Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » No-spa függőség kialakulhat?

No-spa függőség kialakulhat?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok,több mint 4 éve menstruálok.Minden vérzésem fáj,kb 5 napig tart.Napi 1-4 tabletta között mozgom,általában a 3 a jellemző,mindennap, amíg tart.Nem vagyok nyafka,bírom a fájdalmat,de ez már nem nekem való.


Kialakulhat "függés"? Árt a szervezetnek?Más gyógyszer nem szedek szinte soha.


Más ötlet,hogy hogy tudnék segíteni a fájdalmon?


2010. júl. 30. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hatásosabb, ha beveszel 1 nospát és egy szem alopirint, úgy tovább tart a hatás és nem kell folyton nospát bekapdosnod. de az algoflex M is jó, abból is elég kell legyen napi 1, max 2. egyébként nem tudom, te hogy bírod a nospát, olyan szörnyű ízű gyógyszerrel még nem találkoztam és nekem nem is hat.
2010. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj,HA annyira nem erős a gyógyszer,csak kicsit
2010. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*algopirint
2010. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor menstruálsz igyál több folyadékot...segíti a méh nyálkahártyájának leválását. Kevésbé lesz fájdalmas. Próbáld ki, tényleg hat.
2010. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
kezdj el szedni E vitamint!Legalábbis az előtt szedj mindenképp minden hónapban, mielőtt meg kell jönnie, meg közben, az segít!tuti nem leszel tőle függő:)
2010. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített a menstruációs-torna, illetve az, hogy leülök a kanapéra, "összegubózódom", és betakarom a hasamat egy takaróval.

Illetve ha nagyon fáj, akkor egy Algo-flex M-et veszek be! Kimondottan a menzesz okozta problémákra van.

2010. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
A No-spa nem kimondottan menzesz panaszokra való. Az előttem válaszoló javaslatát én is ajánlom, ill. ha nagyon erős fájdalmaid meghatározott, pl. 2. 3. napon vannak, jó hatású előtte este 1 Aflamin, vagy más antirheumaticum. Nagyon jó az alhas melegítése is.
2010. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Magne B6-ot. ha megvan, vegyél be belőle napi 3-at, görcsoldó hatása van. koraterhességi görcsöknél is magnéziumot szedetnek, nehogy elmenjen a magzat.

nem hülyeség, próbáld ki! a lényeg, hogy nem gyógyszer.

2010. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én cataflamot szedek nekem az bevált..eddig..( le is kopogom.)
2010. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy 4 éve szedet-e a No-spatot de teljesen mindegy,mert sokat szedsz és ha hiszed ha nem a szervezeted egy idő után hozzá fog szokni a no-spa-hoz és (majd) semmi hatást nem fog kelteni.


Inkább igyál nagyon sok folyadékot,sok vitamin-gyümölcs-és talán valami algopirin vagy MAGNE B6 is jó.

De gyógyszert tényleg csak akkor vegyél be ha már nagyon-nagyon fáj.

Vannak menszesz tornák is,azokat is érdemes használni.

2010. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!