Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joguk van a tanároknak elvenni...

Qvasz kérdése:

Joguk van a tanároknak elvenni a diák telefonját? Megtehetem, hogy eleve oda se adom a tanárnak ha megszólal órán?

Figyelt kérdés

Q*va ideges vagyok amiért elvették a telefonomat, mert megszólalt órán, de úgy, hogy oszt. társaim szórakoztak, hivogattak.

Ebből kifolyólag majdnem vége lett a 2 éve tartó párkapcsolatomnak, valamint sok időt és pénzt buktam (hosszú történet). Ha legközelebb megszólal és elkérik biztos h nem adom oda, nem érdekel rúgjanak ki ha akarnak, de mégegyszer nem élem ezt át. Jah amugy hiába kapcsolom ki vagy némítom le, oszt társak megoldják h megszólaljon a telóm. Kedvesek...


2009. febr. 5. 22:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de viseld a következményeit: ha ki nem is rúgat a tanár (lehet, hogy nem talál rá megfelelő indokot), rád szállhat, onnantól kezdve pedig mindig fog találni valami kivetnivalót a viselkedésedben.

De egyet árulj el nekem: a kikapcsolt, lenémított telefont mégis hogyan szólaltatják meg az osztálytársaid? (hacsak nem a Roxfortba jársz :-) Megoldás lehet ez ellen, ha a zsebedben tartod.

2009. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

van egy egyszerű megoldás. Ne vidd be magaddal! egy iskolás emberkének még semmi olyan fontos dolga nemlehet amiért az órán telefonnal kell rendelkeznie! Add be a ruhatárba,add az ofődnek, hogy suli után kérd vissza merta mutter hívni fog...stb.

Joga van elvenni tőled, mint ahogy a könyvet, játékot..stb is. Sőt megteheti azt is, hogy kapsz egy intőt, amiben közli a szüleiddel,hogy őnekik adja csak oda. Elvégre NEM használható órán semmilyen formában.

Még azt nem értem, ha kikapcsolod és zsebreteszed hogy kapcsolódik be megint? vagy kilopják és visszacsempészik?? Ennyire lúzer nem lehetsz, hogy utána nem nézed meg!

2009. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a suliban vagy, irányítsd át a hívásaidat valamelyik "kedves" osztálytársad telefonszámára, akkor majd meglepődik, hogy az övé szólal meg, és azt veszi el a tanár. Megcsinálod ezt egy pár emberrel, és leszoknak arról, hogy megcsörgessenek, mert sosem tudhatják, melyiküké fog csörögni.
2009. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de én azt gondolom, hogy egy iskolás gyereknek még nem olyan fontos a telefon, hogy ne bírja ki nélküle egy fél napig. Párodnak meg aki hívogat ilyenkor megmondod, hogy nem leszel elérhető és ennyi. A párod meg fogja érteni, főleg ezek után... gondolom elmondtad neki, hogy mi történt. Szerintem ennyi áldozatot megtehetsz, és többet nem fordulhat elő ilyen.
2009. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Igenis joga van a tanárnak a telefont elvenni.

a többieknek meg igaza van: nem lehetsz ennyire lúzer, hogy ölbe tett kézzel tűröd, hogy az osztálytársaid a telefonodat piszkálják. arra még nem gondoltál, hogy előbb ezt a problémát kellene áthidalni, és nem pedig a "szemét" tanárra mutogatni ha elveszi a csörgő mobilt?

ha a telefon megszólal, hiába handabandázol a tanárnak, hogy de így de úgy.. megszólalt és kész, viseld a következményeit. vagy küldd be valamelyik hozzátartozódat, hogy jól elverje a tanárt, manapság úgyis ez a trend, ha a kedves diák pofátlankodik a nevelővel, és még neki áll feljebb, ha a tanár büntetésben részesíti:S:S

2009. febr. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
47%

Ez pofonegyszerű. Telefonra óra közben rohadtul nincsen szükséged. Kezdődik az óra: kikapcs, szünet: bekapcs. Kemény 5 másodperces művelet.

De a válasz a kérdésedre: persze hogy joga van. Zavarja az oktatást. Nekünk a töritanárunk minden elkobzott tárgyat bezárt lakattal egy szekrénybe (ok, mobilt nem, de sok mindenem amiért dühös voltam, később mégis beláttam, hogy igaza volt, az ő óráján mindenki kénytelen volt figyelni, abból lettem a legjobb :) ) és év végén adott csak vissza mindent. Eszünk ágában nem volt reklamálni, mindenki bekussolt ha megjelent a színen :)

2009. febr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nah akkor vmi amit nem mondtam. Előszöris nincsen se apuci se anyuci akinek odaadhatná, mivel egyedülálló vagyok és 20 éves. Ellenőrzőnk sincs amibe be tudna írni bármit is. Ne higgyétek, hogy kisiskolás vagyok, már rég túl vagyok az érettségin. És lécci ne az osztálytársaimmal foglalkozzatok, azt majd vhogy megoldom
2009. febr. 6. 06:17
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvenni ugyan elveheti, ahhoz joga van ,de óra végén vissza kell adnia, nem tarthatja magánál, hiszen az már lopás lenne. Egyébként a megoldás a rezgőre állítás, akkor nem fog csörögni, ill. kikapcsolás. Én mindig ezt csináltam, a telefonálgató osztálytársak ellen meg má az akkori telefonomon ( Nokia 3310) volt számkorlátozás nevű valami, pin2 kóddal aktiváltad és onnantól se sms-t se hívást nem lehetett engedélyezni. De van egy egyszerűbb módja is a telefont piszkáló és átállító osztálytársak ellen. Ne add oda, ilyen egyszerű.
2009. febr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen mindegy, hova jársz iskolába, akár általános, akár középiskola, akár egyetem, A LEGNAGYOBB BUNKÓSÁG akár a diák, akár a tanár részéről, ha a mobilját óra közben használja!!

Megszólal a telefon, és az egész osztály, évfolyam kizökken a tanulásból!

Hogy joga van-e elvenni, nem tudom. Gondolom, többször szólt, hogy ne használd, és csak utána vette el.

2009. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg semmit sem vehet el tőled, ill. vissza kell adja ha megtette óra végén, gyakorlatban sokszor leszarják. Igaz mobilt nem vett el tőlem tanár, úgy, h ne adja vissza de pl. kártyát azt igen, és bizony az az osztályfőnöknél landolt, aki mondta, h bezárja a széfbe és majd ballagáskor visszaadja ( végzős osztály voltunk már 2 hónappal az érettségi előtt). Ballagáskor pedig vagy 10 pakli kártya került elő a széfből, abból egy az enyém, de mindig volt valakinél kártya. Ha jól emlékszem az egyik órán apad alatt játszottunk és a tanár észrevette és odament és tartotta a kezét. Erre a kicsit szórakozott osztálytárs neki is osztott. :))) A régi szép idők. :)))
2009. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!