Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Cigi papír van a 14 éves fiam...

Cigi papír van a 14 éves fiam táskájába mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ki vettem. Most nincs ithon de csesszem le?

Nálunk senki nem dohányzik szóval innen nem lophatja a dohányt szóval nem bírok tennu ellene semmit. Most mi legyen?


2019. nov. 14. 18:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%
Miért turkálsz a cuccai közt?
2019. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%

Mi ez a "miért turkálsz a cuccai között" szöveg???


Gyerekről beszélünk,könyörgöm!

Igenis,hadd nyúljon már bele a szülő a 14 éves gyerek táskájába!!!

Azért ez nem úgy van,hogy nem lehet egy kamasz táskájába,fiókjába belenyúlni,mert milyen jajdeborzasztóandög a szülő ha megteszi...


A szülő felel a gyerekéért,az ő kötelessége a lelki-szellemi-fizikai fejlődésére gondot viselni. Akkor már bocsánat,mivel én is voltam kamasz,és tudom,hogy ebben a korban csinálja az ember a legtöbb hülyeséget,de hadd tudjon a gyyerek dolgairól a szülő,mert lehet,hogy valami nem jó dologtól óvja meg,ha odafigyel rá.


Ettől fügetlenül nem visitanám le a fejét,hanem megkérdezném róla. Én mindegyik gyerekemmel beszélgetek,mindenről: szerelem,vágyak,tanulás,barátság,veszélyek,mi történt velük aznap,mit csináltak,merre jrtak,sőt még azt is megkérdem,mit ettek. Nem azért mert irányításmániás vagyok,hanem mert szeretem tudni,milyen napjuk volt,mit éreznek,hogy tanulnak,stb.

Nálunk alap,hogy nem hazudunk,nem titkolózunk,elmondjuk ha baj van,hogy meg tudjuk oldani időben ha kell.

...és bármit bármit bármit elmondhatnak,nem nevetem ki őket,nem balhézok velük-elmondom a véleményem,és a döntés az övék.

Nyilván nem engedek olyat,amivel kárt tesz magában,pl nem engedném a 14 évesnek,hogy dohányozzon-de ezt nem úgy próbálnám meg elkerülni,hogy lecsapom a fejét a nyakárólés visítok vele,hanem kis kortól elmagyaráznám neki,miért is nem jó ez.

Így tettem az enyéimmel is,és nem érdekli őket a cigi,mert okosak és belátják,hogy van enélkül is élet.

2019. nov. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
24%
Hát anno az én táskámban azért volt cigi papír, mert füveztem. A normál cigit készen vettem, eszemben nem lett volna azt tekergetni. Elsősorban ebben a helyzetben én nem a dohányzáson aggódnék a helyedben... Én fűre tippelném a dolgot.
2019. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elbeszélgetnék vele a dohányzásrólm, mintha éppen aktuális lenne, arról nem ejtenék szót, amit a táskájában találtam.
2019. dec. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!