Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Cigit találtam a 13 éves...

Cigit találtam a 13 éves lányom táskájába mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 13:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
beszélj vele
2013. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ne adj neki pénzt rá.
2013. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgess el vele az ártalmairól, és arról hogy mennyi pénzt dob ki rá feleslegesen. Mennyi ruhát vagy bármit vehetne abból a pénzből.
2013. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg hogy tudsz róla.És hogy jó most már kipróbálta de ez nem menő dolog sőt már majdnem ciki a cigi.És büdös lesz a szája és a ruhája tőle azt a fiúk utálják egy lányon ilyesmit mondjál.Azt hogy káros felesleges mondani mert a tinik tesznek erre .
2013. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

13 éves gyereknek tiltani már nem tudod, neveléssel meg már elkéstél.


Csak a nyilt beszélgetések hatnak. Ebben elmondod a te véleményedet, és a te feltételeidet. Pl nálad és elötted soha sem cigizhet, ha megtalálod táskájában, zsebében, bárhol te rögtön kidobod a szemétben. Természetsen a hídalatt azt csinál amit akar, mert nem látod, és a pincébe nem zárhatod be.


Èn elöszednék egy rakat elrettentö dologt a netröl. Olvasnék és képeket keresnék a fejlödés vissza maradásáról cigi miatt, a betegségekröl képeket. ezeket ekmutogatnám neki, és megmutatnám öreg lepukkant dohányosokat.


aztán az is lehet hogy csak azért van nála, hogy felvágjon mások elött, de soha nem szívott még bele.

Aztán megkérdezném azt is miért is akar cigizni? Miért gondolja úgy hogy ilyen fiatalként erre szüksége van?

2013. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

gyújts rá!


én eléggé kétségbe lennék esve ... próbálj vele beszélni, hogy nem ettől lesz vagány, és tönkre teszi magát ... le fogja tagadni, azt mondja, hogy a barátnője cigije, csak ő nem merte hazavinni mert kikutatják otthon, és megkérte a lányod vigyázzon rá ... na, ezt ne hidd el


bátyámnál apám hasonló korban eljátszotta, hogy leültette és megkínálta cigivel ... elszívta az elsőt, újra megkínálta ... a harmadikát már nagyon nem akarta elfogadni, de kellő rábeszélő-képességgel bírt apám ... fél doboz után már elég zöld volt a bátyám, meg valamiért rohant a wc-be ... aztán nem dohányzott, csak később, felnőtt korában ... a módszer eléggé csernusos, de hatásos volt

2013. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Azért álljon meg már a menet,bár eddig befuccsolt a nevelés,attól,még nehogy már egyezkedjen mikor cigizzen, 13 éves gyerekről van szó basszus.Ültesd le beszélj a fejével,vedd el tőle a cigit,zsebpénz megvonás,most szedd össze magad mert -2 év és már nem sokat tehetsz.
2013. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyenkor elég nehéz. Ha elkezdesz ódákat zengeni neki az ártalmakról csak elengedi a füle mellett nem fogja fel. Ha tiltod annál inkább csinálja majd. Az lenne a legjobb ha magától undorodna meg tőle. Mert ez biztos társaság miatt kezdődött. Általában ez így megy. Annak idején 15 évesen én is azért kezdtem el mert a többiek is és bandában együtt volt a beszélgetések, egy darabig nem vettem el de aztán annyiszor kínáltak h én is elkezdtem. Hála az égnek nem szoktam rá a mai napig nem cigizek de alkalmanként volt rá példa bulikban. De már 20 évesen.

Elég fiatal ehhez de hát vhogy ezt meg kellene beszélnetek h honnan szedte, kinek az ötlete és most kikkel barátkozik akikkel esetleg nem kellene mivel elég rossz a befolyásuk rá. Én onnan próbálnám kiszakítani. :) Sok sikert hozzá.

2013. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Én nem szoktam más táskájában turkálni, elég undorító dolog.. de ha már rávitt a lélek beszéld meg vele, ameddig még hagyja.
2013. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy az övé-e? Őt is megilleti az ártatlanság vélelme, nem kell rögtön a legrosszabbat feltételezni. Valószínű, hogyha cigizne, akkor éreznéd rajta a cigiszagot, nem? Amúgy igen, beszélj vele, hogy a cigizéstől nem lesz menőbb, sőt.
2013. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!