Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más tizenéves is így éli meg...

Más tizenéves is így éli meg a szülőktől való “elválást”?

Figyelt kérdés

Még “csak” most töltöttem be a 16. életévemet, lelkileg és azt hiszem szellemileg is ennek ellenére sokkal idősebbnek érzem magam. Ez elég sok konfliktust okoz a szüleimmel. Minden téren. Persze nekem nincsen túl sok élettapasztalatom, de azért bizonyos dolgokról elég szilárd a meggyőződésem, természetesen ez nemigen egyezik meg a szüleim általa normálisnak véltekkel.


Az lenne a kérdésem hogy ez már a felnőttéválásnak lehet a kezdete, önállósodás, saját vélemény és álláspont kialakulása, tehát minél inkább érzelmi leválás a szülőktől? Más családok ezt hogyan élik meg?

Koszonom a segítséget, 16/L



2020. jún. 18. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában ebben a korban alakul ki a saját vélemény.


(Apámnak volt egy bölcs mondása:

6 évesen a szülő az isten, a hibátlan.

16 évesen a világ leghülyébbje, akinél mindent jobban tudsz.

20 környékén pedig elkezded reálisan látni.) :)

2020. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez teljesen normális a te korodban.

Én is sokkal érettebbnek hittem magam, bizonyos szempontból az is voltam, mert nem volt normális szülőm, aki figyelt volna rám, ennek ellenére nem züllöttem el. De most 28 évesen látom, néhány dologban még mindig éretlen vagyok, többek között a szülői hiány miatt. Egyik oldalról adott, másikról elvett tőlem, hogy nem foglalkoztak velem.

A szüleid igazsága pont annyira igazság, mint a tiéd, ahány ember, annyi igazság. Normális, hogy másképp gondolkodsz dolgokról, ez így van rendjén.

2020. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Minden 16 éves érettebbnek hiszi magát, és általában mindegyik csak a tankönyvi formát hozza, mert nincs reális önképe, csak baromi határozott véleménye nulla tapasztalatra. Nem különleges, amit írsz. A tinikor velejárója. Ha a szüleid úgy gondolkodnának, mint most te, akkor te direkt az ellenkezőjét gondolnád, akármiről is legyen szó. Alap. Ha elmúlik a hormonsokk majd felébredsz. Addig meg drukkolok, hogy kibírjátok egymást valahogy.
2020. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak koszonom a személyes tapasztalatot.

3.-nak pedig: valószínűleg fogok változni (reményeim szerint fejlődni pozitív irányban) és biztosan nem ugyanez a gondolkodásmódon lesz bizonyos idő múlva, viszont nem hiszem hogy esetemben várható az a nagy felébredés. Alapvetően intelligensnek tartom magamat, van önkritikám illetve tisztában vagyok a képességeimmel. Persze te nem ismerhetsz engem, csak úgy éreztem, te egy tipik lázadó kamaszként gondolsz rám, akinek az egója be sem fér a családi házba. Így viszont a hozzászólásod csupán részben ad választ a kérdésemre..

2020. jún. 18. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Én viszont nem gondolom, hogy csak hiszik a tinik, hogy érettebbek. Én is sokkal érettebb voltam mint amit a szüleim hittek rólam, nekem abszolút nem volt meg ez a "csalódás", hogy jajj ezt mégis rosszul gondoltam. Azok a baromságok sem jöttek be amikkel riogattak, hogy semmit nem tudok a felnőtt életről és majd ha külön kell élni akkor belátom, hogy nem volt igazam stb. Ezek közül egyik sem jött be, 16 évesen is ugyan az volt az elképzelésem az önálló életről mint most 30 évesen. Semmibe nem buktam bele, semmivel nem volt nehezebb mint amit elképzeltem, életem legjobb időszaka volt. Soha nem is vágytam vissza gyereknek lenni (amivel szintén riogattak), sokkal jobb felnőttnek lenni.

Szóval szerintem közel sem biztos, hogy a szülők jobban tudják meg majd mekkorát csalódsz meg milyen éretlen vagy. Saját magamból kiindulva egy 16 éves is lehet kellőképp érett az önállósághoz, közel sem biztos, hogy a szülő többet tud vagy igaza van bármiben is.

2020. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Én az írásodra reagálnék.😄

Annyira görcsösen próbálod magad minél valasztakesobban, felnottesebben kifejezni, hogy ennek köszönhetően néhány mondat már teljesen osszefuggestelen.


Csak egy tipp, rosszindulat nélkül.

Ne akarj többet mutatni annál, mint ami vagy, és sokkal szebben is kitudod fejezni amit szeretnél.


Másik, ugyan nem ismerünk, így fogalmunk sincs mennyire vagy érettebb a korodnal, de a 16 évesek zöme biza azt gondolja ő már több ennél. Én is azt gondoltam akkor. 😊

2020. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy éltem meg, hogy... :D Picit viccesen. xD


Szóval nálam sajnos édesanyámon csattant az ostor (fiú vagyok). Édesapámmal nagyon kiegyensúlyozott volt a viszonyom végig. Mármost mi anyummal elkezdtünk veszekedni a 13. születésnapom másnapján, és ez a veszekedés eltartott a 17. születésnapomig. :DDDD Mármint nem egy témán, hanem folyamatosan; a két szülinapomon meg átállt a kapcsoló. :DDD


Tehát nálunk ez relatíve sokáig tartott, és ahogy visszaemlékezem, édesanyám végig óriási türelemmel, óriási szeretettel próbálta átvészelni. Hát... Elég szerető édesanyám van, mert elviselhetetlen voltam, na. xDD

Menet közben kaptam két anyai pofont, amik nagyon kellettek. Nem volt nagy egyik sem, nem fájtak abszolút. Csak a helyes irányba terelt, mert nem ment máshogy. Nagymamám utólag elmesélte, hogy az arany szívem mindkettő után ment hozzá sírva, hogy "Megütöttem a gyereket!" :D


Aztán mikor 17 éves lettem, akkor ahogy itt előttem is mondták, rájöttem, hogy anyum nem a leghülyébb ember és nem tudok tőle mindent jobban. Vannak területek, amikben igen, határozottan többet tudok, de olyan is van, amikben meg ő tud többet. És azt is tudom, hogy történhet akármi, renghet a föld, összedöntheti a világot egy vihar, lehetek akármilyen utolsó suttyó bűnöző, az anyám örökké szeretni fog. És ez óriási erőt ad. El tudom hinni, hogy lehet engem szeretni.

2020. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Anyád vagyok ki fogsz kapni 5 s ke
2020. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!