Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként volt jogom elvenni...

Szülőként volt jogom elvenni a lányom telefonját ebben az esetben? Meg fog békülni?

Figyelt kérdés
Csak 12 éves, de állandóan a facebookon lóg. A karantén állapotig ez még tűrhető volt, de az utóbbi időben semmi mást nem csinál, csak írogatott össze vissza. Mindent megoszt, mindent belájkol, össze-vissza jelölget, csak most vettem észre hogy már összeszedett 4000 embert. Ha emellett itthon segítene valamit, vagy el is járna valahová, akkor talán megérteném, de én nem akarom, hogy ilyen függővé váljon a lányom fiatalon, még akkor sem, ha ez normálisnak számít ebben a korban (talán?). Inaktiváltam a facebookot nála, rengeteg ismeretlen ember volt köztük, akikkel biztosan semmilyen kapcsolatban nem vagyunk, külföldiek, angolok. 30 körüli pasasok szóltak hozzá a fotóihoz, elegem lett! Hiába magyaráztam eleget, hogy ezzel akár veszélybe is keverheti magát, de ez sehogy sem normális életvitel, hogy csak pötyögünk reggeltől estig, fotózunk és lájkolgatunk. Kérlek mondjátok, hogy nem voltam túl durva vele... Megigértem, hogy még iskolakezdés előtt visszaadom a telefont, de ezt a facebookot akkor sem használatja tovább ilyen formában. Természetes szüksége lesz rá, de én a továbbiakban korlátozni szeretném, hogy milyen emberekkel veszi fel a kapcsolatot, ha új facebookot csinál. Lehet szigorú voltam, most hozzám se szól és punnyad, de könyörgöm, itt lakunk vidéken, szép idő van odakint is, itthon is rengeteg tennivaló lenne, a barátnői mindig eljárnak erre-arra, tartson velük, sétáljon, ismerkedjen inkább élőben. Én így szeretném. Szülőként szerintem jó döntést hoztam, és remélem megbékél előbb vagy utóbb...

2020. júl. 15. 22:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, persze attól még a telefon használatot én is korlátoznám.
2020. júl. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 szg74 válasza:
100%
Célszerű lett volna már egy korábbi szakaszban reagálnod, akkor talán nem fajult volna idáig a dolog. Tehát, ha megint valamit vagy valamennyit engedsz neki, a fokozatosság + felvilágosítás, hogy milyen veszélyeknek teszi, vagy teheti ki magát, fontos!
2020. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
12 évesnek mem lehet fészbuk
2020. júl. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Hugom 13 éves. Ő ugyan nem osztogat szinte semmit, 1 profilképe van, de kommentelni sem lehet alá, ő sem teszi. De a barátaival szokott irogatni. Viszont. Neki is volt ilyenje, hogy idegen fiúknak visszairt, megtudtuk, el lett vele beszélgetve, mivel kiderült, hogy kértek tőle kompromittáló képeket, s sajnos az egyiknek küldött is. Akkor nagyon nagy sírás volt, megijedt ő is, hosszasan el lett vele beazélgetve mik a veszélyek, miért nem szabad stb. A fiú szülei is fel lettek keresve(szintén kiskorú volt) Azóta apa security internetet csinált neki, azaz képes letiltani oldalakat, korlátozni tudja miket nézhet, az idejét is. Viszont az, hogy kivel beszél, nem tudjuk, de úgy gondolom felfogta mekkora bajba került tavaly. Bízunk benne, hogy megértette, akkor nagyon megviselte ez. De hálisten nem ebből áll az élete, rengeteget olvas, fest, rajzol, barátnözik, szóval normalizálódott a dolog. Sajnos ilyen történet is van, nagyon oda kell figyelni. Jól tetted, hogy elvetted. Én új profilt csinálnék szülöi védő programmal, illetve van pár tanulságos videó a gyermekekről, akik az internetes szélhámosok áldozataivá válnak. Szépen meg kell mutatni neki és elebszélgetni. Csinálnék programokat, bevonnám a munkákba pl sütés-főzés, vinném bicjaozni, parkba, áthívnám a barátokat, bármi. Ja és tuti korlátoznám az internet használatot. Elvégre én vagyok a szülő...
2020. júl. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Ülj le vele, és egyesével jelentsétek a pasikat, de tényleg együtt. Magyarázd el, miért veszélyes ilyen idegeneknek válaszolni.

Mutasd meg neki, hogy te hogy használod a facebookot és mire és hogyan és milyen sűrűn. Hadd vegyen példát.

Egyetértek azzal, hogy elvetted a telefonját, tényleg veszélyes helyzetbe hozta magát, de ha most nulla hozzáférése van és semmit nem tanulhat a fb használatról, akkor nem mész semmire azzal, ha majd visszaadod neki, mert újra ugyanott lesztek, a korlátozásokkal együtt is, mert nem fogja őket érteni, csak annyit fog fel, hogy anya elrontotta a bulimat. Alakítsátok ki az új szabályokat együtt, és el lehet kezdeni már most. Oké, nem árt 1-2 hét pihenő, mert most úgyis görcsösen duzzog nyilván, és nem lehet vele mit kezdeni, de rövid idő múlva elkezdenék a témával foglalkozni.

2020. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ma már nem duzzogott annyit, leült normálisan reggelizni/ebédelni a családdal, takarított is, és utána áthívta a barátnőket. Lángosoztunk, aztán elmentek sétálni. Nem is merte elmondani nekik, hogy én tiltottam a FB-OT. Úgy mondta, hogy "Le kellett töröljem, mert túl sok hülye ismerősöm lett. Majd csinálok újat. Ha van valami fontos addig hívjatok, vagy írjatok az anyáéra." Szóval gondolom, vagyis remélem, hogy kezdi felfogni. És örülök, hogy rávette magát, hogy még ki is mozduljon itthonról.
2020. júl. 16. 15:53
 17/20 anonim ***** válasza:
97%
na ez a lehető legjobb ami történhetett! örülök hogy észhez tért, és nem haragszik rád.
2020. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
97%
Jaj, nagyon okos lányod van. Szerintem ez egy nagyon jó kezdet. Dolgozzatok együtt azon, hogy hosszú távon is biztonságosan tudja használni ezeket az alkalmazásokat.
2020. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azért nem mondanám, hogy nem haragszik, csak viszonylag hamar rájött, hogy úgysem ér célt azzal, hogy egyedül gubbaszt a szobájában. Persze vet egy-két csúnya pillantást azóta is, de tudom hogy szülőként muszáj volt, és lesz felvenni ezt a "gonosz" szerepet. Csak akkor jön rá úgyis, hogy jót akartam, ha nagyobb lesz.
2020. júl. 16. 16:00
 20/20 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy kezdi felfogni! Egyébként az idegenes ismerkedésről eszembe jutott egy videó, ami még akkor volt népszerű, amikor én voltam idősebb kamasz (kb. 6-7 évvel ezelőtt). Egy srác társadalmi kísérletet végzett azzal, hogy magát 15 éves srácnak kiadva ráírt 12-14 éves kiscsajokra (a szülők engedélyével), beférkőzött a bizalmukba, átment hozzájuk a szülőkkel együtt, aztán volt meglepetés...


(Nem azt mondom, hogy akivel az interneten találkozol, nem lehetsz jó ember, de érdemes arra felkészíteni, meg megmagyarázni, hogy NAGYON sok ott a gyökér.)


https://www.youtube.com/watch?v=j-WvhDziQtU

2020. júl. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!