Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ateista szülők! Mit szólnátok,...

Ateista szülők! Mit szólnátok, ha a tizenéves gyereketek fel szeretné venni a Katolikus vallást, meg akarna keresztelkedni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Én nem vagyok ateista, de katolikus sem. En 18 eves koraig nem engedem, hogy elkotelezze magat egyik vagy masik vallas mellett. Ismerkedni a vallasokkal, templomba jarni lehet, de erettebbnek kell lenni ahhoz, hogy valaki igazan megerezze ezt a dolgot, ne csak kamasz hobort legyen, vagy agymosas. 18 evesen sztem meg nem lesz ra erett, viszont akkor mar nem tudok ellene semmit tenni...
2018. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha öntudatos, hagyd. Ne akadályozd, azzal csak lassítod azokat a folyamatokat, ami úgy is megtörténne. Amúgy.. tök mindegy, az ember később is formálódik szellemileg. Lehet, 35 évesen meg másra fog áttérni.
2018. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Csalódnék benne, nem ellenezném, de nem is segítenék neki.


(Megkereszteltek babaként, még áldoztam is, ennek ellenére így felnőttként kevés dologgal tudnak jobban felidegesíteni, mint a vallással)

2018. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

4.es voltam, mikor minden osztálytársam az első áldozásra készült. Hát ln is szerettem volna. Így anyum beszélt a pappal, megkereszteltek. Így lehettem elsőáldozó, bérmákozó. Járhattam betlehemezni (faluban laktunk) Aztán már nem is érdekelt a dolog.

Mikor az esküvőt terveztük a párommal, jöttem rá h milyen sok macerától kíméltem meg magam, h már túl vagyok ezeken. Nálunk csak azok házasodhatna templomban akiknél mind 3 megvan. A férjem pedig ragaszkodott az egyházi esküvőhöz (ő az a hívő, aki nem jár templomba).

Szóval én engedném a gyerekemnek, ugyan úgy mint nekem anyu

2018. márc. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Elbeszélgetnék vele róla, hogy mi az oka. (Esetleg beszélnék annak a közösségnek a papjával is, ahova jár vagy járni akar, hogy mit lát a gyereken, milyen a hozzáállása, a motivációja stb.)

Ha azt látnám, hogy külső hatás az ok (pl. a barátai elsőáldozónak mennek, vagy mások akarják rábeszélni, ráerőltetni), akkor próbálnám lebeszélni (addig nem mennék, hogy "nem engedem és kész", csak nagyon szélsőséges esetben)

Ha azt látnám, hogy tényleg belső oka van, és emellett lelkileg kiegyensúlyozott, és nem menekülni akar a vallásba, mert azt reméli, hogy így mások megoldják helyette a problémáit, akkor engedném és támogatnám.

2018. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon nem örülnék, de nem szólnék bele.
2018. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem alapból az a tervem hogy kisgyerekként egyik vallásba sem keresztelem be a gyerekem (vagy ami a megfelelője) majd ő eldönti, ha katolikus akar lenni legyen katolikus (csak ne az a "isten azt mondja minden meleg a pokolban ég, ha nem vagy hívő dögölj meg" ebben az esetben csődöt mondtam szülőként hogy ekkora idiótát neveltem) de ha megindokolja miért szeretné, miért érzi úgy hogy a többi vallás közül amit ismer (viszont azt szeretném ha minél több vallásba betekint mielőtt választ, nagyon sok van) miért ezt tartja a legjobbnak, tegye, ez nem egy tetoválás, ha meggondolja magát senki se fogja kötelezni hogy márpedig katolikusként kell meghalnia, lehet mondjuk 10 év múlva csalódik a vallásban és mittudomén buddhista lesz, az ő dolga.
2018. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ráér 18 évesen (viszonylag éretten) egy ilyen döntést meghozni, addig nem is engedném. Ha eljár,és tetszik neki a mise/gyülekezet, tegye, elvinném-elengedném, de elköteleződni nem hagynám, 10 évesen ez még nem felelős döntés lenne.
2018. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Későbbiekre nézve az a véleményem, hogy lehet hogy kevesebb macerával jár majd, ha esküvője lesz, és már megkeresztelkedett, stb. , de szerintem a világ egyik leglükébb dolga a templomi esküvő, mert a válástól nem véd meg, és pl nálunk a férjemnek volt az első feleségével, nekünk nem lehetett, mert neki már volt -kissé igazságtalan...

Na nem mintha vágytam volna rá, engem ezektől a vircsaftoktól ráz a hideg...kirakatbalhénak tartom..

2018. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 hokai2 válasza:
3%
És, a fitymáját is vissza ragasztod?
2018. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!