Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hiperaktív, ADHDs gyerekkel...

Hiperaktív, ADHDs gyerekkel sátorozni menni?

Figyelt kérdés
Férjem kitalálta, hogy sátorozni megyünk. Ő feküdni és pihenni fog. És nem érti, hogy nekem nem pihenés az, hogy egy hétig megint csak én foglaljam le a gyereket. Egy délutáni grillezés sem tetszett neki, mert focizni, meg szaladgálni akart a gyerek. Ott is ő feküdt, én meg mint a mérgezett egér, szaladgáltam a gyerekkel.
2020. máj. 29. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pasinak szültél gyereket?
2020. máj. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ok, Pisti, menj satorozni a haverjaiddal.
2020. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Mi voltunk tavaly ADHD-s gyerekkel, igaz csak (2x)1 éjszakát. Nem mondom, hogy nem volt fárasztó, de azért élvezte mindenki. Egyik alkalommal csak felnőttek, plusz a 8éves (oké, ez még annyira nem kamasz) hiperke. Grillezett, tüzezett, strandoltunk, késő éjjelig szaladgált a sötétben... Következő alkalommal beszerveztünk más családokat is.


Hozzátartozik a dologhoz az is, hogy nem mentünk messzire, lényegében városon belül maradtunk, vadkempingeztünk. Ha nagyon olyan lett volna a helyzet, összepakolom a gyereket és hazaviszem aludni. De nem volt olyan, volt helye és ideje pörögni :)


Próbálkozzatok először szerintem ilyennel, 1-2 éjszaka. Az apja is rájön, hogy bőven elég ez.

Főleg, ha közlöd, hogy oké, akkor most te napozol egyet. Hoztál könyvet, lehet el is alszol, figyeljen addig a gyerekre.

2020. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem csak a tiéd, az apjáé is, foglalkozzon vele ő is! Nem is szokott vele játszani,focizni,biciklizni,stb. Nagyon szemét dolog tőle, hogy minden gondot, bajt rád hárít.
2020. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, semmit nem csinál. Szerinte fárasztó. De nem érti meg, hogy nekem is szükségem volna pihenésre. Szerinte ez a közös otthoni iskola és munka tök jó és miért panaszkodok.
2020. máj. 29. 09:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt nem a sátrazással van a baj. Mondd neki, hogy NEM, és ha kérdezi, hogy miért, akkor mondd, hogy mert fárasztó.
2020. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A sátrazással szerintem nincs baj - annak persze, aki szereti, ha neked csak stressz, mert parásan vinni kell a fél háztartást és/vagy utálod a bogarakat, akkor ne menjetek. Egy hiperaktív gyereknél viszont teljesen jó program, ha nagy térben rohangálhat és lefárad pár kilométer túrázástól, sőt a szülőnek is kevésbé kell kreatívnak lenni hozzá, mint otthon.

Neked azzal van bajod, hogy a férjed nem foglalkozik vele. Bocs, de nem írtál már ki kérdést erről? Mert van egy anyuka, aki rendszeresen megkérdezi, hogy vehetné rá a férjét - akit 10 éve nem tud - , hogy foglalkozzon néha a hiperaktív gyerekükkel. Pedig ez már nem gyereknevelési kérdés, hanem párkapcsolati probléma.

2020. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy itt nem a gyerekkel van a gond... Rajtad múlik, meddig tûröd ezt.
2020. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

az a baj, hogy te avgy az a "szülő" akinek többször mondtuk már, hogy menekítse a gyereket az "apja" elől, mert lelkibeteg nyomorék lesz, és felnőttkorára vagy megszökik, vagy megöli magát, de neeem, neked sokkal fontosabb, hogy éld a kellemes kis életecskédet a naaagy szerelmed oldalán, mint felelősséget vállalni azért a védetlen kis életért, ami egy pillanatig nem kérte, hogy hozzátok tartozzon, csak ti úgy voltatok vele hogy lesz.

ha megszülted vagy vállalj érte felelősséget, vagy add át másnak, ha te bszol. de ezt már rég el kellett volna döntened

2020. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itt a sátrazáson lenne a hangsúly.


Az én ex férjem ugyanez volt, pedig nem sni a gyerekünk, de őt folyton fárasztotta, ő simán aludni akart 11-12ig ha szabadnapja volt, nyaralás ugyanez, döglik egész nap, max enni kelt fel, és ha kiakadtam, még azt is megkaptam, hogy csalódott bennem mint anyában, hogy 3év után egyszer(!) én is kialdudtam volna magam. Aztán perszea végén még neki állt feljebb, mikor kiszórtam az ablakon cuccait az 5.em-ről.

Most ugyanúgy egyedül csinálok mindent mint eddig, csak kevesebbet kell főzni mosni :)

2020. máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!