Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljük a gyerek...

Hogyan kezeljük a gyerek viselkedését?

Figyelt kérdés

A barátommal egy éve vagyunk együtt.

Elég új szituba keveredtem, a páromnak van egy 12 éves kislánya, hetente 1-2 napot velünk van (még nem élek együtt a párommal) nagyon imádni való cuki csaj, megyünk együtt mindenhová.Elég hamar bemutatott minket egymásnak. Én úgy tudtam ilyenkor a "mostohát" nem fogadják el a gyerekek. De amikor hármasban vagyunk, az apját kizárja, ha odajönne csak megölelni Engem, a gyerek már ütögeti,lökdösi.

Nekem ilyenkor a kislánnyal is kell aludnom, mert így akarja, ami engem nem zavar, mert bújik, szeretget. Csak furcsa hogy a saját apjával szemtelenkedik az ilyen napokon. Mintha Ő lenne az "idegen" Én pedig a szülő. Félünk, hogy mi lesz, ha összeköltözünk, nem e éli meg rosszul a gyerek.

Az anyukájával is jól kijövünk, Ő is nagyon rendes, nem beszéli az apja ellen.

Remélem sikerült érthetően leírnom.



2020. jan. 27. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Tetszel neki. 😃 Szerintem amolyan öri barinak nézett ki.
2020. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Egy picit olyan viselkedése van mint egy kis bagolynak kisajátít, és teritorikusan védi a körülötted lévő teret az apjától. 😃


Szerintem ezt is természetesen kell kezelni időnként beszélgetni kell vele a közös élményekről és jelezni a gyereknek hogy apukája nem bánt téged mikor átölel. Kérd hogy rajzolja le saját magát és az apját. Ebbol a rajzbol több minden olvasható hogy a gyerek hogy viszonyul az apjához vagy hogy mennyire szereti. Ha távolabb rajzolja akkor értelemszerűen van távolságtartás a kapcsolatukba. Ugyanezt külön lapra anyuka ő és a harmadik külön lapra te es ő. A negyedik külön lapra pedig mindenki. De ne egy nap mindig egyet mikor ott van. A gyerek rajz több mindent elmond szó nélkül is.

Féltékeny az apjára tudom hogy hülyén hangzik de nem ugy csak ahogy írtam annyira tetszel neki hogy ki lettél sajátítva. 😀

2020. jan. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Ha mindent hagytok neki, azt csinál, amit akar. Én biztosan nem aludnék együtt egy 12 évessel, csak azért, mert a pasimnak a lánya.
2020. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is barátnak néz téged.

EZ addig lesz jó míg nem lesz az apjával konfliktusa és neked választanod kell, hogy barátnö leszel vagy szülö.


Pl kap a kislány egy új cipöt. Majd 2 hét múlva kitalálja, hogy ö annyira szeretne egy nagyon drága új cipöt mert az a menö. Az apja persze nemet mond. Ilyenkor a gyerek a barátnöjéhez fordul mert a barátnö is megérti, hogy az a cipö totál szép és fontos, és a faterok tök bunkók, hogy nem veszik meg. Ekkor a kislány töled azt fogja elvárni mint barátnötöl, hogy mellé állj és együtt szidjátok(ha nem is nagyon) az apját.

Te viszont felnöttként az apa mellé állsz a kislány meg egy életre megutál, mert nem vagytok öri barik.


Èn még a saját 12 évesem mellett sem alszok, nem hogy egy idegen mellett.

2020. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Örül, hogy lett egy jófej, idősebb barátnője, nincs ezzel baj, csak mondd el neki, hogy téged is bánt, ha szemtelenkedik az apjával és hasonlók. Bár lehet, hogy alapból sosem állt az apjához közel, ez is közrejátszhat.
2020. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!