Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen viselkedés után hogy...

Ilyen viselkedés után hogy büntetnétek meg a gyereketeket? Túl szigorú lenne ez?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott az egyik barátnőm, akinek a lánya az én lányommal jár egy osztályba, hogy egy anyuka kéri tőle a telefonszámomat személyes ügyben, megadhatja-e. Nem tudtam, hogy ki a hölgy, vagy miért keres, de mondtam, hogy nyugodtan. Ma felhívott...


Kiderült, hogy a lányom szeptember óta piszkálja az ő lányát (9.-es gimisek), és már ott tart a dolog, hogy az ő kislánya nem akar iskolába menni, szeretne másik középiskolába járni. A fő ok az, hogy a lány szülei nem túl tehetősek, és ez látszik a ruháin, dolgain. A lányom, és a barátnői pedig ezért piszkálják, csúfolják. Olyanokat mondott, hogy többször visszakérdeztem, biztos az én lányomról van-e szó?! Mert sehol nincs rá panasz, illedelmes, tisztelettudó. Négyesnél rosszabb jegyet sosem kapott, félévkor és év végén mindig kitűnő volt. Ahol fogadóórákon voltam, mindig csak dicsérték. Engem ez azért érint különösen rosszul, mert anno általános iskolásként nekem is iskolát kellett váltani költözés miatt, 7.-8.-ban célponttá váltam. Így pontosan tudom, milyen gyomorideggel öltözni, számolni az órákat, hogy mikor mehetek már haza és még sorolhatnám... Szóval ez történt, és egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy egy beszélgetés, "ilyet nem szabad" nem lenne elég, főleg a lányomnál... Most lesz márciusban a születésnapja, és imádja a felhajtást, azt, ha körülötte forog a világ. A születésnapjára ez különösen igaz, az utóbbi 2 évben már külön tematika alapján tartott bulit. Idén is ez a terv, már megvan a helyszín, a téma a dekorációra és a tortára, le van adva a rendelés a süteményekre, nasikra is. Mivel ez lenne az első gimis bulija, belementem abba is, hogy legyen alkohol is, valamint hogy mi nem leszünk ott, csak a féltestvérem (21 éves, hogy legalább egy felnőtt legyen). Plusz még az ajándékai...


Ezután legszívesebben lemondanám az egészet. A férjem szerint ne ezzel büntessem, mert csak haragudni fog a lányra és még jobban rá szállna a barátnőivel. De nem értem a viselkedését, hogy ez mire fel van... Szeretetben neveljük, mindent elmondhat nekünk, és eddig úgy éreztem, hogy nagyon jó a kapcsolatunk is. Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével.


Ezek után viszont nem tudom, mit gondoljak. Köpni-nyelni nem tudtam, miután meghallgattam az anyukát. Mondta azt is, hogy már beszélt kétszer az osztályfőnökkel, tőle is próbálta megszerezni a telefonszámomat és ő ígérgette, hogy elrendezi majd, de semmi eredménye nem volt.



2020. febr. 26. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
99%

"Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével."

Itt a baj, mindent természetesnek vesz, és lenézi ezek szerint, akinek kevesebb jut.



Na most igazából a születésnapjába én se köpnék bele, viszont onnantól ultimátum. Legyen tisztában azzal, hogy tudni fogsz mindenről, amit művel, és ha nem hagyja abba, akkor durván be lesz korlátozva minden tekintetben. Értve ez alatt, amiket eddig megkapott, csökkennek, a szabadság is limitálva, stb.

Őszintén megmondom, jobb nem jut eszembe.

2020. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
88%

Alkohol egy 9.-es buliján, ráadásul úgy, hogy nincs felügyelet?! Kirlánykát neveltek...

Elmondom, mit tennék én: a bulit természetesen lemondanám, elvenném a telefont, tablettet, a netet az ő gépéről, és egyértelmű, hogy nincs utazgatás, vásárolgatás és hasonlók.

Dühös lesz? Természetesen. De ha nem léptek, akkor csak erősítitek benne, hogy nyugodtan megtehet bármit.

Tényleg, nyugodtan megtehet bármit? Ha igen, akkor simogassátok meg a kis bucikáját, a kiutált kislány majd átmegy másik iskolába, és megy az élet tovább, mindig lesz másik ember, akit csicskáztathat.

2020. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
90%
Pedig valami ilyesmi büntetés kéne neki. El van kényeztetve, azt főleg nem értem, hogy 9.-eseknek (14-15 évesek) engedtétek a piát.....
2020. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
95%

"Most lesz márciusban a születésnapja, és imádja a felhajtást, azt, ha körülötte forog a világ."

"Szeretetben neveljük, mindent elmondhat nekünk, és eddig úgy éreztem, hogy nagyon jó a kapcsolatunk is. Amit szeretne, azt megkapja. Most is elengedtük síelni péntektől jövőhét végéig a nagynénjével, előtte Bécsbe akart menni, az apja első szóra vitte két kis barátnőjével."



Na itt kezdődnek a bajok és akkor szerintem most ülj le és gondolkozz el.

2020. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
84%

Amit semmiképp nem vennék el, az a születésnapja, de érzékeltetném, hogy nem azért, mert megérdemli, hanem mert ez mégis csak róla szól!

Onnantól pedig mindent, ami neki fáj, legalább 3 hónapra. A beszélgetést, főleg a saját tapasztalataid megosztását is mindenképpen megejteném.

2020. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 A kérdező kommentje:

Az alkohol ellen én nem vagyok. Mi is voltunk kamaszok, és én is láttam, hogy bizony akinek 18 éves koráig tabu volt, utána mi lett vele 1-1 buliban, vagy az egyetemen.


Nálunk ez sosem volt tiltva, amikor mondjuk egy baráti vacsoránál, vagy családi bulin szerette volna megkóstolni a fröccsöt, pezsgőt, nem zavartuk a szobájába. Mikor elkezdett eljárkálni a barátnőivel, akkor is mondtuk neki, hogy mértékkel, nem egy éjszaka alatt kell mindent megkóstolni és ha bármi van, hívjon fel minket és megyünk érte. Nem fogunk haragudni, kiabálni, de inkább velünk legyen, mint az utcán, vagy idegenek között. Eddig egyszer telefonált hajnalban, akkor is egy barátnője miatt igazából. Igen, volt már, hogy másnapos volt, vagy jobb kedvűen jött haza, de szerintem egy 15-16 évesnél már nem lehet sehogy sem kivédeni ezt. Ha tiltom, akkor is megveszik és megisszák, csak mellé még hazudni és titkolózni is fog. Ha pedig baj lenne, akkor nem merne hívni.


Emlékszem, én is elsős gimisként ittam először (örülve, hogy végre vannak barátaim), utána pedig szinte minden hétvégén mentünk valahová a barátnőimmel. Volt, hogy csak összeültünk páran és beszélgettünk hajnalig, de olyan is történt, hogy reggelig táncoltunk. Mégis egyetemre mentem a középiskola után, ahol jó eredménnyel végeztem és nem lettem semmirekellő alkoholista.

2020. febr. 26. 12:02
 7/94 anonim válasza:
93%

Kicsit off… kiírod a kérdésedet tanácsot kérve, de már látom neked senki válasza nem lesz jó, mert bezzeg te is...

Akkor mit szeretnél tulajdon képp?

Meg vagy róla győződve, hogy amit teszel az jó, nem akarod agyon büntetni, de hogy elbeszélgess vele az kevés szerinted?

Valahogy találd már meg a köztes utat. A te gyerekedet is fogja még érni csalódás az életben, amikor nem lesz ott anyuci apuci, hogy mindent megadjon.

De pedig csak is ez térítené észre.

Aki mindent megkap, aszt hiszi mindent megtehet a másikkal. Vissza fog ez ütni, nagyon is. ( bocs.. de hála az égnek. Senki sem marad büntetlen..)

2020. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
21%

Alkohol nekem is durva a 14- évesek buliján.


DE nekem is a minta nagylányom szolt be egy színesbörü kislánynak nagyon durván. Habár az egyszeri alkalom volt, de lett belöle mindenféle harcihö, ami jogos is volt. Csak az én gyerekem nem értette miért is van akkor felhajtás maitta.

A lényeg, hogy a kislány nagyon csúnyán viselkedik sok másik gyerekkel, és éppen egy közös sporteseményen veszítettek a lányom csapata(ráadásul igazságtalanul amit alá is írt a sporttanár, hogy nem tudodtt igazsságos lenni), és elszabadultak az indulatok az öltözöbe(úgy, hogy már elötte sem voltak a lányok jóba). A lányom meg mondott valamit ami egy sötét börünek ha átformálja sértö lehet. De ezt a szitkozodást a testvérének és más fehéreknek is szokta mondani, még nem is csúnya szó vagy ilyesmi. A lényeg, hogy a kislány kirohant az igazgató helyetteshez, hogy öt a böre szine miatt cikizik. erre mindenki ugrott, hiába mondta mindenki más, hogy a kislány viselkedett csúnyán, a lányom jött ki belöle hibásan. Valahol jogosan is, mert a baráti társaságunkba is van szinesbörü emberek, és nekik ez sértö lehet. Èn leültem a lányommal beszélni, elmondtam mi a rossz benne, mit érez a másik, és ö lenne-e ebben a helyzetben?

Majd beszéltem az iskolával, és kértem öket, hogy szembesítsék a gyerekeket, legyen egy megbeszélés köztük.


Èn semmit nem tiltanék meg neki. Semmi értelme nincsen. Ha megtiltod a szemébe a másik kislány lesz a hibás, még jobban elfokozodik majd a cikizés...

Egyszerüen ülj le a gyerekeddel beszélni. A legjobb ha a másik kislány is jönne anyukájával és esetleg más barátnök is ott lennének.

2020. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
91%

Azt hittem ilyen csak amerikai gimis tinifilmekben van.

Tehát a 14 éves lányod egyet fingik és mindent megkap. Számára a pénz az értékmérő, aki szegényebb azt nem csak semmibe veszi hanem csoportosan zaklatják is a barátnőivel.

Tanítási időben síelgetni jár. Szülinapi bulika is gondolom egy kisebb vagyon. Remélem alkohol alatt max cidert értesz mert ha csoportos lerészegedés lesz akkor számíthatsz még pár telefonra (nyilván maguktól is innának ha akarnak csak az nem a te felelősséged, nem te vásároltad nekik).

Szerintem itt jóval nagyobb problémák vannak.

2020. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
88%

Ezentúl nem kapna meg mindent, amit kiejt a száján. Nem mehetne el egyik programra sem. Nem kap semmit, ha piszkálja a lányt. Ki kell érdemelni.

Ezen kívül önkéntes munkára küldeném olyan helyekre, ahol másokon, rossz helyzetben lévő embereken lehet segíteni.

A férjed meg hülye. Mit szeretne? Hogy soha semminek ne legyen következménye? Ráadásul egy ennyire komoly dolognak. Ez nem egy kis egyszerű diákcsíny.

2020. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!