Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szeretném megbántani a...

Nem szeretném megbántani a nagyimat, hisz' nagyon szeretem, de hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

A 84 éves nagyszüleimmel, és Anyukámmal élek. Apukám, és a másik nagyszüleim, pár száz méterrel arrébb tőlünk. Délelőttönként a szomszéd gyerekekre vigyázok (5/L, és 3/F.) , ebédre pedig általában át szoktam menni a "másik" nagyszüleimhez, és ott vagyok addig, amíg Anya haza nem jön. És apukám szüleinél ebédelek, mert a 84 éves nagymamám (nem szeretném megbántani) pocsékul főz! Persze a papán kívül senki sem eszi meg szívesen a főztjét, csak ugye nem mondja meg neki senki, ami érthető is.

Nemrég jöttem haza a szomszéd gyerekektől, és a mamám szólt, hogy menjek enni! Felmentem, láttam, hogy a tészta be van áztatva egy nagy lábosba virsilvel és kolbásszal, illetve van az asztalon egy nagy tányérban uborkasaláta. Tudni kell szegény mamámról, hogy eléggé erőszakos. Szóval elkezdte, hogy egyek, ehetek a saját tányéromból is, CSAK EGYEK! Én udvariasan visszautasítottam, erre ő megsértődött, és azóta rossz a hangulata (papámmal is) . Ők ebéd után mindig alszanak egy kicsit, úgy 3 óráig. Van, amikor átmegyek ilyenkor a papámékhoz (apukám szülei) és kiírom itthon, hogy átmentem ekkor és ekkor, jövök ekkor és ekkor. A mama ilyenkor tudja, ha felébred, hogy hol vagyok. Ma is ezt szeretném, hogy elalszanak, kiírom, hogy átmentem, és kész! De attól félek, hogyha hazajövök, ki fog osztani, hogy miért nem eszek az ő főztjéből.

Szegény Anyukám már nem egyszer elmondta, hogy NEM KELL ERŐSZAKOSKODNI, de olyan, mintha a mama meg sem hallaná. Álandóan parancsolgat, de sokszor nagyon kedves is!

Kérlek, segítsetek!

13/L


2010. júl. 20. 12:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Mit tegyek? Nem szeretnék enni a paprikáskrumplinak álcázott "löttyből" ! És nagyon szépen kérem, ne hülyézzétek le, mert nem az!

Köszönöm, és várom a válaszokat! S.O.S.!

2010. júl. 20. 12:05
 2/24 A kérdező kommentje:
Légyszi, írjatok véleményeket/tanácsokat/tippeket! Felmenjek a mamáékhoz, (ők laknak az emeleten, mi Anyával a földszinten) és megvárjam, amíg esznek? Tehát üljek ott velük? Vagy megmondjam, hogy ÁT AKAROK MENNI A PAPÁMÉKHOZ, ÉS KÉSZ!?
2010. júl. 20. 12:10
 3/24 anonim ***** válasza:
14%
Pedig enned kéne belőle. Borzasztó sértés az, hogy egy tisztességes idős asszonyt, aki felnevelte anyukádat (meg még ki tudja, hány gyereket, ha anyudnak van testvére) ezen a főztön, meg évtizedek óta ezen él a családja, a papáddal együtt, a 13 éves gyerek unokája szólja le. Főzzél te jobbat.
2010. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A választ köszönöm, anyukámnak egy testvére van, és amikor kicsik voltak, a mamám soha sem főzött, hanem egy étterem szerűségből hozatták az ételt. Különben a testvéreim, és az unokatestvéreim SEM ették meg SOHA! Akik ma már 37 évesek! Volt, amikor hasmenésünk lett a mama főztjétől... Különben én nagyon tisztelem és szeretem a nagyimat, nem áll szándékomban megbántani Őt!
2010. júl. 20. 12:19
 5/24 A kérdező kommentje:
Szegényke mindent összekever (mármint az ételben) és nem engedi, hogy segítsünk, mert úgyis az lesz benne, amit Ő akar! És félreértés ne essék, nem azért nem eszem meg, mert válogatós vagyok, hanem azért, mert ehetetlen!
2010. júl. 20. 12:21
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Az én mamám hála nagyon jól főz, de szokd meg h kicsit "erőszakos" mert a mamák 80%a ilyen :D enyém is. Mondom h elég nemkell több.Erre ő : Dehogynem kell!! Egyél ne mond h nem adtam. És puff már újra tele a tányérom amit muszály megennem :-( xD


És sztem is egyél belőle. Nemhiszem h annyira rossz lehet az :P

2010. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%
17F
2010. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a Te válaszodat is, de hidd csak el, nem finom, és akkor még finoman fejeztem ki magamat! Most voltam fenn, szegény papa is küszködik az ételell! Úgy döntöttem, hogy hamarosan felmegyek, és azt mondom, hogy :

"-Mama, kérlek, ne haragudj, most elmegyek a másik papáékhoz, majd estefelé jövök, és lehet, hogy eszek este a főztödből!"

Talán, így nem fog annyira haragudni, ha meg igen, akkor sajnos nem tudok mit tenni!

2010. júl. 20. 12:36
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem meg már nagyin sincs. Megenném a kutyáknak szánt csirkelábját is, csak élne még...
2010. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Nincsmit.


:-(


17F vtam.

2010. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!