Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a gyerekeim,...

Hogyan vegyem rá a gyerekeim, hogy segítsenek otthon?

Figyelt kérdés
Valamit nagyon elronthattam 10éves lányom és 8 éves fiam nevelésével.Egyszerűen nem hajlandók otthon segíteni.Órákig ,néha napokig kell könyörögnöm,hogy legalább a saját szobályukat takarítsák ki.A fülük botját se mozdítják.Arról nem is álmodhatok,hogy saját maguktól csináljanak valamit.Kissebb korukban sajnos inkább megcsinálta én helyettük,mert úgy gyorsabb volt,de most sajna műtét előtt állok szükségem volna a segítségükre.Próbáltam szépen elmagyarázni,miért lenne fontos a segítségük,hogy több időnk legyen egymásra és ,hogy beteg vagyok.Próbáltam igéretekkel,a múltkor azt mondtam elmegyünk strandra,ha kitakarítanak,lányom közölte ő amúgy sem akar strandra menni.Ha megvonom tőlük a tv-t ,barátokat kivárják még vége és folytatják ugyanott.Ha végleg eldurran az agyam és kiabálok velük közlik velem,hogy elköltöznek,mert "folyton "üvöltök velük.Annak idelyén nekem természetes volt,hogy szó nélkül segítek anyámnak.Nekik miért nem az?Nagyon el vagyok szomorodva,mert műteni fognak szívre és hónapokig nem tudok majd mindent egyedül csinálni.A páromra hallgatnak,de csak ha itthon van.Ja és a nagynénjüknél,az apjuk testvérénél (elváltam az apjuktól) a lányom mindent megcsinál.Köszi a javaslatokat előre is!
2008. aug. 10. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Próbáld meg még egyszer szépen és nyugodtan megbeszélni a gyermekeiddel ezt a dolgot, vagy akkor amikor az apukájuk is otthon van éppen akkor négyesbe, hogy tényleg, ha kijössz a kórházból akkor mennyire kell, a segítségük! Ha így se hallgatnak rád, akkor nagyon sajnáljak majd téged, hogy frissen műtve, majd neked kell ugyan úgy csinálni mindent a gyermekeid mellett! De lehet, hogy meglátják, hogy tényleg nem tudsz majd megcsinálni sok mindent, és rájönnek majd szépen, hogy segíteni kell, majd nekik! Én bízom, hogy lesz valami megoldás a gondodra!

Lehet, hogy tényleg valamit elrontottál, akkor amikor helyettük megcsináltad a takarítást!

Remélem én nem követem el ezt a hibát, és megpróbálom majd, időben bevonni őt meg majd a kistestvéreit a házi munkák segítségébe!

Szia, mikor lesz a műtét, ha szabad kérdeznem, gondolok majd rád! 3 hónapos kislány Anyukája

2008. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van egyébként még egy 3 éves kistesójuk is remélem őt már nem rontom el,már most összepakoltatom vele a játékait,bevonom a munkába,de ő teljesen más,ő már most szeret segíteni.Először lesz egy teljes körű kivizsgálás aztán a műtét.Valószínűleg ősszel,mert nagy melegben csak nagyon sürgős esetben végeznek szívműtétet.

2008. aug. 10. 10:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lehet most neked!Én, mikor kamasz voltam szintén nem segítettem soha anyuéknak.Először is tudtam,h megcsinálják helyettem, max. csak végig kell hallgatnom a veszekedésüket,de semmi nem történik azon kívül.Jó volt gyereknek maradni,valahogy egyértelmű volt,h az az ő dolguk.Ma viszont,h külön élek a világ legtermészetesebb dolga a takarítás.El tudom képzelni azt is,h az apukájuknál vagy egyéb rokonoknál nem érzik magukat akkora biztonságban,szeretetben,mint otthon.A gyerekek mindig jobbak az "idegenek" előtt.Lehet,h egyfajta tagadás is részükről,nem akarják elfogadni,h beteg vagy.Nekik is nehéz lehet nagyon,biztos ők is féltenek,aggódnak érted.Próbálj meg megnyugodni és bízni bennük,biztos segíteni,ápolni fognak,amennyire a kis lelkük elbírja.Jobbulást kívánok!
2008. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is ott rontottad el, hogy nem fogtad be őket elég korán. Én a fiamat elég korán rá fogom szoktatni a háztartási munkákra, nem érdekel, hogy fiú, és hogy ez női munka, neki is jobb, ha meg tudja csinálni, és egy gyereknek segítenie kell otthon. Lehet, hogy én régimódi vagyok, de a szülő dolga nem az, hogy rabszolga legyen, a gyereknek is a saját ereje, képessége szerint ki kell vennie a részét a házimunkából.

Amúgy én is rendetlen gyerek voltam, tőlem sem követelték meg az ilyesmit. Talán ezért vannak ilyen határozott elképzeléseim a fiammal kapcsolatban, mert engem annak idején csak későn szoktattak rá a takarításra. De akkor igen hatásosan. Anyám minden tányért elzárt előlem, csak egy leveses tányért és egy lapos tányért hagyott elöl, meg egy kést, villát, kanalat. Ha enni akartam, el kellett mosnom magamnak, mert nem volt más. Egy idő után rájöttem, hogy jobb, ha már evés előtt elmosom, és nem éhesen kell a rászáradt gedvát takarítani róla. A szobámban sem csinált helyettem rendet, sőt, azt mondta, ebben a disznóólban már mindegy mi van, fogta, beborította a konyhai szemetest. De szépen egyenletesen szét is szórta. Na ne félj, akkor kitakarítottam, mert rohadt büdös volt, tele minden krumplihéjjal, kávézaccal, csikkekkel meg minden retekkel. Javaslom, próbáld ki te is!

2008. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az utolsót még nem próbáltam ki,olyan már volt,hogy nem mentem a szobályuk felé sem és hát nem igazán érdekelte őket.Olyan jól el vannak a disznóólban is.Megtiltottam,hogy a szobában egyenek,igyanak mégis tele volt a szoba tányérral,pohárral stb.Legfeljebb félre tették ha már nem fértek tőle amíg meg nem untam és összeszedtem ,elmosogattam.Túlságosan drasztikus nem akarok lenni,de ha semmi nem használ muszály lesz.

2008. aug. 10. 16:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jöhet most egy kis szigor. Meg sok beszélgetés, magyarázás, hogy téged műteni fognak és nem fogod tudni hónapokig őket ellátni ha hazajössz és szeretnéd ha addigra megtanulnának mindent.

A másik ne takaríts egy darabig, tényleg csak amit nagyon fontos azt csináld meg és menj be pihenni a szobádba, amire amúgy is most nagy szükséged lenne, meg a legyél a picikével. Hátha megunják ők is a disznóólt a lakásba. Aztán meg magyarázd el nekik hogy ez lesz a műtét után is mert nem fogod tudni megcsinálni ezeket. Úgyhogy vagy ők csinálják és segítenek vagy nem lesz tiszta ruhájuk, kajájuk meg semmi.

Kívánok sikeres műtétet és sikert a gyerekekhez.

2008. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2008. aug. 11. 07:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is le kellene velük ülni beszélgetni még 1 szer ..de még javíthatók szerintem...sok sikert a szívmütéthez és a gyerekekhez:)
2008. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi!Bár már igen sokszor elbeszélgettem velük,remélem egyszer célhoz ér!
2008. aug. 19. 13:25
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld meg hanyagolni egy darabig a problémát, mert a gyerekek már valószínűleg dacból sem hajlandók segíteni neked. Légy kedves velük, és egyelőre ne foglalkozz azzal, hogy segítenek-e vagy nem. A lincshangulat nem a megfelelő motivációs háttér, ha be akarod vonni a gyerekeket a házi munkába. Sokkal fontosabb, hogy élvezzék a közös tevékenységet, ne afféle "megfojtlak, ha nem csinálod" arcot vágj hozzá. A hároméves nem azért segít, mert jobbérzésű, hanem mert neki még szórakozás, hogy anyucival együtt tevékenykedhet. Neki még nincs a kis agyában kettéválasztva játék és munka, teljesen mindegy, hogy vonatokat tologattok együtt vagy játékokat pakoltok, a lényeg, hogy együtt, jó hangulatban csináltok valamit.
2008. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!