Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek igaz ez a "legenda...

Szerintetek igaz ez a "legenda" hogy az éjfél elötti alvás sokkal pihentetőbb és egézségesebb mint az utáni?

Figyelt kérdés
Állandóan azt mondogatja mindeki nekem hogy az éjfél elötti alvás sokkal pihentetőbb és egézségesebb mint az utáni. Nem tudom hogy igaz-e ez vagy sem, de nekem eléggé hülyeség gyanús, mert ezt a szervezet szerintem nem érzékeli ezt hogy akkor most 0:5 van vagy 0:00 van. Mindegy szerintem elég nagy baromság de sokan mondják nekem hogy feküdjek le szünetben is korán, mert ez egézségtelen pedig sokat alszom szünetben olyan 10 körül kelek, de mégis azt mondják hogy így sem egézséges. 17/F

2019. dec. 1. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Pihentetőbb az biztos. 1 éves koráig a lányom éjfél után aludt el én fél 1, reggel 9-10kor keltünk de olyan voltam mint akit agyonvertek. Most szokott át, hogy fél 10kor elalszik én 11kor reggel pedig fél 8kor kel én 6kor teljes kipihenten.
2019. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó értem de én 11 és 10 óra között kelek akkor fel, és még soha nem volt olyan hogy fáradt lettem volna és ahogy mondta is szerintem aszervezetben nincs Magyarországi időzónára beállított óra hogy csörögna hogy 0:5 van vagy 0:00.
2019. dec. 1. 18:52
 3/15 A kérdező kommentje:
De szerintem hétvégén azaz péneken, szombaton, nyári szünetben, téli szünetben, csak belefér hogy kicsit késöbb feküdjek le mint hétköznap.
2019. dec. 1. 18:54
 4/15 A kérdező kommentje:
De szerintem úgy azért beleférne hogy 17 vagyok.
2019. dec. 1. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Az lényegtelen, hogy mikor, az a lényeg, hogy teljes fázisokat aludj.


"Az egyes fázisok jellemzői:


NREM fázis: átmenetet képez az éber és az alvó állapot között, az álmosságérzet fokozódik. Az agyhullámok és az izmok aktivitása lassul.

NREM fázis: könnyű alvási periódus, mely alatt a szemmozgás abbamarad, az agyhullámok tovább lassulnak, a szívritmus és a testhőmérséklet csökken.

NREM fázis: rendkívül lassú agyhullámok jellemzik. A vérnyomás csökken, a légzés lassul.

NREM fázis: a legmélyebb alvás fázisa, az agy a leglassabb hullámokat állítja elő. Szemmozgás nincs, de a végtagizmok még képesek a mozgásra. Ebben a fázisban a legnehezebb felébreszteni valakit. A 3. és 4. fázis alapvető a test energiájának helyreállításában, és ekkor szabadulnak fel a növekedési hormonok is.

REM fázis: erős agyi aktivitás jellemzi, ekkor álmodunk. A mozgatóizmok átmenetileg lebénulnak.[8]

Egy alvási cikluson belül a fázisok sorrendje szigorúan kötött, és a következőképpen alakul: 1-2-3-4-3-2-1-5, majd kezdődhet a következő ciklus. Az 5., vagyis REM fázisból a legkönnyebb felébredni, ez gyakran meg is történik néhány másodpercre (de erre nem emlékszünk). A sorrend olyannyira kötött, hogy ha például megpróbálunk valakit a 4. fázisban felébreszteni, az, mielőtt tudatára térne, gyorsan végigjárja a 3-2-1-5 fázisokat."

2019. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vagyok. Ha levideózod az arcod miközben alszol, és látod hogy mozog a szemed a szemhéjad alatt, akkor vagy az alsvásod utolsó szakaszában. Az összes szakasz együtt 1,5-2 óra, ki kell derítsd neked hány óra, és azt szorozd be 5-el vagy 6-al. Ha pl. neked egy alvási fázisod 1,5 óra akkor 7,5 óra vagy 9 óra alvás kell, viszont ha pl 2 órás a teljes alvási fázisod, akkor az se jó ha 7,5 és akkor se jó ha 9 órát alszol, mert rossz szakaszban ébredsz fel. Mindenféleképp álmos leszel. Abban az esetben 8 óra kell neked valószínűleg, de még a 6 is jobb, mint a 7,5. Kis matek, meg odafigyelés.
2019. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem legenda, hanem tény, mivel az ember nem 'éjszakai állat'. Nappal ébren van, este alszik. Nem az időzónához van köze, hanem a világosban-sötétben alváshoz.

Ilyenkor látszik, hogy 17 évesen mennyire gyerek vagy még! Akkor leszel igazán felnőtt, ha a esti gép előtt virrasztást már nem látod felnőttes dolognak, és alig várod, hogy egy este nyolckor ágyban legyél és kilenckor aludjál.

2019. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy másnap addig tudj aludni, amíg jól esik. Már kisgyerekkorom óta "éjszakai bagoly" voltam, tiniként éjfél-1-nél hamarabb sosem tudtam aludni. Igen, marhára rossz volt másnap felkelni, ha időre kellett mennem, de hiába feküdtem le hamarabb, nem tudtam elaludni. Ezt azóta sem nőttem ki, legszívesebben éjfél előtt nem alszom el, és másnap kb. 10-ig alszom. Sajnos a világ a "pacsirta" típusokra van berendezkedve, szóval érdemes úgy pályát választani, hogy ez ne legyen probléma :)
2019. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem legenda, hanem tény.
2019. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem legenda, nem is teny.


Ami teny hogy vannak pacsirta es bagoly tipusu emberek. Egy pacsirta hulla lesz ha nem fekszik le idoben es altalaban nem is tud nappal aludni.


Egy bagoly hiaba fekszik le 10-kor, ejfelig csak forgolodik es utana se tud jol aludni. Jobban jar mindenki ha a sajat bioritmusat koveti. En bagolykent persze megszivom ezt, mert reggel ugyis fel kell keljek. De minel korabbn probalok lefekudni, annal szarabbul alszom es kelek. Meg az is jobban mukodik, ha delutan, estefele alszom meg egy oracskat.

2019. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!