Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam jobban kedveli az...

A fiam jobban kedveli az apukája új fiatal barátnőjét?

Figyelt kérdés

14 éves a fiam aki velem él. Az apukájától születésétől fogva külön éltünk, de rendszeresen tartják a kapcsolatot. Teljesen normális volt, hogy a fiamnak bemutatta az éppen aktuális párját, elmentek valamerre közösen. Nem is bántott a dolog, örültem neki, hogy jó viszonyban vannak. Viszont a fiam már nagy és egyre nehezebb vele a kapcsolatom. Nehezen enged közel magához, nem beszél meg velem semmit. Ha megkérdezem tőle mi a helyzet a suliban, azt mondja hagyjam békén. Most apja egy fiatal, 24 éves barátnőt szerzett magának, akit már a fiam is megismert. Többször voltak hármasban programozni. Mivel fiatalabb, jobban megtalálja vele a közös hangot. Én nem értek azokhoz a dolgokhoz amik most a fiamat érdeklik, számítógépes, telefonos játékok. Fogalmam sincs mi a divat és melyik márkát kell megvenni. Én nem vagyok fent Instán és nincs tiktokom, fogalmam sincs hogy kell rendelni az alliexpresszről, de az apja nője persze tudja. Már teljesen azt érzem, hogy felesleges vagyok és ezt a nőt jobban szereti, velem már nem is beszél. Tanulásba se tudok neki segíteni, mert már mindent online kell leadni, inkább átmegy az apjáékhoz tanulni. Félek mikor jelenti be, hogy elköltözik tőlem. Tett már megjegyzést, hogy az apja milyen jó pasi, hogy ilyen nője és élete van.

Beszélnem kéne a csajjal, hogy működjön velem együtt és ne sajátítsa ki a fiamat? Ez normális és majd visszatalál hozzám? Az a csaj nem az anyja, igazából még éppen nem gyerek ő is, főzni, házimunkát is megnézném hogy csinálja. Dolgozni tuti nem dolgozott még. Így könnyű neki, elvenni más fiát.


2020. máj. 9. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért a végére csak kibújt a szög a zsákból. Ha nem fogsz ennyi keserű irigységet sugározni magadból a fiad se lesz olyan elutasító.
2020. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érzékeny kor, ilyenkor minden kamasz kicsit utálja a szüleit. Jelen esetben téged, az apja nyilván érdekesebb számára, hiszem nem vele él. Kicsit engedd most el, koncentrálj a saját életedre, hobbidra, előbb-utóbb megnyílik újra. A barátnőre meg ne féltékenykedj, ne tegyél rá megjegyzéseket, csak rontasz vele a helyzeten.
2020. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Megértem higy így érzel,


de az utolsó bekezdés kifejezetten sértő.

24éves, nem 14

Jómagam is saját háztartást vezettem, dolgoztam , épp az esküvőnket szerveztem..

Ezt csak amiatt írom, hogy ezt ne hangoztasd, feltételezés.. az irigység mondatja veled.


Nem kell aggódnod.. te vagy az anyja.. hidd el, hogy könnyű jófej szülő képében tetszelegni hétvégi apukaként.

Majd elmúlik a fiad részéről a rajongás..

Lecseng

Inkább örülj, hogy nem egy hárpiát kapott a fiad..


Tudom, hogy nem nyugtat meg, de ez mindenkinél így van szinte, ahol nem külön élnek a szülők ott is.

Ilyenkor eltávolodnak, minden ciki amit a szülő csinál.

Majd 4-5 év múlva lecseng.

2020. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mármint akire valóban szülőként tekint...

Veled él

Te vagy az

2020. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális és majd visszatalál hozzád. Csak legyél pozitív, jó társaság. Ha meg baja lesz, tuti hazaszalad. (Egyébként amiket leírtál az online világról, azt 1-2 nap alatt meg tudnád tanulni, sok szülőnek muszáj volt most az online oktatás miatt. 24 évesen meg nem gyerek már az a nő, simán lehet házias és dolgozhat már pár éve - de ha nem, akkor sem attól függ, milyen ember, és a fiad simán élvezheti, ha mondjuk pizzát rendel neki. De sosem lesz az anyja, csak a haverja.)
2020. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a gyerek számára te vagy az "anyja", az apa új párja meg a "nagy barátnö".

Másodszor sokkal okosabb lenne, ha megtanulnál a mai világban élni, nem csak facebook meg insta feltétlen, de online rendelni, online házit leadni, tanulásban segíteni, stb, mert arról nem a fiad tehet, ha nem lehet veled semmiröl beszélteni, ami öt érdekli, az apa barátnöjével meg igen, ez egyértelmüen a te hibád.

Egy 14 éves fiút nem az érdekli, hogy a másik ember tud-e fözni, házimunkát végezni (habár elég nagyfokú rosszindulat részedröl, hogy azt állítsd, a barátnö erre nem képes!), neki az a lényeg, hogy ne csak nézz, mint borjú az új kapura, ha megemlít valamit, ami számára érdekes, hanem müveld magad és haladj a korral.

Attól, hogy féltékenykedsz, nem lesz jobb a kapcsolatod a fiaddal, ellenkezöleg, ezzel csak tényleg elzavarod öt magad mellöl.


Ugyan nem írtad, hány éves vagy, de még kifejezetten idösen is képes egy ember megtanulni egy számítógépet vagy mobil telefont kezelni, ez ma már alapdolog mindenkinél. Anyukám 75 évesen látott elöször számítógépet, de idöközben rendesen tudja használni, progtramokat telepíteni stb - ha ö képes volt erre, akkor te saccra 30-40 éves létedre szintén meg tudod tenni.

2020. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
24 évesen már gyerekem is volt bocsi.... nem kéne a csajra önteni a keserűséged,nem az ő hibßja, nem is biztos, hogy bárki is hibád. Csak kamasz.
2020. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt az utolsó bekezdést kikérem magamnak minden 25 év alatti nevében. 22 évesen 3 éve élek saját háztartásban, kitűnően főzök nem csak szerintem hanem a barátaim szerint is, tiszta és rendezett a lakásom és ahogy tanulás mellett az időm engedi dolgozom is. De egyáltalán, miért azzal méred az embereket hogy hogyan főznek, ennél ezernyi fontosak tulajdonság van - nyitottság, empátia, kedvesség, figyelmesség, intelligencia. Elgondolkodtató hogy nem azért ennyire rossz-e velük a kapcsolatod mert zsigerből lenézed a nálad fiatalabbakat.


Másrészt szülőként nagyon könnyű széttárni a kezed hogy te semmihez nem értesz amit a fiad szeret, de akkor mégis miről kéne beszélgetnie veled? A kapcsolatokat, az anya-fia kapcsolatot is ápolni kell, nem fog hozzád visszatalálni ha most hátradőlsz és az új barátnőre féltékenykedsz. Persze hogy leráz ha csak azt kérdezed mi van a suliban, a legtöbb kamasz életében a jegyek és a tananyag pont a legunalmasabb rész, és egyébként is miért akarna az iskoláról beszélgetni rögtön amikor hazaérkezik 6-8 órányi iskolából? Az internet, online rendelés, közösségi média nem megtanulhatatlan dolgok. Nem muszáj fent lenned tiktokon, de süt belőled az elutasítás, nem is akarod megismerni a világát, nem tartod fontosnak. Kérdezted már hogy mutassa meg mivel játszik, hogy mit rendel, érdeklődtél őszintén, nem úgy belemenve a beszélgetésbe hogy "na mi ez az újabb hülyeség amit úgyse fogok érteni"?


Harmadrészt inkább te akarod kisajátítani a fiadat. A szeretet nem véges dolog, hozzád nem azért kötődik kevésbé mert az apja barátnőjéhez jobban. Miért nem örülsz hogy talált valakit akinek meg tud nyílni? Ha valamit, inkább segítséget kéne kérned az új nőtől hogy hogy kapcsolódhatnál a fiadhoz, ha el tudod fogadni hogy tudsz tőle újat tanulni. De semmiképpen se arra koncentrálj hogy az ő kapcsolatukat meggyengítsd, a nőtől függetlenül a saját és a fiad kapcsolatát próbáld rendbehozni, ők meg hadd legyenek jóban ha megértik egymást.

2020. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Úr Isten. Ne vegyétek már ennyire magatokra. Ugyan hagy tegyen már megjegyzést rá egy névtelen oldalon, szemtől szembe nem piszkálja, kíváncsi lennék ha fordított helyzetben lennétek az jutna e eszetekbe, hogy biztos milyen kva jó háziasszony is, mert én is az voltam.

Kérdező. Nyugi. Minden kamasz keresztül megy ezen, akkor is ha apukával együtt vagy. Csak akkor más formában. Én is azt tanácsolom, engedd el foglalkozz magaddal. Tudod a második dackorszak. :)

2020. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

nézd, attól, hogy te leragadtál az atomkorszakban, és nem is vagy hajlandó továbblépni onnan, nem azt a fiatal nőt kéne még anonim módon se szidnod, aki segít neki tanulni, aki beszélget vele a hobbijairól, a világáról...

egy, húsz vagyok, de kb három éve én vezetem a háztartást otthon, úgyhogy nem érzem mitől lenne egy nálam négy évvel idősebb "szinte még gyerek"

kettő, én se beszélgetnék anyámmal, ha bármire amit mondok az lenne a válasz, hogy jaj, ehhez én nem értek, jajj, erre én nem vagyok regisztrálva... ha le sem cseszed ami neki fontos és érdekes, mért várnád el, hogy neki te fontos és érdekes legyél?

anyám ötven múlt, de ha megkérdezi mit csinálok szabadidőmben, érdeklődve hallgatja az új játékot amit találtam és megnézi a trailert, néha azt is hogyan játszom, igyekszik követni hogy mi divatos, mi nem az, mindent amit csak lát a kezünkben, legyen az netes rendelés, tablet, közösségi oldal, játék, meg akarja tanulni, ő is érteni akarja, mert a mi életünk része tehát neki fontos. neked ha jól értem semmi az ég egy adta világon nem fontos a fiad életéből.

2020. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!