Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam 12 éves lesz nemsokára...

Fiam 12 éves lesz nemsokára de még mindig sokszor átjön éjjel vagy hajnalban a szobájábol azzal, hogy rosszat álmodott és nagyon fél. Forduljak vele esetleg orvoshoz?

Figyelt kérdés
Régebben visszamentem vele a szobájába és megvártam amig vissza alszik de volt, hogy utánna megint jött nemsokára. 2-3szori ilyen probálkozás után inkább hagytam hogy velem aludjon. Reggel sajnos igy is nagyon fáradtan és álmosan kel, alig lehet felkelteni. Ez heti 1-2szer szokott előfordulni. Most a szünetben kicsit többször. Megkérdeztem miket szokott álmodni és legtöbbször azt mondja betörnek hozzánk és őt elrabolják. Vagy csak látja a szobájából hogy valakik állnak a keritésnél ahol a kapu van és be akarnak jönni. Nyugodt csendes környéken lakunk még sosem fordult elő hasonló sem!

2020. jan. 5. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha sokat tvzik, akkor érthető. Olyan reklámok vannak sokszor, hogy én is betonon, nemhogy egy gyerek!
2020. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem néz túl sok nem neki való sorozatot, filmet? Túl sok videójátékot? Ezek nagyon rossz hatással vannak gyerekekre, rémálmot is okoznak.
2020. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Betonon helyett betojok
2020. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szokott sorozatokat nézni laptopon és videojátékkal is játszik de nem olyan durvákkal hanem nagyjából ami a korának megfelelő. Akkor ezt kinövi majd?
2020. jan. 5. 13:33
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Beszélgess el vele komolyan, 12 évesen meg kell értenie. Meg kell tanulnia kezelni az ilyesmit, felnőttként is ugyanúgy lehetnek rémálmai, akkor is majd hozzád szalad? Lehet egy kicsit jobban kéne ellenőrizni mit néz. Esténként pedig semmi cukrosat vagy pörgetőt fogyasztania (kóla, gyümölcslé, nasik vagy túl sós vacsora..)mert ezek is okozhatnak éber alvást és emiatt rossz álmokat. Meg megbeszélni vele, hogy biztonságban van, vigyáztok rá stb..
2020. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azért utánajárnék, nem néz-e olyat is, amiről nem tudtok.....vagy pedig a suliban nincs-e valami vagy valaki, aki-akik zaklatják!
2020. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindjárt 12 éves a fiam. A kisebb tesói szoktak még velem, vagy velünk aludni- így néha ő is szól, hogy ma este had jöjjön ő. Nekem ez nem fura. Sőt, hosszú idő óta múlt héten remegve sírva átjött, hogy nagyon rosszat álmodott.... befeküdt középre átöleltük - megnyugtattuk és aludtunk tovább.
2020. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, felnőttként sokszor ha rosszat álmodok, én is nagyon rosszul érzem magam. Nem hagynám ezt annyiban, az biztos.


Amit én tennék:

-utánakérdeznék az osztályfőnökénél, hogy minden rendben van-e az osztályban vele, nem-e bántja esetleg valaki (ha egyedül jár haza, akkor egyszer kétszer megnézném, hogy hazafele nincs-e kipécézve más gyerekek által)

-elalvás előtt nem lenne számítógépes, tabletes játék, sem pedig cukros, felpörgetős cuccok

-orvoshoz rögtön nem fordulnék, de lehet, hogy egy kineziológushoz, vagy pszichológushoz elvinném

-beszélgetnék vele rengeteget, akár meg is mutatnám neki, hogy nem tudnak "csak úgy" betörni, akár kamu riasztót/kamerát is szerelnék fel (vagy csak matricát róla), hogy lássa, biztonságban van

2020. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Hamar előjött hogy nyilván ez a tv meg szamitogep hibaja:)

Nem tudom de mi 7-8 evesen mar boven Doomoztunk, kesobb Call of Duty, counter strike, stb... egyik jatekban sem az volt a lenyeg hogy oldokles stb, hanem, hogy ki az ugyesebb... ki hasznal jobb taktikat, ki celoz jobban, stb... senki nem azon elvezkedett hogy meghal az ellenfel hanem hogy milyen ugyesen oldja meg az ember a szituaciot...

tehat ezem igazabol nem eroszakos jatekok, csak felszinesen nezve tunnek annak... amikor a 10.000 fejet lovi el az ember abban semmi eroszak elmeny nincs, csak minel ugyesebben el akarja az ember talalni mint barmelyik sportban...

tehat ez nem a videojatekok, hanem a szulok hibaja... el lehet tiltani a szamitogeptol stb., attol csak sokkal rosszabb lesz...

2020. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Letiltottam este a kólázásról és a nasizásról is! Remélem ezzel javul majd a helyzet. Most hogy elkezdődött az iskola megprobálok vele visszaállni a 9-fél 10es alvásra is! De ez az első hét biztos "kritikus" lesz
2020. jan. 7. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!