztam" meg, hogy milyen gáz ez már. De közben meg azt is észrevettem, hogy ha egy ennyi idős kiskamasz oda van mondjuk valami játékért, meséért, ami szerintük "óvodásoknak való", vagy nem nagylányos/nagyfiús, akkor meg az a bajuk. De ha már a nagylányosnál tartunk, azt is észrevettem, hogy ha egy fiatal lány kicsit kisminkeli magát, de nem ilyen extrémre kell gondolni, hanem csak egy ilyen szolid sminkre, akkor azért is beszólnak nekik.

2019. nov. 9. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom te is Magyarországon élsz. Itt úgyse jó semmi. Máshol részeg tinik kiabálhatnak a metrón is (csak jól érezték magukat, nem veszekedtek vagy ilyesmi), a többi utas mosolyog rajtuk, nem lenézően. (Tapasztaltam) Felesleges okokat keresni, miért néznek le embereket ezért vagy azért. Sajnos.
2019. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Hat van instan egy 13 eves lany, kielt 30 nak nez ki, minden heten uj pali stb (lilicsak1 ha valakit erdekel) na o rajta enis nevetek magamban 20 evesen:) mert nem kell felnottet jatszani ennyi idosen. Vagy a nagy liza, omolnar nelli, meg a norbi update lanya akik fesztivalon tettek magukat....hat:D nem nekik valo meg.

Szerelem 12 evesen... ugyanmar. En szerencses vagyok, az elso parommal vagyok meg mindig igaz mi 14 evesen jottunk ossze, de ez 1000bol 1eset, a tobbi meg par het-honap aztan az igazi szerelemnel jonnek ra, hogy eddig semmit se tudtak arrol mi az a szerelem... pl oviba is mindenkinek volt "szerelme" de az nem olyan szerelem, mint akihez kesobb hozza mesz.

2019. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez szimplán csak a „sok korodbeli” butaságáról árulkodik, szegényeknek nincs elég stabil önképük még, és mások lenézése árán szeretnék magukat valakinek érezni. Minden korosztályban vannak olyanok, akik azt hiszik, az olyan jellemzők, mint a kor vagy termet okot adhatnak arra, hogy valaki magát többre tartsa másnál. Az oviban is ez megy sok gyereknél („én már nagycsoportos vagyok, te meg pisis középsős”, „én erősebb vagyok” stb.). Nekem a kedvencem az volt ebben a kategóriában, mikor a fiamnak a kortársai elkezdtek beszólogatni 12 évesen, hogy „Minecraft a 9 éveseknek való”, miért játszik még vele, de ciki. „Érdekes” módon, nemrég egy „menő” youtuber is újra elkezdett ezzel játszani, és hirtelen a szemükben is újra menő lett. :)
2019. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A 16 évesek lenézik a 12 éveseket, a 20 évesek a 16 éveseket, a 30 évesek a 20 éveseket ésígytovább. Mindenki lenéz mindenkit, hogy egy kicsit jobban érezhesse magát a saját bőrében. Ez van, meg fogod majd tapasztalni sajnos.
2019. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Igazából én csak azt nem értem, miért lesz jobb attól valakinek, ha másban keresi folyton a hibákat, mások életével van elfoglalva. Bár tudom, a mai tizenévesek közt ritkaságszámba megy, de azért vagyunk még néhányan, akik a saját dolgukkal törődnek és nem szólnak bele más életébe. :D 16 éves vagyok, lány, van elég gondom a sulira, barátokra meg a családomra, miért foglalkoztasson a szomszéd Julcsa 13 éves lányának az elcseszett kinézete? Befestette a haját zöldre, aztán úgy néz ki, mint valami gnóm? Nem az én bajom. Húsz centis műkörme van? Leszarom, nem az én seggem törli ki vele vécézés után. Úgy sminkel, hogy azt még Kiszel Tünci is megirigyelné? Egészségére váljon, ha ő így érzi jól magát, akkor rendben. Cigizik, piál, drogozik, fűvel-fával összefekszik? Van anyja meg apja, majd leülnek vele beszélgetni, ha fontos nekik a lányuk jövője. Amíg engem személyesen nem keres fel Kiszel Tünci 2.0, hogy adjak neki életvezetési tanácsot, addig nem fogom belemártani magam az életébe. Mert őszintén szólva, nem az én gondom. Nekem nem fáj, hogy létezik, és rohadtul nem érdekel, mit csinál magával. Ki vagyok én, hogy pálcát törjek más felett? Bennen is van elég hiba, köszöntem szépen, rólam is lehetne cifra dolgokat mondani (mondjuk szoktak is, de őszintén szólva nem érdekel :D). Van egy ilyen barátnőm, nagyon pletykás, mindig más életével van elfoglalva, még a saját szobatársainkat is képes kibeszélni. Addig a pontig nem érdekelt, hogy kiket beszél ki, míg az egyik szobatársunkra annyira ráállt ilyen szempontból, hogy minden apró hibáját hússzorosára felnagyítva adta elő, aztán már elpattant bennem is a cérna, és rárivalltam, hogy engem kifejezetten nem izgat X élete, és fejezze már be. Szerintem te is megmondhatod annak a "sok, korodbeli kamasznak", hogy fogják be a lepénylesőjüket, ha másról nem tudnak beszélni, csak mások életéről, mert nagyon unalmas nonstop a szomszéd Julcsa ronda tűsarkújára tett megjegyzéseket hallgatni.

Mondom, a mi korosztályunk sem csupa tökéletesen öltözött fiúkból meg lányokból áll, akik mind jól tanulnak és sosem követtek el semmi ostobaságot az életükben, akik már harmonikus párkapcsolatban élnek. Ugyanígy a felnőttek sem vidáman dolgozó, családos emberek, boldog házasságban, esetenként gyerek(ek)kel, viták, veszekedések, netán megcsalási ügyletek nélkül. Meg azért valljuk be, a nyugdíjasok sem minden esetben aranyos nénik és bácsik, akik nem vernek rajtad végig a 30 éves sztk botjukkal, csak azért, mert napi nyolc-kilenc suliban töltött óra után pénteken elalszol a buszon, ezért nem veszed észre, hogy át kéne adnod a helyed a néninek, illetve a banyatankjának és egyéb poggyászainak, mikor amúgy is csupán a szomszéd faluba akar menni. :)) Mindenki törődjön magával és a saját életével, aztán ha ki akar beszélni valakit a barátaival, hozza fel témának azt, hogy az előző nap annyira kellett vécéznie, hogy a lehajtott WC-fedélre ült rá (miközben menstruált), ráadásul mindez egy nyilvános mosdóban történt, ezért nyomait el sem tudta eltüntetni. :D Viszont ha ő Miss Tökéletes, vagy éppenséggel Mr. Hibátlan, akkor elnézését kérem, azt beszél ki és arra tesz megjegyzéseket, illetve annak az életével foglalkozik, akit/akire/akiével csak akar. :D

2019. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!