Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek így a 15 éves...

Elengednétek így a 15 éves lányotokat? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A lányom most kezdte a középiskolát (szeptemberbe).

Eddig nem nagyon tudott még beilleszkedni, nehezen megy neki a barátkozás, nem is ismert senkit sem az osztályból.

Most nemrég úgy nagyjából beilleszkedett egy 4-5 fős baráti társaságba.

Tudni kell azokról a gyerekekről: buliznak, cigiznek, szexelnek.


Elhívták a lányomat egy házibuliba. Nem akarom, hogy menjen, de ő meg akar menni. Azt mondta, hogy így legalább be tudna illeszkedni.



Szerintetek?



2020. jan. 14. 19:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Elengedném, de kijelölném a határokat és mennék érte.
2020. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
45%
engedd el, miért tiltanád? mivan akkor, ha kipróbálja a cigit? nem fog belehalni:D
2020. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Felügyelet lesz?
2020. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Ha ilyen abban az iskolában a társaság, akkor abból az iskolából el kell vinni, mert rossz hatással van rá. Ilyen áron, hogy ő is nekiálljon piálni, cigizni, szexelni, nem kell beilleszkedni a közösségbe. Nehezen fogod tudni visszarángatni onnan! De nem a tiltás a megoldás, hanem a személyiségfejlődést pozitívan befolyásoló környezet.
2020. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3.hozzászóló:

Nem lesz felügyelet.

2020. jan. 14. 20:07
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha értelmes a lányod és bízhatsz benne, akkor elengedném, persze. Max beszélgess el vele előtte.

A cigit úgyis ki fogja próbálni előbb-utóbb, meg a szexet is, de ha értelmes akkor utóbbit nem itt, ezen a partin.

2020. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

“Nem lesz felügyelet.“


Akkor nem, de tisztáznám vele, hogy nem azért, mert benne nem bízom.


Illetve felajánlanám, hogy a következő házibulira elmehet, mert azt nálunk lehet tartani

2020. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el.Lehet,hogyha elmenne ténylegesen be tudna illeszkedni.Fektesd le a szabályokat pl.mikor érjen haza,ne sétáljon,hanem hívjon taxit.És azt is mond el neki,hogy annyit igyon amennyi neki belefér és egy ital után mindig igyon egy pohár vizet és egyen is rendesen az italozás előtt.Most fiatal most kell tapasztalnia és élnie,hogy aztán kiélje magát felnőttkorára és ne akkor kezdjen tipikus tiniként viselkedni :) A szexről és a cigiről annyit,hogy te ismered a lányodat. Sok sikert :)
2020. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Én 15 évesen már túl voltam az első jópár szál cigin. Azóta sem dohányzom, ez döntés kérdése. Ahhoz viszont ki kell próbálni. Falun nőttem fel. Az általános iskola elvégzése után hétvégén, pénteken és szombaton is a haverokkal a kocsmában futottunk össze. Dumáltunk, csocsóztunk, piáltunk. A szexről csak álmodoztam úgy 16-17 éves koromig, mert a korom beli lányok az idősebb fiúkkal feküdtek össze. Így az kimaradt, pedig jó lett volna... Most 30 felett vagyok már. Van családom, házunk, nagy felelősséggel járó munkám. Mondjuk kettő is... egészségügyben dolgozom. Szerintem teljesen átlagos, talán normális ember lettem. Nem bántam meg azokat az időket, jó rá vissza gondolni. Engedd el!
2020. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

15..

Emlekszem az első bulimra. :) 23 vagyok.

Na en ittam na nem túl részére de ittam és ott szívtam bele 1 fel slukkot a cigibe. Elengednem de nem reggelig. Max 1-2ig.

Nem lett belőlem kva és hasonlók mert bele szívtam a cigibe és ittam. Legalább lesznek barátai, ha nem jó akkor "dobhatja őket" De! Azt írod nem ismer senkit akkor h h hívtak?

2020. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!