Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy majdnem 17 éves fiú undorodik a zöldséges kajáktól?

Figyelt kérdés
Lecsó, paprikáskrumpli, hasonló ételektől undorodik, leginkább pizzát, hamburgert, hotdogot, sültkrumplit és ilyeneket eszik. De ha mondjuk a pizzán van paradicsom vagy paprika vagy hagyma, már azt sem akarja megenni. Ez mennyire baj szerintetek?
2020. jún. 8. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Ez kamaszkor, idövel kinövi, feltéve, hogy elötte ette a zöldségféléket.

A paprikáskrumpli miért zöldségesk étel?

Másrészt a legtöbb zöldséges ételt a legtöbben undorító módon készítik, ronggyá fözik, nem csoda, ha nincs gusztusa megenni.

2020. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát például a paprikáskrumpliban is van hagyma, az épp elég neki.
2020. jún. 8. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

A paprikás krumpliban van krumpli, ami zöldség, de azt még a legvérmesebb zöldségutálók sem szokták kifogásolni, úgyhogy én sem értem teljesen.

Pizzára, hamburgerre, hot dogra honnan van állandó jelleggel pénze?

Mert ha mondjuk ez úgy nézne ki, hogy én megfőzöm a családnak otthon az ebédet, aztán a drágalátos kisfiam tőlem kérne pénzt rá, hogy ő pizzát rendelhessen helyette, akkor gyanús, hogy éhes maradna. Mint ahogy külön főzni neki 10-ből 9-szer sem lennék hajlandó.

Az oké, hogy van amit nem eszik meg, én is pl utálom a kelbimbót meg a brokkolit, na de hogy semmit, az túlzás. Nem akarom elhinni, hogy nincs 2-3 olyan zöldségféle, ami ízlik neki.

2020. jún. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én 33 évesen is ilyen vagyok. Mondjuk a rendes hamburgert meg nem enném, a McD's-ban is pl csak sajtburgert vagy chicken b.t eszek, de ezekből is kiszedem a zöldséget.

Paprikás krumpli nálam csak krumpli+kolbász+p.paprika+víz, pörköltet sem hagymával csinálom. Mondjuk a gyümölcsöket sem szeretem, van pár amitől nem undorodok, de azokat is csak nax 1-2x eszek évente - ha eszek egyáltalán

2020. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Családi ebédnél szedje le magának, amit nem szeret és megoldva. A lecsót sokan nem szeretik, de azért van még pár étel azon kívül. Lehet néha pl. krémleveseket, turmixokat csinálni - aki a héjas dolgokat utálja, az is meg szokta azért enni ezeket. Pl. spenót, brokkoli krémleves, fokhagymás padlizsán kence, paradicsomleves. Turmixba is simán lehet mindenféle zöldet összekeverni egy banánnal és máris olyan barátságos, mint egy gyümölcslé, mégis egészséges. Pizzát is pl. mondjuk lehet otthon is csinálni, lehet rajta a paradicsom püré formájában. Sültkrumpli is egy fokkal egészségesebb otthon készítve sütőpapíron kevesebb sóval. Ha zöldséget utálja is, meg ehet húst, halat, tojást, tejterméket, magokat, gyümölcsöt, ezekből meg elég sokféle főtt étel készíthető, amit jó eséllyel a család többi tagja is szeret.

Rendelni én sem rendelnék külön neki, pláne nem ilyen gyorséttermi kajákat, mert csupa zsír és só, és még sokba is kerül. 17 évesen meg már simán főzhet magának, sőt akár a többieknek is és akkor biztos olyan lesz, amit nem kritizál. :)

2020. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem a sült/főtt zöldségek nagyrészét, de nyersen szinte mindent megeszek. Családi étkezéseken szimplán leszedem, ha van az adott ételen. A lecsó és a paprikás krumpli pont olyan, amiből könnyen ki tudja válogatni a neki tetsző részeket.
2020. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomos/paprikás/hagymás pizzát én se enném meg, azért mert nem egyezik az ízlésennel.

Ha nem szereti, nem eszi. Kész. Aztán hogy honnan lesz pénz a gyorskajákra, az már más kérdés, de nem értem, hogy miért kellene szeressen mindenki mindent.

Itt is pl sokszor látom, hogy a polipon, csigán, s egyéb hasonló dolgokon hogy ki van szinte mindenki akadva, de egy spenótfőzeléken, vagy egy bablevesen senki sincs... Én a bikaherét boldogan eszem, de ha majd lesz fizetésem, babra biztos nem fogom költeni...


19L

2020. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem normális dolog. Ilyenről még nem is hallottam.
2020. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a paprikás krumpliba megtalálja a hagymát, akkor ott már az elkészítési móddal van probléma. Én sem ettem meg soha a legtöbb "leveses", nagy hagymadarabos paprikás krumplit, mert undorítónak találom.

De a rendes apróra kockázott hagyma az igazából szinte észrevehetetlen, nem lesz darabos a kaja, illetve én is csak a főzelék állagú paprikás krumplit csipázom. Próbáld meg így elkészíteni.

Úgyszintén nem eszem meg a puhára főzött, párolt zöldségeket. Ha paprika van benne az legyen még picit ropogós, gyűlölöm ha ilyen szottyadt szűrcsőgós valamire főzik őket.

2020. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!