Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire van szükség a 7. évfolyam...

Mire van szükség a 7. évfolyamban? (füzetek, stb. ) Illetve mire számíthatok 7. -ben? (milyenek az új tantárgyak, stb. )

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy PONTOSAN mi- és mennyi darab kell 7. osztályban a füzetekből és a többi felszerelésről?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. aug. 1. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Az új tantárgyak: BORZASZTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓK!!! Én tavaly voltam 7.es és elején még alahogy ment, de év végén bsokalltam. Semmit nem értettem! Főleg a kémiából nem! De tényleg! Év elején könnyű volt.


Nem tudom, mennyit írtok, van olyan tanár, aki mindent leírat a füzetbe és van olyan, aki szinte nem is jegyzeteltet le semmit. Számold össze a tantárgyakat, mindenből 1-2 füzet. Ha betelik, és közepén is tudsz szerezni. További felszerelés meg nem kell más, mint tavaly volt.


De te már most készülsz? Élvezd ki a nyarat! Még van 1 hónap!!! Ne is gondolkozz a sulin, mert a 7. a legrosszabb (mindig kitűnő voltam, most nemjött össze. Mondjuk nem az én hibám! A biosz tanárnő egy hü.lye) És jövőre kitartást!

2010. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Én most vtam hetedikes. Nagyon hajts rá, mert beleszámít a 2. félév a felvételibe. Sokat fognak beszélni a felvételiről. Én imádtam-imádom a kémiát, a bioszt is szeretem de a tanárunk hüly*. Töriből csak 1-2 új dolog lesz. A lényeg azaz h vigyél mindig magaddal olyan füzetet ami jó h ha írtok röpit.
2010. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Mindenből min. 2 füzet mert nagyon sokat fogtok írni, és tényleg nagyon tanulj mert kelleni fog (én most megyek 10.be, 10000x megbántam hogy anno nem tanultam, annak ellenére hogy egy jó gimibe járok, de totál hülyének érzem magam)
2010. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Szia.:)

Hidd el, túl lehet élni. :D Az előttem szólóval nem mindenben értek egyet, mármint abban igaza van, hogy más, mint az előzőek. De valljuk be, egyre csak nehezebb lesz nem igaz? :-)Én a hetedikét imádtam. :D Bár ebbe lehet az is belejátszott, hogy akkor hol szerelmes voltam. :D hetedik végig tartott a kapcsolat, de sosemtanultam, mindig este 9után hoztam be a cuccom az előszobából, és 4,8as átlagom vlt évvégén.:D mindegy, arra törekedj, hogy ne izguld szét, megy az hidd el.:) Ugyan olyan tantárgyak, mint amilyenek eddig voltak, azokat is valahogy megtanultad nem?:) Én 2.as vagyok középsuliban, de ugyan olyan jó, mint bármi.:) ne félj semmitől, és menni fog.:D Füzetekkel kapcsolatban: kémia: sima (bár tanár válogatja, lehet vonalasat kér:D) fizika: mi négyzetrácsosat használtunk, földrajz: vonals, vagy négyzetrácsos:D biológia sima, asszm ennyi.:D a többiből meg vedd meg, számold össze, ird le egy papirra,hogy milyen tantárgyaid vannak, és ird mellé milyen füzet kell, és a végénszámold meg.:D érdemes többet venni egyel legalább, mert betelik hamar, és akkor nem kell rohangászni érte:D radir, cerka, toll stb ahogy érzed.:D amiből új kel.(: stb...tovább nem akarok regélni.:D

és a tantárgyaktól ne félj, hidd el tényleg nem kell:)

a kémia teljesen más, amit gondol az ember:D legalábbis én igy voltam xD et tanuld meg jól, mert az egész 8.erre épül, de am nyocadikban sokkal könnyebb.:)

ennyi lenne, ha kérdésed van irj nyugodtan, remélem tudok segíteni:)

16/L

2010. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ha ilyen csicsás mintás füzetet akarsz venni abból minimum 3at: [link]


Ha pedig nem számí milyen akkor ilyet vegyél (2őt): [link]



Én is jövőre leszek 7ikes szóval kitartás xD

2010. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is jövőre leszek 7.es..:S Én se tudom mi kell de sztem 3 nem elég...
2010. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindegyik hasznos volt számomra! Eddig én is nagyon féltem a új tantárgyaktól - kémia, biológia, földrajz, fizika - főleg, hogy a matematika tanárom (aki az osztályfőnököm is) tanítja, és nem nagyon értem a matekot, 4.-től négyes voltam matekból, tehát nem az erősségem...

A kémiától nem félek, nagyon szeretem az ilyen "öntözgetős" dolgokat, mellesleg gyógyszerész szeretnék lenni :-) . Illetve a kémiatanárnő nagyon kedves, őt szeretem.

Na, a biológia-földrajz lesz egy szép mutatvány, mert idén összetűzésbe keveredtem a tanárnővel, de remélem, hogy a 4.8-as átlagomat tovább is tudom tartani, de ha még 3-4 négyes "becsusszanna", az sem lenne baj!


Szüleim elváltak, Anyukámmal élek! Sokat köszönhetek Anyának, mert segít a tanulásban - ami szégyen, nem szégyen - ezért is jobb az átlagom.

Ő nem várja el, hogy kitűnő legyek, nem örül a 2-esnek (ha évközben szerzek), de sosem szíd le.

Apukám egy kicsit más: Ő, mivel nem tanult sokat (enyhén szólva), azt szeretné, ha olyan munkát választanék, amit akkoriban ő szeretett volna, de az átlagával (közepes volt) nem csoda, hogy nem vették fel! :-( Ezért többször vitázunk is :-(


Na, mindegy, nem akarok regényt írni, de szívesen olvasnám a további válaszaitokat!

Köszönöm :-)

2010. aug. 1. 14:45
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

most meek 8-ba szóval még frissek az emlékeim a 7.ről:D

ne félj az új tantárgyaktól kivéve a földrajztól.

attól viszont van miért:S eléggé nehéz,mert az összesföldrészt fogjátok venni,de 8-ban csak magyarország.legalábbis amilyen könyvől én tanultam abban ez volt a sorrend.

hát szerintem

-rengeteg kockás füzet[én 2-őt használtam fél év alatt,de lehet,hogy még többet is.]

-sok vonalas füzet[irodalom,nyelvtan eléggé helyigényes lesz.]

-szótár füzetből szerintem elég 1 db,mert azért anyni szót nem hiszem,hogy tanultok:D

-színes cerkák[matekhoz 4szín kell minimum]

-VONALZÓKÉSZLET![Matektanárok gyenge pontja.mindig legyen nálad,mert sose tudni,hogy mkor kell.]

-körző[másik gyenge pont,ez is szerintem jobb ha mindig nálad lesz]

-erős táska[sok könyvedd lesz:D]

-nagy tolltartó[hogy minden beleférjen:D]

Nem irigyellek,hogy 7-be mész,mert elég nehéz ez az osztály.:S de sok sikert!:)

2010. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

utlsó vagyok.

a kémia nem lesz öntögetős:D

azthiszem nekünk összesen 5 kísérlet volt amit mi csinálhattunk,szóval nem lessz annyira izgi mint amennyire gondolod:D

viszont érdekes lesz,de sokat kell majd tanulni és a vegyjelek kicsit nehezek lehetnek.[mi 5percet kaptunk egy 15 vegyjeles dogára,szóval kapásból tudni kell:/]

de lesznek olyan részek is amik elég könnyáek lesznek.pl.víz meg ezek.

fizika meg gyerekjáték:D

én úgy voltam 4-es,hogy kb. egyszer-kétszer olvastam el és maximum minusz egy pontos dogám lett:D

ezektől ne félj.talán még föci is menni fog,de nehéz lesz:S

2010. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is 7.be megyek, De eddig 1 félévre 1-2 fűzet kellett nekem:P
2010. aug. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!