Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki hiperaktív volt gyerekként...

Aki hiperaktív volt gyerekként az mire számítson felnőtt korban? Akkor is olyan vibrálós marad?

Figyelt kérdés

Nekem öcsém hiperaktív és figyelemzavaros. Középiksolában is mindig le kellett mennie ebédszünetben tanáriba kikérnie a gyógyszerét. Ezért azt mondták neki osztálytársai "viccesen" neki amikor hülyén, kezelhetetlenül viselkedett hogy mivan elgurult a gyógyszered?

Most tizenkilenc éves és azt akarom tudni hogy mennyire fog lecsillapodni? Itthon engem rendszeresen megbánt szavakkal. Néha megüt. Kiszámíthatatlan hogy milyen hangulatban találom. Egyik reggel úgy kel fel hogy minden happy majd másnap ordítozik, panaszkodik, hisztizik hogy tele a töke a nappal, miért ébresztettük fel délelőtt tízkor!! vasárnap amikor még aludt volna és ezt üvölti. Amikor ül az asztalnál pl eszik olyankor rázz a lábait, hintázik a székkel, valahogy úgy érzem vibrál.


Roppant figyelmetlen, mintha nem lenne memóriája. A szobája olyan mint ahol atombomba robbant a ruhái szanaszét, könyvek a földön, összes fiókja tele hülyeségekkel (cigi, óvszer, papírdarabkák, gyógyszerek, tollak, mobilszámlák, könyvek, töltők, kulcsok, ékszerek minden egy helyen össze vissza). Ruhái szanaszét, nem takarít nem zavarja hogy egy disznóólban él.


Amikor beszélgetek vele olyankor mintha nem is figyelne, elbambul, leül a kanapéra két perc múlva az ágyra fekszik majd 5 perc és tvzik. Szóval nagyon gyorsan mást csinál.


Hobbija a tévézés elmondása szerint sorozatok, filmek nézése. Viszont érdekes mert hiperaktív és azt gondolnám sokat sportolnak az ilyen emberek viszont öcsém mint egy lusta disznó semmit se csinál. Ha kimegyünk futni 10 perc múlva bejön mert fáradt meg ezer baja van, panaszkodik, szédül stb.. Őrületbe kerget.


Kocsmába elviszem haverjaimhoz meg barátnőmmel és ott is csak abból áll neki hogy minél gyorsabban berúgjon és meghökkentsen a viselkedésével mindenkit!


Tapasztalatok ilyen marad egész életére? Még munkáját nem írtam le hogy eladónak tanul azt mondja imád az emberekkel beszélni xDD


Anyám, apám és én is értelmiségiek vagyunk de sajnos nem veszik fel öcsémet egyetemre, fősulira. Középsuliban kétszer megbukott év végén!!


2014. ápr. 19. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitásnak kamaszkor után már csak maradványtünetei lehetnek. Fejlesztőpedagógus vagyok, értek hozzá. Az öcséd jelenlegi problémája nem a hiperaktivitás, hanem az elkényeztetés. Felnőtt korban már tudnia kell kontrollálni a viselkedését. A hiperaktív embernek pontos napirendre van szüksége és átlátható, következetes szabályokra. Az, hogy nem tanul, nem dolgozik, heverészik, iszik, helyette takarítanak és eltartják felnőtt ember létére nem segít az állapotán. A szüleidnek le kellene ülniük vele és tisztázni a játékszabályokat.
2014. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Érdekes mert pszichiáter pszichológus egyöntetűen egyet ért abban hogy figyelemzavara és hiperaktivitása van az öcsémnek. Szerintem ők nagyon értenek hozzá. Szüleim nem kényeztetik el őt csak minnél jobban meg szeretnék óvni hogy ne kelljen sokat csalódni még mindig mert már olyan hányatott volt a gyerekkora hogy szörnyű. Ovódától kezdve éretségiig csak a kritikákat, negatívumokat és szemrehányásokat kapta teljesen elillant az önbecsülése. Nem szereti magát többször is mondta már nekem. Talán azért kényeztetik el ha igen mert már annyi rosszat kapott hogy abba más ember felakasztotta volna magát.


Az osztálytársai középsuliban csak flepnisnek meg hülyegyereknek szólították. Például.

2014. ápr. 19. 19:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Én se vontam kétségbe a hiperaktivitását, és természetesen elhiszem, hogy nehéz gyerekkora volt. Az is érthető, hogy a szüleid óvni akarják, Fontos is, hogy nagyon szeressék. De egy 19 éves felnőtt férfi nem üthet meg egy másik embert, s aztán ráfogja, hogy a betegsége miatt van. Mostanra már meg kell tanulnia menedzselni a saját életét. Tanulnia vagy dolgoznia kell, az otthoni semmittevéstől nem fog javulni az állapota. Az önbecsülését meg pont azzal lehet növelni, ha feladatot kap és azt meg tudja oldani. A tévé előtt nem alakulhat ki pozitív énképe, azt az életben elért sikerek hozzák. Tehát abban kell támogatnotok, hogy belekezdjen valamibe, és segíteni, biztatni, dicsérni, hogy ne adja fel.
2014. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Remélem, segít majd a válaszom. A családunkban az unoköcsém volt gyerekkorában hiperaktív. Sose tudták úgy hazavinni tőlünk, hogy ne lett volna valami balesete. A szárítókötelen mászott, az árokba ugrált, úgy előretekert a biciklivel, hogy majd 20 perc múlva érkezett csak meg a tesó a nagyival, szóval olyan igazi 3 emberes gyerek volt. Most már lassan 18 lesz, és még nyugisabb, mint a tesója.
2014. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az én párom hiperaktív (volt), mégis teljesen oké. Igaz, vannak "fura" dolgai, tehát pl. szeret extrém dolgokat, fotókat készíteni, de nagyon jó szakember lett, gyerekekkel foglalkozik és teljesen beilleszkedett a társadalomba. Nekem sosem voltak hasonló problémáim, mégsincs ennyi barátom, (de olyan igazi) mint neki. Egyszerűen imádják őt!!
2014. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó 2ő ti szerintem a neveletlenségről beszéltek. Az nem összekeverendő az igazi Hiperaktivitással és figyelemzavarral! Az összes gyerek élénk első. Csak akkor jelentheted ki 100% hogy az unokatesód hiperaktív ha szakember is diagnosztizálta. Utolsó válaszoló neked meg a férjed hiperaktív elvileg. Milyen panaszai vannak? Szétszórt ruhák, feledékenység napi dolgokban, dühkitörések, vibrálás semmi ilyen nincs?


Mert ha nem feledékeny, tud összpontosítani akkor más baja lehet nem hiperaktív!

2014. ápr. 22. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy hiperaktivitással, figyelemzvarral lett diagnosztizálva a gyerek. Még gyógyszert is zedett, és járt terápiára.
2014. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És milyen tünetei maradtak meg neki így 18 éves korára?


Neked lehet azért tűnhet tünetmentesnek mert csak nagyon ritkán találkozol vele. Hosszú távon (értsd együtt élnél vele) őrületbe kergetne szerintem!

2014. ápr. 22. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd, most vagy hiszek annak, amit a szülei mondanak, hogy lenyugodott, már gyógyszert sem kell szendi, és már terápiára sem jár régóta, vagy nem. De ezeket mondják. Ne essen rosszul, de az, hogy szívtok a tesóddal, nem azt jelenti, hogy mindenkinek megmarad felnőttkorára a betegsége. Ezt csak azért nem tudod elképzelni, mert pórul jártatok. És ha nem is hiperaktív, hanem valami más pszichiátriai zavara van, csak rosszul diagnosztizálták? Ez is benne van a pakliban.
2014. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a te unokaöcsédet diagnosztizálták hiperaktívnak és tömték gyógyszerrel a "kedves" rokonaid ezért lett mostanra olyan mint egy robot. Persze hogy lenyugodott attól a sok gyógysz*rtól amit belétömtetek. Gratula!


Tesóm hiperaktív 4 pszichológus, 1 pszichiáter és 1 gyógypedagógus mondta rá ezt! Nem beszélve rengeteg tanárról, tanítóról és óvónőről akik napi szinten kapcsolatban álltak vele!

2014. ápr. 23. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!