Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljek egy kamasz...

Hogyan kezeljek egy kamasz gyereket nevelni képtelen apát?

Figyelt kérdés
Az exem folyamatosan konfliktushelyzetekbe kerül a 13 éves fiunkkal, egyszerűen nem jönnek ki egymással. Apai szigorahoz es apai jogaihoz ragaszkodik, nem fogadja el, ha a nevelési elvei következetlenek, de nem (is akarom és) tudom eltiltani tőle, napi-heti kapcsolatban van vele, alapvetően jó szülő ami a felelősséget illeti, szereti is nagyon a fiát, de ez a folyamatos harc kikészít. Villamharitok közöttük állandóan, kb tanítom a gyereket 11 éves kora óta az "apja nyelvén", aki sajnos megrekedt egy páfrány érzelmi intelligenciaszintjén. Magyarázom neki, miért mondta ezt meg azt az apja, miért így reagál, stb. A gyerek sokkal érettebben kezeli a helyzetet, mint az exférjem. De mit tegyek, hogy ne a gyereknek kelljen felnőttként megoldani mindent, hanem az apja nőjön fel ehhez? Nem akarom, hogy rosszban legyenek. Van egy kishuga is, 4 évvel fiatalabb, vele még nincs ilyen konfliktus. Szeretném, ha béke lenne.
2020. márc. 10. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Példa?
2020. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl használ a gyerek egy oda nem illő kifejezést, amire azt mondanám, fiam ezt a szót ne használd, mert ezt és ezt jelenti, nem illik, bántasz vele másokat. Ezt ő meghallgatná és megbeszélnénk. Ezzel szemben az apja lekiabálja, megszidja, türelmetlenül közli velem milyen gáz a gyerek és meg kell nevelni, vele nem beszéli át, hanem napokig nem szól inkabb hozzá csak minimálisan és duzzogva.
2020. márc. 10. 07:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az exedet nem fogod tudni megnevelni, gyanítom, ezért is lett ex. Egyrészt mert már felnőtt, másrészt, mert nem a gyereked, harmadrészt mert a férfiakból pont az ellenkezőjét váltja ki, ha nem tisztelik őket, hanem kritizálják. És sajnos innentől mindegy, hogy kinek van igaza egy-egy kérdésben. Neked kell valami belső békét keresned és elengedni ezt a feladatot.
2020. márc. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Semmit. Valószínű, hogy szerinte pedig te vagy képtelen nevelni a kamasz gyereket.

Nem tudhatjuk, kinek van igaza, valószínű, valahol félúton jár az igazság.

A gyerek majd megérti, apa ilyen, anya meg olyan. Szerintem feleslegesen "villámhárítasz".

2020. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nézzem, ahogy megromlik teljesen a kapcsolatuk? Illetve ilyet nem is tudok passzívan, mert az exem kérdez engem, mit csináljon a gyerekkel, pedig én nem akarok belepofázni. Majd pedig nem fogad meg semmi tanácsot, sőt tovább értetlenkedik, mártírkodik egy sort, milyen rossz ember is ő, de nem próbálná ki amit kiprovokált hogy mondjak. Eközben a gyerek kénytelen elviselni a mindennapos balhét
2020. márc. 10. 07:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit gondol rólam vagy az én nevelésemről, nem osztom az észt kéretlenül, annyit látok, hogy a fiam itthon nem szól be, nem szemtelen, jól kijövünk, és látszik, hogy nem érti, az apja miért megközelíthetetlen. Neki nem meri mondani a kamaszfius témákat, nem mer kérdezni, én világosítottam fel anno, stb, mert az apja nem..
2020. márc. 10. 08:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én szülei nem váltak el, de apám ugyan ilyen volt mikor fiatal voltam. Soha nem értelemből próbált nevelni, hanem érzelemből és annak sem állt a magaslatán. Szerintem felnőttként már nemigen lehet megváltoztatni ilyenben az embert.
2020. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, már próbáltál beszélni vele a nevelési elveidről, szokásaidról, vagy úgy általánosságban a nevelésről. Mivel elég gyerekesen viselkedik, valami hasonló gyerekes dolog jutott az eszembe. Úgy kellene megfogadni a te tanácsodat, hogy azt higgye, ő találta ki. Mert ugye nem tud mit kezdeni a helyzettel, de sértve érzi magát, így aztán nem teszi, amit mondasz neki. Ezért inkább valaki más mondja neki, hogy "figyelj, én is nagyon szenvedtem a fiammal ebben a korban, nálam ez meg ez vált be".

Vagy véletlen elküldesz egy cikket, könyvet neki. Vagy inkább valaki más mondja neki, főleg, ha az egy másik apuka, hogy "igen, problémám van, ezért most ezt a könyvet olvasom, hátha segít".

Érted a lényeget. Valahogy hátulról megközelíteni a dolgot, talán segít.

2020. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket :)

Az utolsó gondolat nekem is eszembe jutott, hogy ültesse el benne más a témát. Nem nagyon vannak haverjai, egy emberrel próbálhatom meg, de neki most megvan a maga gondja, nem zavarom a tervemmel. Várok, hátha...annyira sok mást nem tehetek.

2020. márc. 10. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!