Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy otthon élő fiatal hová...

Egy otthon élő fiatal hová vigye a barátját/barátnőjét, ha nem haza?

Figyelt kérdés
A párommal kb. fél éve vagyunk együtt, de már régebbről is ismerjük egymást. Próbálunk annyit találkozni, amennyit az időnk engedi és mivel egy városban tanulunk ezért ezt annyira nem is nehéz kivitelezni. Viszont mindketten kollégisták vagyunk két különböző koliban (vannak szobatársaink, nem is vihetünk fel csak úgy bárkit) és emiatt a legtöbbször arra kényszerülünk, hogy elmenjünk valahová és nagyon kevés alkalom adódik arra, hogy összebújjunk, együtt legyünk vagy csak szimplán nyugiban pihenjünk otthon. Már nem kisgyerekek egyikünk sem, hús-vér emberek vagyunk, szeretjük egymást, szóval nyilván ennek megfelelően vannak vágyaink is. Mindketten otthon lakunk még és rendszeresen haza is szoktunk menni, ha megtehetjük és felvetődött, hogy ezen alkalmakat akár egyszer-egyszer tölthetnénk együtt is. Én beszéltem a szüleimmel (nálunk több hely van, kevesebben vannak otthon, közelebb lakunk), de ők nemet mondtak. Nem is értik, hogy én ezt hogyan gondoltam, hová, minek, nekik nem kell ide senki, mit képzelek, mi ez a hülyeség, ez nem szokás, a testvérem sem hozza ide az övét, mit kezdjenek vele stb., stb.... Én ezen nagyon meglepődtem, mert nem erre számítottam és igazából néhány felvetésüket nem is értem (pl. a testvérem nyilván nem hozza hozzánk, mert majdnem 20 évvel idősebb nálam, saját háza van, külön él...). Szerintem semmi olyat nem mondtam, amin ki kellene akadni vagy ami egy ördögtől elrugaszkodott dolog lenne... Valamint úgy eleve, akkor mégis hová vinném, ha nem haza?
2020. febr. 1. 15:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Amúgy én 21 vagyok, a barátom pedig két évvel idősebb, ha ez kérdés lenne.
2020. febr. 1. 15:42
 2/51 anonim ***** válasza:
41%
A szüleidet zavarná egy idegen a lakásban, nem lehet hálóruhában vagy ingben-gatyában mászkálni, beleeszik a hűtőbe, odaül az asztalhoz délben, egy haveromnak huszonéves gyerekei vannak, míg el nem költöztek, folyton baja volt azzal, hogy a saját házában nem tudja elengedni magát, mert a fia csaja meg a lánya pasija is ott dekkol.
2020. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%
Ha komoly a dolog, üljetek le a szülővel, hogy össze akartok költözni, hogy legyen. Ha nem komoly, akkor nyilván senki sem örül a kúrópajtás jelenlétének a saját lakásában.
2020. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
31%
Én sem engedném. Nyilván tudnám hogy nem vagy már szűz, de ne a szomszéd szobában dugjanak már. Menjetek panzióba egy-estére, nem olyan drága.
2020. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem írod, mennyi idősek a szüleid, de egy családban, ahol huszonéves gyerek van, valószínüleg 50 fölöttiek a szülők. Ekkor már olyan rögzült szokások, igények vannak, ami egy külső személy jelenlétében nem működik. Pl neked romantikus, hogy a vasárnapi ebédnél melletted ül a párod, anyud viszont miatta nem tud úgy pakolni, arról beszélni, ahogy szeretne. A nappaliban tévét nézni sem ugyanolyan este, miközben a lánya a pasijához bújik a szobájában és ki tudja, még mit csinál... Reggel kómásan kimenni a mosdóba se tud, mert számítania kell rá, hogy a pasidba botlik.

Az pedig csak még zavaróbbá teheti számukra a srác jelenlétét, hogy eleve kevesen vannak otthon, nem zavarják egymást, és akkor egy idegen odamegy. Ilyesmi problémájuk lehet vele.

2020. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
99%

Ugyanígy voltunk, nem mentünk sehova. Kamaszos "utcai randik", sokat sétáltunk, beültünk ide-oda kajálni, néha elmentünk valahova egy hétvégére, akkor kivettünk egy szobát egy panzióban. Ha ti koleszosok vagytok, vendégként biztos fel lehet vinni néha.

Anyám nálunk sem engedte, hogy odajöjjön, az ő családja meg 300+ km innen, szóval maradt végül az összeköltözés, albérlet.

2020. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%
Anyadekkal van baj. Nekem se az en szüleim, se semelyik baratom szülei nem mondták még hogy "ide ne hozd". Sőt, megakartak ismerni, ahogy az en szüleim is a barátaimat. De akkor párod szülei miért nem opció? Ők se latnak szívesen? Sajnos anyadekkal nem tudsz mit kezdeni, max megmondod nekik hogy komoly kapcsolatban vagy, miért nem hozhatod haza bemutatni őt? Utana ha hápognak bemondod hogy oké, következő szeptembertől össze költözünk, ha nem akartok megismerkedni vele engem se láttok többet.
2020. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
Én is az utolsóval értek egyet, keressetek egy albérletet és akkor hét közben meg van oldva az együttlét. A szüleidnek meg mond meg, hogy támogassák az albérletet különben oda fogod vinni a nyakukra a legényt, hiába ellenkeznek.
2020. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt nem ertem szülőként meg, a "gyerek " mi a francert nem viheti haza a párjat, tarsát az otthonába ? Nálunk ez annyira természetes volt, fiam annyit mondott hetvegén atjön b.nőm oké anya ? Oké..

Semmiben nem zavartak bennünket, kb ki se dugták az orrukat a szobaból, max enni.

En azt vallom ez a gyerekem otthona is, es joga van itt lenni, inkább mint hotel, motel lepcsőház.

Az ilyen szülői hozzá állas ledöbbent.

2020. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
79%
Egy ismerős anyuka mondta, hogy a fia barátnője beraktak a család szennyesébe a saját fehérneműjét, az anya föl volt háborodva, hogyhogy ő mossa ki a csaj bugyiját. Más mesélte, hogy a srác csaja okádék állapotban hagyta maga után a fürdőt, és mikor megkérte, mossa ki maga után a kádat, mert körben szappanos, meg hajszálak vannak benne, a csaj felháborodott.
2020. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!