Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szeretném megbántani a...

Nem szeretném megbántani a nagyimat, hisz' nagyon szeretem, de hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

A 84 éves nagyszüleimmel, és Anyukámmal élek. Apukám, és a másik nagyszüleim, pár száz méterrel arrébb tőlünk. Délelőttönként a szomszéd gyerekekre vigyázok (5/L, és 3/F.) , ebédre pedig általában át szoktam menni a "másik" nagyszüleimhez, és ott vagyok addig, amíg Anya haza nem jön. És apukám szüleinél ebédelek, mert a 84 éves nagymamám (nem szeretném megbántani) pocsékul főz! Persze a papán kívül senki sem eszi meg szívesen a főztjét, csak ugye nem mondja meg neki senki, ami érthető is.

Nemrég jöttem haza a szomszéd gyerekektől, és a mamám szólt, hogy menjek enni! Felmentem, láttam, hogy a tészta be van áztatva egy nagy lábosba virsilvel és kolbásszal, illetve van az asztalon egy nagy tányérban uborkasaláta. Tudni kell szegény mamámról, hogy eléggé erőszakos. Szóval elkezdte, hogy egyek, ehetek a saját tányéromból is, CSAK EGYEK! Én udvariasan visszautasítottam, erre ő megsértődött, és azóta rossz a hangulata (papámmal is) . Ők ebéd után mindig alszanak egy kicsit, úgy 3 óráig. Van, amikor átmegyek ilyenkor a papámékhoz (apukám szülei) és kiírom itthon, hogy átmentem ekkor és ekkor, jövök ekkor és ekkor. A mama ilyenkor tudja, ha felébred, hogy hol vagyok. Ma is ezt szeretném, hogy elalszanak, kiírom, hogy átmentem, és kész! De attól félek, hogyha hazajövök, ki fog osztani, hogy miért nem eszek az ő főztjéből.

Szegény Anyukám már nem egyszer elmondta, hogy NEM KELL ERŐSZAKOSKODNI, de olyan, mintha a mama meg sem hallaná. Álandóan parancsolgat, de sokszor nagyon kedves is!

Kérlek, segítsetek!

13/L


2010. júl. 20. 12:03
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolónak írom, hogy nagyon sajnálom, hiszen ez nagyon nagy veszteség! Igen, meg kell becsülnöm, hogy még élnek nagyszüleim! De sajnos, bárhogy próbálkozom, nem szeretném megenni az ebédet!

Egyátalán nem szeretném megbántani! Komolyan, és őszintén mondom! :(

2010. júl. 20. 12:47
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Próbálj valami átmeneti megoldást kitalálni,pl. kiveszel egy szál virslit, és megeszed kenyérrel, ez így önmagában nem lehet annyira rossz, esetleg egy kis uborkasalátát mellé, ha az még elfogadható ízű. (Talán azt kevéssé lehet elszúrni). És mondhatod azt, hogy ebben a nagy melegben csak ezt kívánod.

Csak sajnos ezzel a probléma maga nem lesz megoldva, hiszen újra meg újra lesznek ilyen szituációk.

Talán beszélj anyukáddal, hogy szóljon újra a nagymamádnak.


Egyébként teljesen megértelek, az idős emberek már eléggé szélsőségesen viselkednek, pl. túlzottan erőszakosak, vagy túlérzékenyek a kritikára, stb.

És én azon sem csodálkozom, hogy rosszul főz a mamád. régebben biztos jobb szakács volt, de idős korukra sajnos elég sok embernek torzul az ízlelése, kóstoláskor nem úgy érzik az ízeket, mint korábban, emiatt félrefűszereznek mindent, stb. És bizony sokszor már kevésbé igényesek is.

Az én nagymamám régen nagyon jól főzött, de az utolsó éveiben már sajnos förmedvényeket csinált, senki nem ette meg, még saját maga sem, mert rendszeresen megtaláltuk az érintetlen lábosnyi 3-4 hetes kajákat a hűtőjében.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nagyon szépen viselkedsz így is a nagyszüleiddel, kedvesen, szeretettel, tisztelettel írsz róluk, hidd el, ennyi belefér, hogy kerülöd a nagyid főztjét :)


33/N

2010. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

egyél belőle,de csak keveset.

amugy te még szerencsés helyzetben vagy.Az én nagyimnak semmi sem felel meg amit én csinálok és mindig kötekedik.

utána meg 100%os fordulat és megint tök kedves.De a NAgyik már csak ilyenek:S:S:DD

13/L

2010. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%
szerintem mond meg neki nyiltan hogy "mama nem nagyon izlik amit fözöl söt nem birom lenyelni nem szeretnélek megbántani vele de ha nem bánod a másik mamámnál eszek.
2010. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A 14:10- es válszolónak köszönöm, persze mindenki másnak is! Most jöttem haza, a mama nagyon kedves, itt van velem, amíg Anya haza nem jön. Hál' Istennek, meg sem említette az "ebédet". Sok hasznos tippet adtatok, nagyon szépen köszönöm Mindannyiótoknak!
2010. júl. 20. 16:52
 16/24 anonim válasza:
100%
az én mamám is ilyen erőszakos ... mindig csak tömne kajával -.-" én simán lerázom...ha 1szer mondom neki h köszönöm most nem akkor nem... bár ezt sose érti meg :S
2010. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
70%

15:58 as válaszoló... az enyém is folyton kötekedik velem.. mindig mindenben hibát talál amit csinálok :S

jah és az utolsó válaszoló vagyok :D 15/L

2010. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

15:58 vagyok.

én már megedződtem.:D ha kötekedik akkor igazat adok neki azt meg nem bírja elviselni.;D

2010. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%
van mit xD sivesen
2010. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Szia!

Hm.

Mondd azt neki, h már ettél, vagy valamiért fáj a fejed, szédelegsz és nem tudsz enni, vagy h nem szereted ezt a kaját mert az iskolai menza tönkretett teljesen XD

Az én dédimamám 89 éves, és hála a jó Istennek szuperül főz

téged meg sajnállak :(

de sok szerencsét!!!! 10/l

2010. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!