Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként volt jogom elvenni...

Szülőként volt jogom elvenni a lányom telefonját ebben az esetben? Meg fog békülni?

Figyelt kérdés
Csak 12 éves, de állandóan a facebookon lóg. A karantén állapotig ez még tűrhető volt, de az utóbbi időben semmi mást nem csinál, csak írogatott össze vissza. Mindent megoszt, mindent belájkol, össze-vissza jelölget, csak most vettem észre hogy már összeszedett 4000 embert. Ha emellett itthon segítene valamit, vagy el is járna valahová, akkor talán megérteném, de én nem akarom, hogy ilyen függővé váljon a lányom fiatalon, még akkor sem, ha ez normálisnak számít ebben a korban (talán?). Inaktiváltam a facebookot nála, rengeteg ismeretlen ember volt köztük, akikkel biztosan semmilyen kapcsolatban nem vagyunk, külföldiek, angolok. 30 körüli pasasok szóltak hozzá a fotóihoz, elegem lett! Hiába magyaráztam eleget, hogy ezzel akár veszélybe is keverheti magát, de ez sehogy sem normális életvitel, hogy csak pötyögünk reggeltől estig, fotózunk és lájkolgatunk. Kérlek mondjátok, hogy nem voltam túl durva vele... Megigértem, hogy még iskolakezdés előtt visszaadom a telefont, de ezt a facebookot akkor sem használatja tovább ilyen formában. Természetes szüksége lesz rá, de én a továbbiakban korlátozni szeretném, hogy milyen emberekkel veszi fel a kapcsolatot, ha új facebookot csinál. Lehet szigorú voltam, most hozzám se szól és punnyad, de könyörgöm, itt lakunk vidéken, szép idő van odakint is, itthon is rengeteg tennivaló lenne, a barátnői mindig eljárnak erre-arra, tartson velük, sétáljon, ismerkedjen inkább élőben. Én így szeretném. Szülőként szerintem jó döntést hoztam, és remélem megbékél előbb vagy utóbb...

2020. júl. 15. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Jól tetted. Ez a függőség már beteges, és ő még gyerek, de dobja el az életét így.
2020. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
91%

Csináljatok neki egy új profilt, szülői felügyelettel. Még fiatal, igényli, hogy figyelj rá, mit csinál. Természetesen igazad van, nagyon sok a pedofil is, meg hát szörnyű dologok történhetnek. Manipulálhatják, hogy küldjön meztelen képeket, és sajnos nagyon sok fiatal lányt erre rávettek már, tehát nem lehetetlen.

Igenis, teljesen érthető az is, hogy azt akarod, hogy mozduljon ki, ne csak a telefonját nyomkodja.

Szerintem jól tetted, hogy ezt ebben a formában nem hagytad tovább neki, a szülő ugyanis nem arra való, hogy mindig a gyerek kedvére tegyen, hanem hogy nevelje, a helyes úton tartsa, még ha ez a gyereknek nem mindig tetszik is.

Majd kb 2 év múlva, ha nem lesz ilyen, és normálisan használja a Facebookot, akkor majd nem kell a szülői felügyelet se rá.

Persze fontos, hogy ülj le vele, magyarázd el neki a veszélyeket, amik rá leselkednek.

(A nővérem kislánya 13 évesen hasonló dolgokat csinált, a nővérem elmagyarázta neki alaposan, illetve megmutatta neki Amanda Todd videóját. Igen, ütős dolog, lesokkolta a gyereket. De hamar túllépett rajta, viszont legalább látta, hogy nem csak ijesztgeti az anyja, valóban veszélyes.)

2020. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

19 éves vagyok, lány. Hónapokkal ezelőtt butafonra váltottam apám győzködése ellenére, mert úgy éreztem, hogy az a telefonmennyiség sok nekem, hogy állandóan netezés, állandóan elérhető vagyok. Itthon gépezek, az elég, aki pedig fontosat akar velem közölni, az felhív vagy sms-t küld.


Szerintem vedd el a lányodtól az okosat és te is vegyél neki egy butát. Ez amit csinál, függőségre hajaz. Tanév kezdetére lenyugszik, akkor kapja vissza, ha annyira kell, de ne azon a készüléken élje az életét. Telefonálni pedig, ha baj van, a bután is tud.

2020. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
12 évesen még nem is lehetne facebookja
2020. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Ó, és a facebook... nos, az nehezebb. Mármint, a szülői felügyelet mit takar? Ha azt, hogy olvasod a chateléseit, az nem jó, mert az mégis az ő kis világa, amiben lehet, hogy a barátnőjének mondja, hogy mekkora xar vagy, de akkor is a saját gondolata, amit majd idővel elfelejt és nem is gondolja komolyan, de kiadja magából. Az viszont, hogy idegeneket jelöl be, akikkel semmit nem kezd, inkább csak trend, hogy ő mekkora királynő, amiért ennyi ismerőse van. Az inkább a gond, ha felelőtlen. Az ő korában kezdtem azt hiszem facebook-ozni, és volt annyi eszem, hogy képet nem küldök, meg alapból nem jelöltem vissza senki ismeretlent.
2020. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
93%

Igazából megkapja, de hát ez sajnos ilyen. Például a nővérem el sem olvassa, csak nézi a posztok alatt a kommenteket, új ismerősöket, engedélykéréseket.

Sajnos bizonyosan joggal, volt már olyan 30+os férfi, aki csak úgy ráírt a gyerekre (szia, nagyon csinos vagy, stb). Ekkor nem árt, ha az anyuka is cselekedhet.

2020. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan a facebookkal van problémám nekem sem, hanem azzal, amilyen formában használta. Manapság már mindenkinek van, meg kell, de nem szerettem volna, ha baj lesz belőle. Elolvastam pár üzenetet, mert muszáj volt. A barátnős chatekbe nem avatkoztam bele, a korabeli vagy csak kicsit idősebb fiúkat is hagytam. A gond ott kezdődik, hogy pár idegennel és idős pasival is felvette a kapcsolatot. Nem volt szexchat, képküldés, de válaszolt, írogatott nekik, mesélt arról is hol lakik, mivel foglalkozunk, magáról elmondott mindent, stb. Pont ez az, amit szerettem volna elkerülni. És ha nem lépek drasztikusan, akkor sosem fogja megérteni, hogy ez már nem okés. Más fiataloknak, még fiatalabbak is van facebook, de ők nem vettek fel idegeneket, és lógnak rajta egész nap. Úgy érzem az egész az én hibám, korábban kellett volna figyelni erre. Nem voltam figyelmes, és máris káosz van.
2020. júl. 15. 23:17
 8/20 Derjaderja ***** válasza:
92%

Mármint van-e jogod a saját pénzedből nevelt kiskorú gyerekedtől elvenni a telefont, amit a saját pénzedből vettél neki, amivel nyilvánvalóan nem tud bánni, károsítja és veszélyezteti is magát és függővé vált tőle?

Ne már. Az anyja vagy....

2020. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

"A gond ott kezdődik, hogy pár idegennel és idős pasival is felvette a kapcsolatot. Nem volt szexchat, képküldés, de válaszolt, írogatott nekik, mesélt arról is hol lakik, mivel foglalkozunk, magáról elmondott mindent, stb."

pontosan ezért nem kellett volna hagynod hogy fb accountot csináljon magának. arról ugye nem is beszélve hogy elvileg 13 (14?) éves kor alatt nem is lehet regisztrálni. ezzel ko oly veszélybe sodorhatja saját magát és az egész családját, ez nem játék! egy 12 éves még nem fogja fel, nem látja át, milyen következményei lehetnek az őszinteségének. töröld a fb accountját

2020. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen jogos volt. Én azért még nem feltétlenül töröltetném a facebookját, csak mert először elvétett egy hibát, elég ha le törli meg le tiltja magán a facebook-on azokat, akiket nem ismer, pl. a 30 körüli palikat, így ők már nem fognak tudni ráírni se. És jó lenne, ha megmagyaráznád neki, hogy miért nem szabad ráírni meg bejelölgetni csak úgy idegeneket.
2020. júl. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!