Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Slendrián számítógépfüggő...

Slendrián számítógépfüggő fiatal felnőtt fiadat hogyan küldted dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyetemista, másodéves, informatikát tanul, hála Istennek állam támogatottságát élvezi. DE! Nem hajlandó szabadidejében elmenni dolgozni, pedig nagyon rosszul állunk anyagilag, jó lenne ha elmenne szakmai gyakorlatra, de sehova sem akarták eddig felvenni mert kevés a tudása még... Kifogás hegyek, ahelyett hogy próbálkozna még 20 helyen legalább. Mondtam neki, hogy vállaljon már el bármit, akár dobozpakolást, vagy wc takarítást, BÁRMIT hogy szakmai gyakorlatot kapjon. Aztán nagyon sok szünete van, december 15-től február 17-ig itthon veri a "botját" és egész nap csak gépezett meg játszott, a munka pedig büdös neki. 15-16 órákat játszik egy nap. Elegem van hogy nem csinál semmit, nem lehet a slendrián fejével beszélni. Mindjárt kezdődik neki az egyetem, láttam az órarendjét, simán elmehetne mellette dolgozni napi 4-5 órát. Mondom, bármi szakmai gyakorlat, vagy gyakornoknak jó lenne ha elmenne. Mit tegyek a slendrián fejével?

2020. febr. 15. 22:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Amíg te kamasznak tartod, addig nem lesz változás.
2020. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Ne adj neki pénzt, az internetét meg szüntesd meg, ha nem keres munkát.
2020. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Így van. Pénzt ne kapjon. Kaját azt amit tudsz főzni, wifi jelszót megváltozatni még lehet e telefont is elvenném. Nem ugrálni a kedvére.
2020. febr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom akkor csak ketten éltek.

Ruháját nem kimosni, nem főzol ra, nem takarítod a szobáját és nem adsz neki 1 forintot sem. Durva tudom de ez más sok.

Ha nagyon ideges lennék meg a netet is lemondanam.....

2020. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Első körben jó lenne kihúzni az életéből..


Kezd ott, hogy nem vègzel rá házimunkát, nem mész a szobájába(így honnan tudnád, mikor mit csinál?), nem az a központi kérdésed, hogy mikor mit tesz.


Másrészt szakmai gyakorlatot csak akkor fogadnak el, ha köze van a szakmához, nem fogják neki jóváírni a krediteket dobozpakolásra. Harmadrészt az órarendjét megdobják random beadandókkal majdnem minden tárgyból, nem csak annyit tanul, amennyi az órarendjében van, plusz utazást és szüneteket is kalkulálj bele. Ha van egy órája kilenc harminckor végez, vagy 12kor egy másik, ahhoz át kell érnie az egyik teremből a másikba, közte ennie kellene, nem tud 1 órát dolgozni egy nap sehol, ilyen munkabeosztás nem létezik!


Nem tudom melyik egyetemen és milyen szakon van, de ha bmes, esélye sincs dolgozni kb, mert kibukna. Gondolom vizsgázni is eljárt, azokra pedig felkészült, nem a munkát kerüli, az ő ideje és programja nem csak annyi, amennyi neked feltűnik. Mellette kapcsolatokat épít, haverkodik, csajozik, a saját életével van elfoglalva! Ennek a nagyrészét lehet gépen is csinálni.


Jó lenne, ha befejeznéd az irigykedést, süt a rosszindulat és az irigység az írásodból, le merném fogadni, hogy tanulatlan (mostoha?)apa vagy. Ez volt a harmadik féléve, 4-5 után szokták kiírni a szakmai gyakorlatot, addigra már tudnak annyit.


Ha azt hiszed, könnyű két dolgot együtt vinni(rendes szakon, nem büfén)vállalj másodállást, a nappali tagozat mellet infón pont olyan a munka is. Nem lehetetlen, de valami rovására fog menni. Vagy a magánélet, vagy a suli rovására. Havi 50ért meg nem fog megszakadni részmunkaidőben. Gondolom visszafogja minimálisra a kiadásaitokat nem? Nem kell neki jó ruha, márkás cipő, luxuskaja, rengeteg zsebpénz, csak vegetál a minimumon, hogy minél kevesebbe kerüljön. Kapott egyáltalán valaha jó dolgokat? Vagy hálásnak kellett volna lennie egész életében a tetőért és a kenyérért? Vedd úgy, hogy most költöd rá azt, amit a gyerekkorán megspóroltál a használt ruhákkal meg a 0 szórakozási/különórás lehetőséggel.


Sokan bármit megadtak volna, hogy a te egészséges, okos fiadat neveljék fel, legyen a családjuk része, neked meg fogalmad sincs, milyen szerencsés vagy. Ki is lehet hajítani, de aztán ne álljatok az ajtóban, mikor majd lediplomázik és havi 500at keres

2020. febr. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Utolsónak csak annyit. Persze mind jogos amit írsz. De ha napi 12-16 órát játszik akkor is kifog bukni. Szakmai gyakorlatnak az a lényegey hogy legyen ott tapasztalat.
2020. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

Elég sok egyetimsta dolgozik tanulás mellett és ők nem otthon laknak. Fizetniük kell a koli, kaját, albit.

Nem kifogás h nem lenne ideje...

2020. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem mindegy milyen szakon van, ráadásul ha 3 félévet már letett, nehezen fog kibukni. A legtöbb szak mellett lehet dolgozni, bmes mérnökinfó az pont nem olyan, ahol van naponta páróra munkára is anélkül, hogy beáldoznàd az énidődet vagy a szociális életed(ami egyetemistáknál kapcsolatépítés is)
2020. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
99%
Ez két külön probléma szerintem. Jó ha dolgozik (bármit) a saját érdekében. De az anyagi gondjaid megoldását ne tőle várd. Ez két külön ügy.
2020. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok se tini, se tanulatlan, de mi a fene az a “slendrián”? Sôt, öregek közt nôttem fel és mégcsak nem is hallottam errôl a kifejezésrôl.

Szerinted szakmai gyakorlata a wc pucolásból lesz? Hova gondolsz? Nappali egyetem mellett iszonyú nehéz dolgozni, ne csak az óraszámát nézd, hanem a renteteg tanulnivalót és beadandókat is mellé. Azt a nyomorult kis téli szünetet is sajnálod tôle? Ráadásul abból a december-január az vizsgaidôszak, nem a “botját veri”. Gondolom sosem voltál még egyetemen.

2020. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!