Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha örökbefogadott gyermeked...

Ha örökbefogadott gyermeked lenne, aki nyílt örökbefogadással került hozzátok hogyan beszélnél neki az anyagi probléma miatt őt örökbeadó vér szerinti anyukájáról?

Figyelt kérdés

Most kezdett el jobban érdeklődni 5 évesen.

Szeretettel,tisztelettel beszéltem neki a néniről akinek a pocakjában volt és segített megtalálni neki bennünket a szüleit.

Sokszor vannak ezzel kapcsolatos félbehagyott mondatai,szégyenlőden,szorongva kérdezősködik.


2011. okt. 1. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha ennyire érdeklődő, akkor nyíltan elmesélnék neki mindent.

Miért döntött az eredeti anyukája arról, hogy örökbe adja, hogyan találtatok egymásra, hogyan kísértétek végig a hölgy terhességét, etc..


Én még azt is megkockáztatnám, hogy összehoznék egy találkozót.

Bár kérdés, hogy a gyerek hogyan reagálna!

2011. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad, ahogy írod. Bár szegényke lehet, hogy érzi, hogy ez nem ilyen rózsaszín. Vekerdynek nincs a témában könyve? ő elég megbízhatóakat szokott tanácsolni
2011. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Én még azt is megkockáztatnám, hogy összehoznék egy találkozót."


Húúú ... hát kiszámíthatatlan mi lenne a következménye,lehet,hogy természetesen alakulna és jó lenne a kisfiamnak,hogy még személyesen találkozhatnak,de az is lehet,hogy rosszul reagálna,nagyon megzavarná Őt.


Ilyeneket mond:

"Ha ti nem fogadtatok volna el,akkor... "


Megkérdezte anyukámat,hogy "Mama,nekem mindig anya volt az igazi anyukám ? "


Csókolgassa a kezemet(nagyon nem örülök ennek és nem én mondtam neki) azt mondja " Azért, mert elhoztál a kórházból "

2011. okt. 1. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Édes kicsi, milyen aranyos lehet! Mondd neki, hogy nem ő a szerencsés, hogy elhoztad a kórházból, hanem te, hogy megtalálhattad őt. Mondd el, hogy milyen csodálatos ajándék volt ő a sorstól, hogy nélküle nem lenne teljes az életed. Úgy érzem, kicsit szorong, azon gondolkodik, hogy mi lett volna, ha... sőt, lehet, hogy az is megfordul a kicsi fejében, hogy mi lesz, ha esetleg meggondolod magad. Persze én tudom, hogy ez nem így van, de ezek a félbehagyott mondatok ezt sugallják. Erősítsd meg abban, hogy ő egy csodálatos emberke, aki nélkül nem tudnál élni, ha kell, mondd el százszor. És azt is, hogy amikor az anyukája lemondott róla, nem tudta, hogy ő milyen csodálatos kis lény. Szerintem nem érti, hogy miért mondott le róla az anyukája, hiszen a gyerekeknek a pénz egy elvont dolog. Sok boldogságot nektek!!!
2011. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TKI Ibolya ***** válasza:
Kedves 19.31-es minden szavad olyan mintha az én gondolatomat írtad volna le így én már nem tudok mit hozzáfűzni!Sok boldogságot kedves kérdező!
2011. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne szakemberhez fordulni mert elég komoly dolog nevelési tanácsadó vagy ott ahol intéztétek az örökbefogadásdt biztos van olyan orvos vagy csoport ahol pont ilyen problémákkal foglalkoznak.


[link]

2011. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre azt mondtam volna, olyan nincs, hogy én fogadtalak volna el, hisz én vagyok az anyukád! És nagyon boldog voltam, hogy hazahozhattalak a kórházból, mert már nagyon régóta vágytam rá, hogy elhozhassalak, már akkor, mikor még meg se születtél! Nagony sok testi és szóbeli szeretetre van szüksége, sokat ölelgesd, simogasd, mondd, hogy nagyon szereted!
2011. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2,5 éve fogadtuk nyílt eljárásban örökbe a fiunkat.

Ő még nem kérdez,nem beszéltünk róla vele eddig, tehát csak a terveimet, elméletemet tudom megosztani. (Előttünk jártok ebben...)

Szóval mindenképp azt kell éreznie, hogy nagyon szerette őt a vér szerinti anyukája, ezért azt akarta, hogy a legjobbat,a legtöbbet kapja mindenből.Mivel ezt ő nem tudta megadni (anyagiak,háttér miatt), így döntött. Nehéz ez, mert én sem tudom elképzelni, hogy lemondjak a gyermekemről, történjen bármi. De ha azt mondjuk a gyerkőcnek,hogy anya felnevelhetett volna,ha akar,akkor azt fogja gondolni, hogy ő valami nagyon rossz, akitől meg kellett szabadulni.Nem csak a szülőanyját,de önmagát is utálni fogja.

Szerintem akármilyen jól igyekszünk kezelni ezt a helyzetet,szorongani fog egy ideig,míg fel nem fogja teljesen,hogy is vannak a dolgok. A legtöbb amit tehetünk,hogy szeretettel beszélünk arról az emberről,aki a döntésével hozzásegített ahhoz, hogy anyává válhattunk.

Én egy életre hálás vagyok a fiam vér szerinti szüleinek. Szomorú, hogy egy pár életének legtragikusabb döntése kellett a mi boldogságunkhoz.

Azt pedig, hogy összehozzatok egy személyes találkát,szerintem még korai.Én a kamaszkorra hagynám. Ez semmiképp sem úszható meg trauma nélkül, ráértek vele.

Minden jót nektek!

2011. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!