Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Menstruáció? Egyedülálló...

Menstruáció? Egyedülálló apuka vagyok!

Figyelt kérdés

A kislányom 11 éves úgyhogy lassan nagylány korszakba ér. Nem volt felvilágosítás az iskolában. Szeretném vele tisztázni a menstruációs dolgokat, szerintetek hogyan tegyem? Betét jobb választás elsőre?

Vagy jobb lenne, ha egy nővel beszélné meg a dolgokat? Erre max nagyszülői oldalról kaphatok segítséget.

Köszönöm a segítséget/tanácsokat!


2020. jún. 14. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagymama szívesen segít ebben, akkor lehet, hogy jobb lenne ő, mert tapasztalt is a témában. Az én lányom nagyon szégyenlős ebben, pedig egyébként nem az. Még most is dugdossa a betétet a férjem elől. Igen, a betét jobb kezdetben, legalábbis a lányom egyelőre azt mondta, hogy a tampon neki ijesztő még. Egyébként a lányom youtube videókat is nézett a témáról, mikor aktuális volt. De persze mindenképp beszéljetek vele személyesen, de javasolhatsz mellette olyan oldalakat, ahol részletesen olvashat róla.
2020. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlbonyolítani, de ha neked kellemetlen a téma, akkor kérj meg egy nagyit. Viszont célszerű lenne a lehető leghamarabb megejteni, nagyobbik lányom még nem volt 11 éves, mikor először megjött neki, épphogy betöltötte a 10-et, a kicsi sem töltötte még be, ha jól emlékszem.

Én betétet javasolnék elsőre mindenképpen. Amíg nincs szükség "élesben" a dologra, addig is lehet venni tisztasági betétet és azzal már gyakorolhat. Plusz érdemes rászoktatni, hogy mindig legyen nála 1-2 darab, szükség esetére. Lehet, hogy nem otthon éri először, eleinte lehet nagyon rendszertelen, nehogy a suliban érje kellemetlen meglepetés. Lányaim gyakran segítették ki kevéssé felkészült osztálytársaikat, mert mindig be voltak tárazva. Mai napig is így van, pedig már 16 és 20 évesek.

2020. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól mondja az előttem lévő, azt mindenképp említsd meg neki, hogy teljesen normális, ha nem lesz egyből rendszeres. Nekem az első után 6 hónapig nem jött meg, és nagyon be voltam szarva, hogy valami nem stimmel velem.
2020. jún. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyáltalan nem kellemetlen nekem a téma, csak egy nőtől hitelesebb, meg jobb tanácsokat tud adni ebben, mint én.

Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még tanácsa szívesen fogadom!

2020. jún. 15. 08:30
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Még ha agyon is vagy tájékozódva a menstruáció témájában, egy nő mindig jobb ebben. Személyes tapasztalatokkal rendelkezik. Tehát mindenképp a nagymamát javaslom, és egyben azt is, hogy ha valami problémája van, orvoshoz kellene vinni, akkor rád is ugyanúgy számíthat.
2020. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Én viszont nem feltétlenül javaslom a nagymamát. Az idősebb korosztálynak azért nem mindig megfelelő ismeretei vannak erről, rengeteg a tévhit. Például édesanyám vagy 30 évig élt abban a hitben, hogy a méhe fel-le mozog attól függően, hogy éppen megvan neki vagy nincs mert mamám ezt mondta neki. Meg hogy azért fáj még utána a hasa mert "megy vissza" a méhe. Szerintem az idősebb korosztály nem feltétlenül van tisztában vele, hogy pontosan mi történik ilyenkor a testedben. Amikor ők "tanulták" meg tapasztalták ezt akkor jóval kevesebb információ volt erről. Sokan még a fiatalabb korosztályból se tudják például, hogy mi az a peteérés és mikor van, az idősebbek pláne nem.

Én úgy gondolom, hogy jobban jársz ha te olvasol utána és te beszélsz vele erről. Mesélhet neki a nagyi, hogy milyen érzés meg milyen praktikák vannak, de arról, hogy mi történik ilyenkor a testében szerintem jobb ha tényleg pontos információi vannak.

2020. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
hmmm, nem teljesen ez a terület, de kereshetnél egy kedves gyermeknőgyógyászt is, talán... nem a menstruációról való beszélgetés a specialitása, de egyed nevelő apaként a te eseted mégsem teljesen hétköznapi, talán ha találsz egy kedves dokit ő segíthetne...
2020. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vehetsz neki kiskönyvet, amit olvasgathat, mondd neki, ha kérdése van, akkor szóljon, de fontos, hogy nézz utána a dolgoknak, nehogy félre informáld.
2020. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tudtok esetleg jó könyvet a témában? Ha leülök mellé és együtt átbeszéljük, az úgy rendben van, nem? Elég sok dolognak utána néztem már, de azért egy nő mégis hitelesebb lenne számára, nem?

Szerintetek a fiúkról is mostanában kéne beszélnem?

(Sajnos anyuka nincs, elhunyt 7 éve)

2020. jún. 15. 11:15
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Hormonmentes csatornát youtube-on, nézzétek szerintem együtt az idevágó témákat, csomó érdekes dolgot mondd el a női testről érthetően.
2020. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!