Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felsős gyerekek szülei!...

Felsős gyerekek szülei! Nálatok hogy megy az online oktatás? Mennyi segítséget igényel a gyerek?

Figyelt kérdés
És hogy néz ki egy átlagos nap?
2020. ápr. 21. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk nincs online oktatás. Kapunk 2-3 napra házi feladatot és azt megcsinálja, és fotózzuk. Ez nem online oktatás. Új dolgot a szorzó táblán kívül nem tanult.

Úgy néz ki egy átlagos nap, hogy kiadja az ofő a feladatot, azt kb 2 óra alatt megcsinálja, fényképezzük, töltjük és kap rá hetente 1 ötöst.

Második osztályos.

2020. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi félre olvastam. Felsős helyett felelőst. Vedd tárgytalannak.
2020. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden óra meg van tartva Skype-on. Ugyanannyi segítséget igényelnek, mintha rendesen suliba járnának.
2020. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia

Igaz en gyerek vagyok de azért elmondom hogy nálunk hogy van.

Felkelek 12-13 óra között minden nap van olyan hét amikor nem is tanulok mert nem adnak fel feladatot vagy van rá 1 hetünk.Ha viszont tanulni kell akkor azt este 10 óra fele szoktam elkezdeni és ha nincsen sok mert nem 1 napra hagytam mindent akkor kész van fél óra alatt.Ha viszont sok van mert mindent az utolsó napra hagytam akkor eltarthat este hajnali 1-ig is.Én azért tanulok este mert akkor jobbam fog az agyam és így jobb jegyeket tudok hozni.Ba megcsináltam a házit akkor belépek a google clasroom-ba vagy tanterembe ki hogy hívja és csinálok egy fotót és elküldöm a tanárnak.Ha dogát írunk akkor azt mindig 11-kor írjuk és 45 percünk van rá.Sajnos én ott mindig elkések legalább 15 percet mert bealszok.Nekünk ilyen skype-os óráink nincsenek.Én soha nem kérek segítséget inkább a netről szedem össze az anyagnak a tudnivalóját meg este 11-kor nem zavarom őket ezzel.Aztán ha befejeztem a tanulást akkor hajnali 3-4 fele elalszok.

2020. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 felsőtagozatos lányom van, ebből ketten - az idősebbek - eddig is egyedül megoldották a tanulást, ha pedig nem ment valami, akkor tőlünk vagy egyetemista nagytesótól kértek segítséget. Ők ketten reggel beülnek a gép elé, discordon, zoomon, google classroom-on, Microsoft Teamsen keresztül a legtöbb órájuk meg van tartva vagy videó van feltöltve, akkor azt az adott órában megnézik. Nagyjából 2-3ig lemegy a suli, sokszor a házi is kész, délután mentális szempontból pihis, meg én is küldöm ki őket a kertbe, hogy mozogjanak. (Néha elmennek kirándulni is, közvetlenül erdő mellett lakunk, a környéken nagyon kevesen járnak, így elengedem őket.) Este ha van még tanulnivaló, befejezik. A kisebbik felső tagozatos lányom most 5.-es, sosem volt az a magától tanulós, szorgalmas diák, rá oda kell figyelni. Nem buta, csak máshogy gondolkozik sokszor, és emiatt másképp kell elmagyarázni neki sokmindent. Ebben mondjuk délután a nagytesók is szívesen segítenek, illetve neki minden nap ellenőrzöm az órai/házi feladatait, mert "magától elfelejti megírni őket". Neki még a számítógépkezelés sem megy, így első héten minden nap ott ültem mellette, azóta hálistennek ez már nem probléma. A telefonján minden óra elejéhez és végéhez be van állítva egy ébresztő, így tudja, hogy mikor van szünet. Nála elvárom, hogy a szünetben pihenjen, eszegessen valamit, beszélgessen kicsit valakivel, akkor menjen el vécére, mert így utána sokkal jobban tud figyelni, és nem veszik el abban sem, hogy most épp milyen órán van, mit kéne csinálnia. (A többieknek is elmondtam ezt a tanácsot, de ők ezt maguknak be tudják már osztani.) Mindennel együtt így már a kicsi is egészen önálló, a délutáni együtt ellenőrzéstől-magyarázástól eltekintve tudja csinálni a dolgait.
2020. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiamat már nem ellenőzröm hiszen már elég nagy, szépen csinálja a dolgát, nem kér segítséget tőlem

Igaz én nem is értek túlzottan a gépekhez, persze ha igényelné legjobbat tenném annak érdekében hogy segítsek.


Kislányomhoz néha odaülök az angolba, vagy a történelembe, nála még tudok odaszólni ezt azt.


Reggel vannak az órák, néha délután is, azután hagyom őket pihenni, zenélni, kutyával futkorászni stb

2020. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! az órák hogy vannak megtartva? hanganyag, vagy live?
2020. ápr. 21. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy felsős gyerekem van. Mi dolgozunk, úgyhogy napközben egyedül van otthon. Órára kel 8kor, van egy saját maga által kitalált napirendje, amihez tartja is magát. Én ahogy beérek a munkahelyemre, belépek az összes felületre ahonnan tanulnivalót kap. Ha napközben elakad valahol, akkor szól és segítek, ami nem olyan sürgős, azt délután otthon együtt befejezzük. Egyre kevesebb segítséget igényel, egyre jobban átlátja mikor ,hol ,mit kell csinálni.

Nálunk vannak online órák is, mostanában heti 4. Egyébként számomra a legnagyobb hátránya, hogy összeszedetlen ez a rendszer itt nálunk. Egyszerre több felületen érkeznek random időpontban a dolgok (tegnap pl 9.45kor még semmi nem volt ),ezért sokszor eléggé átláthatatlan. Így sokszor csúszunk bele a délutáni tanulásba, mert van hogy csak 13-14-kor jön valami.

Egyébként meg felelnek is online, illetve témazáró lesz a héten, írtak már röpdolgozatot is.

2020. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az online oktatás egy vicc.

Az egyik gyerekem felsős, a másik alsós, de akkor a felsőst írom le.

Google classroomban vannak a feladatok. A tanárok elküldik, mit kell aznap megcsinálni. Szerintem tantárgyanként kb. napi 10 perc. A gyerek minimálisat tanul, és így is sumákol, amit lehet. Pl. ha leírja a töritanár, hogy olvassa el a fejezetet, és oldja meg a munkafüzet feladatait, és fényképezze le, akkor csak az írásbelit csinálja meg, el nem olvassa a könyvet. Én nem tudok folyamatosan ott ülni vele, mivel egyrészt home office-ból dolgozom, másrészt az alsós gyerekem még több segítséget igényel. Úgyhogy szól, ha valamit nem ért, meg nap végén leellenőrzöm, hogy mindent feltöltött-e. Mivel figyelemzavaros, ezt sajnos muszáj, szinte minden nap kifelejt valamit. Azt, hogy én kikérdezzem, leellenőrizzem, hogy a szóbelit is megtanulta-e, már feladtam. Nekem erre egyszerűen nincs időm, sem energiám.

Én azt látom egyébként, hogy a tanárok már elengedték ezt a félévet, nagyon minimális a követelmény, kivéve a matekot, mert az a nő meg túlzásba viszi. Ő már 2-szer online dolgozatot is iratot.

Egyedül természetismeretből voltak online órák, de azt meg az igazgató leállította, mert állítólag szóltak a szülők, hogy nincsenek meg hozzá a feltételek.

A tölteléktantárgyakat alapból eldöntötte, hogy figyelembe sem veszi, azon még veszekedünk, hogy tisztelje meg a tanárt, hogyha már valami anyaggal készült, akkor legalább szánjon rá 10 percet, hogy meg is csinálja a feladatot, mert kb. ennyi ideig tart. Valahogy elhatározta, hogy ellenáll ennek, pl. a rajz a kedvence, de amit a tanár feltölt, el sem olvassa. Én szoktam neki felolvasni, hogy mi a feladat, de utána lelkesen nekiáll, hogy ez milyen jó! Na, ugye.

Ezek után az ofő meg írt a FB-csoportba, hogy a gyerekek 30 %-a csinál egyáltalán bármit, 70 % még eddig semmit!!! nem küldött vissza a tanároknak. Na, most akkor én meg a rajz miatt aggódjak?

Az enyém az elitek közé tartozik, amúgy amióta itthon tanulunk, csak ötöst kapott órai munkára.

Nem is tudom, mit fognak velük csinálni, az osztály 70 %-át nem tudják megbuktatni, vagy most le fogják őket vizsgáztatni? Amúgy tényleg nem értem, hogy azért a szülők ennyire nem figyelnek a gyerekekre?

2020. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!