Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most rontják el a gyerekeim...

Most rontják el a gyerekeim az életüket?

Figyelt kérdés
Három gyerekem van 2fiu 1lány. A nagyobbik fiam soha sem volt hajlandó tanulni 17 éves és most lessz a szakmunkás vizsgája és nem hajlandó tovább maradni hogy kapjon egy éretségit. Ő mindig 2-3as tanuló volt soha sem figyelt oda órán mindig akkor ragadt rá valami amikor reggel másolta le a házit. A középső fiam 14éves és 1éve megy a vita hogy hova menjen tovább tanulni ugyanis ő kitűnő tanuló de traktoros akar lenni. Ugyhogy 2gimit jelöltünk meg valamint 2Mg sulit mindegyikbe felvették. De ő traktoros akar lenni. A lányom egyedül aki ügyvéd akar lenni de ő még csak 12éves.

2020. ápr. 5. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem rontják el, mert ezek nem végleges és egész életükben megváltoztathatatlan döntések. Ha traktoros akar lenni, hát hadd legyen traktoros. Különösen, ha van arra pénze a családnak, hogy ha később mégis továbbtanulna, akkor legyen miből. Ha nem síkhülye, akkor később is meg tudja szerezni az érettségit, sőt, akkor talán érettebb lesz a gondolkodása is. Utána még mindig mehet akár egyetemre is.
2020. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem azért, de a te helyesírásod is csapnivaló! Milyen példát mutatsz nekik?
2020. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
A férjem traktoros. Kb 150 millió forintnyi gép van az udvarunkon. Kösz, elég jól élünk. :)
2020. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Miért rontanák el? Nagyon sok jó szakma van. Most is az egyetemet végzett irodai dolgozók ülnek otthon, és a szakmunkások tudnak dolgozni. Az első fiú válasszon egy jó szakmát. A második meg tudja, hogy mit akar. Én engedném, hogy mg suliba menjen. Egyébként azon a területen is lehet felsőfokú végzettséget szerezni.
2020. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a 3 közül a lányodnak lesznek anyagi gondjai, amikor mehet ingyér ügyvéd mellé gyakorlatra, aztán dolgozhat még pár évet éhbérért, hogy legyen tapasztalata. Tényleg még mindig ilyen buták az emberek, hogy azt hiszik, csak diplomával lehet jól keresni? (amúgy diplomás vagyok, nem azért mondom, mert én se tanultam)
2020. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy rontják el! Érettségizni 40 évesen is lehet, ha szükségesnek érzik. Az esti és levelező tagozatos képzéseken kevesebb a tananyag és a hiányzást is rugalmasabban kezelik a tanárok, mivel nagyrészt dolgozó, családos emberek a tanulók. Hagyd hogy a saját fejük után menjenek, különben ha balul sül el valami, Téged fognak hibáztatni.
2020. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Két diplomám van, de úgy érzem, jobb lenne egy kétkezi szakma, ahol a magam ura vagyok. Szellemi munkára nem mindig van igény. De vannak olyan szakmunkák, amire szinte mindig lesz kereslet. Tényleg hülyeség, hogy csak az élhet jól, akinek diplomája van.
2020. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

"Most is az egyetemet végzett irodai dolgozók ülnek otthon, és a szakmunkások tudnak dolgozni."


Öö.. Inkább ülök itthon és dolgozok itthonról, mint szakmunkásként most kint legyek...

2020. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Értem, hogy idegesít, de hát az ember hozott anyaggal dolgozik. Én megpróbálnék ragaszkodni a nagynál az érettségihez. Ettől még kitanulhat szakmát, ami tetszik, vagy vállalhat diákmunkát már rögtön, hogy már inkább érezné az élet súlyát, aztán később mégis lehet belőle egy boldog utcaseprő, ha ez a szíve vágya, de ha eddig kibírta, már olyan közel van, hogy ezt kipipálja. Szóval ha netet akar, zsebpénzt és jogokat, akkor ezt a kötelességét még tudja le. Csak görbüljön az is és akkor oké. Annyi a lényeg, hogy később több választéka legyen és ne egy kényszerpályán mozogjon.

Ha a középső traktoros akar lenni, akkor hadd legyen. Azért mezőgazdaságban is akad diplomás meló, amit már elég jól megfizetnek és terepen is lehet, hátha valami megtetszik neki, de ha nem, nem.

2020. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

De elrontják.

Én pont fordítva látom. Inkább érettségizzen le most mint 40 évesen. Persze nem kell mindenkinek egyetemre menni, de egy érettségi igenis alap. Utána még bármi lehet belőle. Állj a sarkadra, pár év és megköszönik neked.

Ha traktoros akar lenne és jól tanul menjen agrár irányba, vannak remek egyetemek.

2020. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!