Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem családtagként hogyan...

Nem családtagként hogyan lehetne bánni egy hiperaktív gyerekkel?

Figyelt kérdés

a párom anyjának új kapcsolatából lett egy gyerek, aki most 5 éves. mivel mindenki dolgozik, nehézkesen oldják meg néha a felügyeletet, olyankor jövök képbe én. jelenleg a suliból épp hogy kitettem a lábam, pályakezdő vagyok, néha, ha szerencsém van, behívnak interjúkra, de többnyire vissza sem jeleznek a cégek. szóval addig elérhető vagyok számukra, és sokszor én vigyázok rá, én hozom el oviból, ilyesmik.

viszont ez a gyerek elég hiperaktív és kicsit butácska is. (már nem úgy értem, hogy azért, mert még csak 5 éves, hanem az óvónője is mondta már az anyjának, hogy agyilag nem itt kéne tartania ennyi idősen. de mindegy, nem az én dolgom ez. :D)

szóval elég nehéz vele. hiperaktív és rossz. legalábbis nálam, néha az anyjáéknál is bepróbálkozik, de ott rászólnak szigorúan, hogy "most már fejezd be, vagy kapsz", és az általában leállítja őt, de az én számból nem veszi komolyan, és baromi idegesítő, hogy rászólok, hogy pl. ne köpködjön, és csak azért is. a múltkor, mint valami idióta, elkezdett a nappaliban körbe körbe rohangálni, és hangosan visítani, üvölteni. rászóltam, többször, hangosan, de le sem szrta.

már mondtam az anyjának, aki azt mondta, hogy rá kell szólni és kész. oké, rászólok, de nem érdekli!

nagyon nehéz vele, és nem 1-2 órákat vagyok vele, hanem sokszor egész napokat, és nem tenném meg soha, de legszívesebben megverném, mert annyira felidegesít. olyankor inkább bezárkózok a párom szobájába egy kis időre, és lenyugtatom magam. :D

az a baj, hogy minél többet vagyok ezzel a gyerekkel, annál biztosabban tudom, hogy nekem sosem kell kisfiú. rettenetes. és sok hülyeséget eltanul az oviból más kisfiúktól is. egyszer pl. azzal a sztorival jött ki az oviból, hogy őt megcsípte egy kullancs, aki belülről megeszi az agyát. meg volt olyan, hogy azt mondta, idézem ' az xy nagyija megdöglött".. -.-

nagyon rossz és idegesítő gyerek. nekem, az anyjáék, ha rászólnak, akkor képes viselkedni.

mit tehetnék vele? meg nem verhetem.. :DD de már megőrjít!


23/ N


2016. aug. 20. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott. A fejedre nőtt. Ekkora gyereket nem lehet haverként kezelni, mert akkor ő kezd irányítani.

Próbáld meg inkább jutalmazni a jó dokgokért. Pl matrica.

Csinálj vele programokat, nem elég ha leülteted hogy játszon szépen. Vidd el játszótérre. Ott lehet rohangálni.

Jó a társasjáték, de csak addig játszatok, ameddig betartja a szabályokat.

Ha lekötöd egy fél órára, akkor utánna általában egyedül is eljátszik ugyanennyit.

Nehéz lehet így kívülállóként. Jó kis teher szakadt a nyakadba. Eddig hogyan oldották meg a felügyeletét? Meddig kell rá vigyáznod?

2016. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! sajnos az a baj, hogy a legtöbb játékot hamar megunja, és olyankor már csak erőszakoskodik, rongál.. pl. egyszer nekiálltunk legózni. eskü élveztem is, hogy tíz év után újra legózhatok. :D de ő persze 10 perc után megunta, és állandóan jött oda hozzám, hogy csináljunk már, meg ez az ő legója.. hiába mondtam neki, hogy akkor foglalja le magát valamivel, hisz játéka van dögivel.. én meg addig legózik, elkezdett üvöltözni és hisztizni.. -.-

az a baj, hogy határozott vagyok, de közben bennem van az is, hogy nem az én gyerekem, és lehet, hogy rokonként másképp szólnék rá. de nem olyan határozott a hangom, mint az anyjának.

játszótérrel is próbálkoztam már, miután harmadjára akarta kilökni az idegen kisgyereket a hintából, inkább elvittem.. :(

az a baj, hogy otthon ilyen kis görcs, aki nem ismeri, mondjuk csak az oviból, vagy néha látja az utcán, az azt hiszi, hogy milyen kis édes gyerek, mert kedvesen mosolyog, stb. közben meg maga az ördög. és csak az anyjáéknak fogad szót.


hát eddig érdekes volt, amíg suliztunk volt, hogy a barátom és/vagy a tesója maradt otthon vele, vagy jött el előbb suliból, hogy elhozza oviból, ilyesmik. mivel 40 évesen szülte a nő, arra alapozott, hogy majd a 2 nagyobb gyerek is tud rá vigyázni. csak a világ nem így működik, hogy hiányzik a suliból az öccse miatt.. de ez is csak addig működött, amíg el nem kezdtek dolgozni.

olyankor is volt, hogy a nő bejátszotta a páromnál, hogy holnap maradjon otthon, vigyázzon az öccsére.. csak melóban nem úgy megy az. :D

éppen ezért várom nagyon, hogy végre nekem is legyen munkám, és ne sózzák a nyakamba.

amúgy általában 1-2 hetente vagyok vele 1-1 napokat, kiszámíthatatlan, hogy hogy dolgozik az anyja, ilyesmik. :S

2016. aug. 20. 10:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs érzéket hozzá. Szerencsétlen kissrác leülsz vele játszani, csak te élvezed, ő mást csinálna, és még rá is szólsz, hogy kösse le magát amíg te befejezed.


Szerintem másik meló után nézz, minden rosszindulat nélkül, ez nem neked való.

2016. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!