Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vannak kevésbé érett és...

Miért vannak kevésbé érett és érett kamaszok ugyan abban a korban? Ezt mi dönti el?

Figyelt kérdés
Van olyan aki még igazán az olvasáshoz sem érett, de olyan is aki gyakorlatilag ha eléd állna és beszélnél vele fiatal felnőttnek hinnéd. Miért van ez? Hol alakul ki hogy valaki késő vagy korán érő típus lesz, vagy esetleg gyerekes vagy felnőttes lesz?

2020. ápr. 14. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Genetika, személyiség, illetve attól is függ, hogy ki miben nőtt fel.
2020. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mi alapján döl el? Írj példát!
2020. ápr. 14. 17:06
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az elsővel.

Nem dicsekvésből írom, mert emiatt nem volt egyetlen barátom sem általánosban, de én is valamivel "érettebben" láttam a világot. Szerintem azért, mert 4-6 évvel idősebb testvéreim vannak és valahogy azokat a témákat éreztem izgalmasabbnak, amik őket is foglalkoztatták. (Annyi kellemetlen emlékem van, amikor egy-egy ilyen témát feldobtam az osztálytársaimnak...😵)

Illetve talán emiatt idősebb a férjem nálam 6 évvel 🤷‍♀️

2020. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

A személyiségen, a genetikán nincs mit magyarázni.

Egyébként pedig itt a saját esetem. Ismerek olyat, akit túlzottan féltettek a szülők, vagy éppen elkényeztettek és mindent megcsináltak helyette, illetve mindent megvettek neki, amit csak akart. Nos, ők jóval később értek meg, hisz nem önállósultak. Éppen ezért érettebbek sem voltak túlságosan.

Viszont az én apám alkoholista, számtalanszor bántalmazta anyukámat, nekem kellett anyukámat megvédeni, oly annyira, hogy 17 évesen én hívtam rendőrt apámra és a még felnőttként is éretlen anyám helyett lakhatást kerestem a magunk számára, hogy ne essen bántódásunk. Nos, sokkal érettebbé tett mindez a korombeli társaimtól.

2020. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmi voltam. 12,5 évesen le is önöztek, mert flenőttnek hittek, magas is vagyok és sokak szerint nagyon értelmes voltam már akkor is. Én 10,5 évesen már filozófusokat olvastam pl. Platon, Szokratész...stb... 12,5 évesen meg 18-19-20. századiakat is pl.: Marx, Nitze...
2020. ápr. 14. 17:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Meg érdekelt sok úgymond "felnőttes dolog" is amit az akkori kortársaim nem is tudtak. De rengetegszer bántottak ez miatt. Én voltam mindig a "tanárnéni kedvence". Már akkor elkezdtem "csajozni" 1-2 évvel idősebb lányokkal. Amikor én 12,5 voltam egy 14 éves lánnyal jártam és még most is járok de már idősebbek vagyunk sokkal.
2020. ápr. 14. 17:21
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

"Nitze" az Nietzsche akar lenni?

Sokat olvashattad, ha a nevét sem tudod leírni... :)

2020. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Számos tényező van. A nemekre is utalnék, kiegészítésképp. Én férfi vagyok, mégis azt mondom, hogy pl szociális készségekben a női agy programja által kiskamasz korban megelőzi a legtöbb lány a legtöbb fiút.


Bár a környezeti hatások is befolyásolják ezt, pl az anyai minta, a társadalmi minta, hiszen a női szerep fontos része általában az anyai szerep, amely fokozottan szociális készségekkel kell járjon, jó esetben.


Másfelől tipikus esetben a női agy kevésbé érett a térlátásra, így bizonyos fajta problémák megoldására a legtöbb kamaszfiú és férfi alkalmasabb, mint általában a nők képessége. A férfiak és kamaszfiúk többsége megoldás centrikus, a nőneműek többsége kevésbé.


Kivétel erősíti a szabályt persze. És lehetne folytatni a sort, számos más tényezővel, terjedelmi okokból most ennyi.

2020. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, korán értem. Komolyabb voltam a kortársaimnál, pedig semmilyen negatív családi oka nem volt. A szüleim bár egyszerű munkás emberek, rendkívül olvasottak és kis koromtól kezdve rengeteget beszélgettünk mindenről, bármiről. Mindig nagyon ügyeltek rá hogy objektíven nézzünk egy szituációt és ne érzelmi alapon. Gondolkodjunk a másik fejével stb stb. Nyilván ehhez nekem is van egy személyiségem amivel ez összefésülhető volt.

De sokszor éreztem ennek hátrányát, mert rengetegszer vágták a fejemhez hogy "túl komoly vagy".

2020. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia

Hát ez attól is függ hogy kit hogy nevelnek pl en 12 éves koromban 13 okom voltot neztem es nem barbiztam helyette inkább a divattal foglalkoztam mert az érdekelt de az unokatesóm 12 evésen es az osztálytársaim nagy része még barbizott 13 éves korában is.

A genetika,nevelés,és esetleg egy csoporthoz való tartozás miatt is van aki korán érő.

De van konkrét példa is a környezetembe:elsős koromban az osztalytársam megkérdezte mit csinál egy ló(ilyenek voltak felsorolva:nyerít ugat meg ilyenek) ugyan ez a gyerek 4-ben volt bajsza és ő testileg korán érő volt és szellemileg is mert 1-ben tudta a szorzótáblát olvasott is már.

2020. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!