Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vennetek uj telefont a helyunk...

Vennetek uj telefont a helyunkben 13 eves gyereknek?

Figyelt kérdés
Nagyon makacs, akaratos dacos korban van a fiunk. Mindig mi vagyunk a rosszak, megy a baratai utan. Ha ok mondanak valamit akkor az a jo, nem amit az apja. A dacoskodasa miatt vett egy olyan telefont amin nem fut el egy jatek. Emiatt is sporolt egy telefonra, mi meg kipotultuk. Ezt kapta karacsonyra. O valaszthatta ki. Ami egy samsung a40 telefont. Nem fut el rajta a fortnite emiatt hatalmas hiszti es veszekedes volt itthon. Az apja kigyujtotte az osszes telefont ami jona jatekhoz, es meg mi ki is birjuk fizetni. De persze ot nem erdekelte. Ment a feje utan. Most meg duzzog, hisztis es kibirhatatlan. Az apja szerint visszavihetnek mert a media marktban vettuk, de ha most ebben engedunk akkor mindig igy lesz. A rossz donteset mi hozzuk helyre.
2020. jan. 1. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: nekem nem volt telefonom, még számítógépünk sem volt. Csak tévé, 3-4 csatornával :) Tudom, más volt az a világ, de nem hiszem, hogy egy gyereknek vagy tininek létfontosságú az online játék. A fortnite és hasonlók erős függőséget alakíthatnak ki, ezért a hiszti, duzzogás és veszekedés. Én ilyen esetben simán vennék neki egy nyomógombosat egy időre, és nem engedném neten játszani, vagy max. heti 1x, korlátozott időre. Nem halna bele, ha elkezdene mással is foglalkozna, mint a virtuális világgal.

Ja és most is ismerek pár 14-18 éves srácot, akik nem játszanak számítógépes játékokkal, nem is érdekli őket, tévézni is ritkán szoktak. Vannak barátaik, sportolnak, segítenek otthon. A saját gyerekeimet is igyekszem ebbe az irányba terelni (kisiskolások). A gépezés, telefonozás időrabló tevékenység.

2020. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%

Attol, hogy valaki sokat internetezik vagy jatszik, nem jelenti azt hogy nincs elete.

En most vagyok 21. Kisgyerek korom ota rengeteget internetezem, ulok a gep elott, de emellett eletem is van. Ejjel gep reggelig, elotte haverok, alvas ahogy esik, igy ment. Ennek koszonhetoen tanultam meg angolul es rengeteget bujtam a wikipediat stb., mindennek utanaolvastam, olyan tajeklzott voltam az iskolaban mint senki mas.

Mig a sok gyerek aki focizni jart le es 8kor lefekudt sehol nem tart es semmirol nem lehet veluk beszelgetni, egyeni vallalkozo vagyok informatikai teruleten es en szabom meg a munkaidom. Tokeletesen beszelek angolul, a vilag minden tajan vannak ismeroseim akikkel talalkoztam is tobb esetben, ezt mind az internetnek es a gepezesnek koszonhetem. Emellett a munkam egyszeruen kiraly, azt csinalok amit akarok.

Emellett olyan bokorba hanyos tinedzser sztorijaim vannak hogy szerintem lehasalnal... Velemenyem szerint sokkal tobbet lehet okosodni a gep elott mint lent a bort rugva a grundon... ott semmi uj informacio nem jut el hozzad.... azzal egyutt hogy mai napig szeretek focizni.

Szoval alapvetoen hibasak a kovetkezteteseid, elkepzelesed, baratom. Haladj a korral.


Ez egyebkent OFF. Nyilvan 13 evesnek de senkinek se vennek uj telefont ilyen hulyeseg mjatt hogy egy db jatek nem megy.

2020. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Ja es sajnalom a gyerekeid hogy azt tanitod nekik hogy a szamitogep idorablas, mikor sehol nem jut el hozzad annyi informacio, mint az interneten! Akarminek utana lehet nezni, akarmilyen konyvet le lehet tolteni!!!

Inkabb ezt tanitanad nekik mint a hulyeseget, hogy idorablas!

2020. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
10: Nem, nem csak arra használhatja. De azt, hogy csak egyfolytában azt nyomkodja, nem tartom helyesnek. Van élet a telfonos játékok nélkül is. Ha azt tartja a fő szempontnak, hogy tudjon játszani azon a játékon, az már rég rossz.
2020. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#12: Olvasd végig még egyszer, amit írtam. Egy szóval se mondtam, hogy a számítógépet, internetet ne használja információszerzésre, (nyelv)tanulásra, kapcsolattartásra. Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam... Ezek nagyon hasznos dolgok. Én konkrétan az online játékokat tartom teljesen feleslegesnek és károsnak.

Én is elég jól beszélek angolul (tanítom is és szakfordítással is foglalkozok), nem a netről tanultam meg, akkoriban még nem is volt. Azt viszont én is szuper dolognak tartom, hogy lehet találni rengeteg angol nyelvű olvasni- és néznivalót, és külföldi beszélgetőtársakat. Viszont a játékokkal nem mindenki tud mértéket tartani, és rengeteg időt (esetleg pénzt is) bele lehet ölni feleslegesen. A kérdező gyereke már úgy tűnik, elment ebbe az irányba, jobb, ha nem jut idáig a dolog.

2020. jan. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!