Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kicsit félek. Nem tudom mire...

Kicsit félek. Nem tudom mire számithatok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sikerült egy elég erős, 6 osztályos gimnáziumba felvételt nyernem.Nem tudom mire számitsak, nagyon erős lesz? Sokkal többet kell majd tanulni, mint egy átlagos 7.esnek? A tanár-diák kapcsolat milyen lesz? úgyértem rögtön gimnazistaként fognak kezelni? elvégre még csak általános iskolások lennénk.. és a másik, kicsit félek, mivel jó suliba vettek fel, ugye nem feltétlen stréberek lesznek az osztálytársaim.!?
2010. aug. 3. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem fognak gimnazistaként kezelni, mert nincs miért, az első kettő a hatból általános iskola. Minket sem kezeltek úgy. A tanár-diák kapcsolat nálunk nem volt semmilyen. Nem lesznek stréberek az osztáltársaid sem, nem is tudom megérteni, hogy hogy lehet ilyet gondolni. Miután a valódi gimnáziumi részbe érkezel, hallgathatod a tanároktól, hogy egy gimnaistának ezt meg azt tudnie kell, meg hogy azért nem lehet a suliban ezt meg azt, mert ez gimnázium és itt magasabb a színvonal. Fehh...
2010. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ne félj :) én 8 osztályos gimibe járok. elég erős az is. a tanárok jófejek most kezdenek el gimnazistaként kezelni (8ba mek) kaptam kb2-3 évet amikor még mi voltunk a "kicsik". jólesz hiddel :D
2010. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen..Hát remélem tényleg jó lesz.

Sajnos egy szörnyű osztályból sikerült "kiszabadulnom"

Voltunk páran, akik jóban voltunk, de szinte csak rossz emlékeim vannak. A lányoknak hiányozni fogok, bár ők nekem cseppet sem.Sajnos folyton a divatozás ment, és emiatt mellözve éreztem magam sokszor, ugyanis nem mindig engedhetjük meg, a legujabb, legmenőbb cuccokat...

Tulajdonképpen, az sem riaszt el, hogy lehet, többet fogok tanulni, mint ők. A válaszokat köszönöm, remélem még kapok..

2010. aug. 3. 20:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam, hogy ugye majd nem kell megjáccanom magam? ugyértem szeretnék végre önmagam lenni, mert eddig ez nem sikerült..de még irjatok lécci tapasztalatokat, mert az riaszt vissza, hogy nemtudom, milyen lesz az új osztályom...
2010. aug. 3. 20:47
 5/13 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy magadat add. NEhogy másnak tüntesd fel amgad, hogy be tudj illeszkedni. Fgoadjanak el úgy, ahogy vagy.

Ahogy feljebb lépsz az osztályokkal, úgy nő a tanulni való, szóval nyugi. A 7. amúgy sem nagy szám.

2010. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi a válaszokat (:

Csak azért mégis 6 év után egy új, és remélhetőleg jobb környezetbe csöppenek, és bennem van a para, hiszen nem tudom mire számitsak...mind1. jófejek mindenhol vannak (:

2010. aug. 4. 11:29
 7/13 anonim ***** válasza:

hú én most megyek középiskolába, de a 7. év... az szívás volt a javából, biosszal nagyon megszenvedtem (magolásos módszert kedvelte a drága tanárnő...)

sok sikert remélem neked pozitív tapasztalatod lesz :)

2010. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
pff..ez nem túl bíztató :S de azért köszi (:
2010. aug. 4. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam végig a válaszokat....

Én is ilyen helyzetben voltam, és nagyon féltem, hogy egy rakat stréberrel leszek összezárva, vagy ilyesmi, de semmi ilyen nem volt, nyugi! a 32 gyerekből ha 3-4 van, aki tanul is :)

A tanárok meg idegesítőek voltak, mivel pont hogy lekezeltek minket, hogy nézd csak a kisbabák.... a biosztanárunk még most is úgy jön be hozzánk, hogy "kedves nyolcadikosok....ma ezt meg ezt csináljuk majd" mikor már 11.-esek vagyunk :) És a suli állati jó, jók a bulik is, a társaság is, szóval nyugi.

Az viszont igaz, hogy az elvárás magasabb, lehet romlani fognak a jegyeid és nem hinném, hogy lesz kitűnő az osztályodban, de ez egy év alatt simán beáll

2010. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat(:

Végülis igaz, mert elvégre azért megyek gimibe, hogy többet tanuljak..szóval ha sokra akarom vinni, és nem egy lebujban alkalmazottként akarok robotolni, hogy legyen mit ennem, a tanulást meg kell szoknom..(:

És igen..most megnyugodtam hogy jóó lesz a barátok, bulik szempontjából ;)Köszii még egyszer =)

2010. aug. 5. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!