Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadó szülők! A népszám...

Örökbefogadó szülők! A népszámlálási kérdőíven arra kérdeznek rá, hogy hány élve született gyermeked van, ha nekem két örökbefogadott gyermekem van (nevünkön is vannak) ), akkor nem kell egyiket sem feltűntetni?

Figyelt kérdés
Nem írja,hogy vér szerinti élve született gyermekre gondol e...vagy olyan élve született gyermekre akit később te örökbefogadtál esetleg.
2011. okt. 9. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az útmutatóban le van írva, hogy a 15. kérdésnél nem szabad figyelembe venni az örökbefogadott vagy nevelt gyermeket. Neked ide nem kell írni semmit. A lakás kérdőíven van egy olyan kérdés, hogy hány fő él a lakásban, ott kell beírni a gyerekeket és kell csinálni róluk személyi kérdőívet is.
2011. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Disi ***** válasza:

Nem kell feltüntetni. A férjem felügyelőbiztos, most néztük meg az útmutatót. Idézem: "Nem szabad figyelembe venni az örökbe fogadott és nevelt gyermeket." Az útmutatóban -a kérdőív végén- megtalálod a kérdésedre a választ. Remélem segítettem.

Üdv.

2011. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló dilemmám van.

Sorstársak vagyunk:-))))

Szóval ha a vérszerinti, titkolt terhesség után szült anya nem vallja be a fiam, és én sem tüntetem fel élve szülésnél, akkor ő nem jelenik meg a teljes lakosságszámban.

És legyünk őszinték, a vérszerinti szülők többsége nem fogja őket feltüntetni.

2011. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
attól mert beixeled, hogy élve született, nem az alapján számolják, hisz nem minden élve született gyerek él (sajnos).
2011. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11:32 De megjelenik a teljes lakosságszámban, mivel ahol él ott ki fognak róla tölteni személyi kérdőívet. Én számláló vagyok, és találkoztam olyannal, aki nem nevelte a gyerekét, de beírta ettől függetlenül mikor született. Mivel név nélkül történik, úgysem tudják meg pl. az ismerősei.

Az élve született gyerekeknél nem szabad beírni az örökbefogadottakat.

2011. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Akkor nem írom be az élveszületett gyerekekhez őket,viszont nagyon rossz érzést kelt bennem,hogy elvileg mindenhol vér szerintinek számítanak már törvény szerint,a nevünkön vannak,ők az életünk értelmei...aztán meg mégsem írhatom be őket sajnos.

Ez van,szót kell fogadni,mert valóban nem én szültem őket,csak szeretek erről elfeledkezni,hozzájuk őszinte vagyok,tudják a koruknak megfelelően elmagyaráztuk nekik.

2011. okt. 9. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!